Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Новини

Вільні вакансії!!!

Вільні вакансії!!!

Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради оголошує конкурсний відбір на заміщення вакантних посад:

Вітаємо команду Української гімназії №1

Вітаємо команду Української гімназії №1

Вітаємо команду Української гімназії №1 «БАРІОГЕНЕЗИС», яка посіла ІІ місце в ІІІ обласному турнірі юних фізиків, проведений департаментом освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації спільно з Івано-Франківським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти.

Вітаємо переможців !

Вітаємо переможців !

Зразковий художній ансамбль бального танцю «Ритм-престиж» Міського центру дитячої та юнацької творчості під керівництвом Ірини та Віталія Микицей  повернулися із черговими нагородами із  Всеукраїнського  фестивалю-конкурсу хореографічного мистецтва «КУБОК ДІАДЕМИ», який відбувся 10 листопада 2017 року у м. Львові. Конкурс проходив за підтримки Міністерства освіти та науки України та Міністерства культури.

Відбувся чемпіонат України серед молоді та юніорів з гімнастики спортивної

Ще одна перемога наших ігромайстрів

Ще одна перемога наших ігромайстрів

 Вихованці гуртка «Молодіжний Клуб» (керівник Леся Зваричук) міського Центру дозвілля дітей та юнацтва за місцем проживання вдруге представили наше місто у Всеукраїнському відкритому фестивалі-конкурсі ігрових програм «Адреса дитинства – Гра», який проходив з 01 листопада по 04 листопада 2017 року у м.Запоріжжя.

Проведено майстер-клас учителя предмета «Захист Вітчизни»

Проведено майстер-клас учителя предмета «Захист Вітчизни»

На базі ЗШ №16 (директор М.Івануляк) проведено майстер-клас учителя предмета «Захист Вітчизни» Юрія Галагузи «Основні види інженерних загороджень».

Життя іде…  Бувають дати, які аж навіть важко і згадати,  але не згадувати ще страшніш…

Життя іде… Бувають дати, які аж навіть важко і згадати, але не згадувати ще страшніш…

Цього року якраз маємо одну з таких дат в історії нашого народу – ганебна акція Вісла, коли українців виселяли з їх споконвічно українських земель, що в результаті другого переділу Європи відійшли до Польщі.

Вшанування лауреатів стипендії Президента України

Вшанування лауреатів стипендії Президента України

13 листопада 2017 року в актовій залі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» відбулася урочиста церемонія вручення переможцям Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів і Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України дипломів лауреатів стипендії Президента України.

«Стипендія Президента України – це визнання вашого таланту, працьовитості та потенціалу. Тепер найголовніше – не зупинятися на досягнутому та розвиватися далі. Нікому і ніколи не достатньо лише таланту, за справжніми звершеннями завжди стоїть кропітка праця та цілеспрямованість», – звернулась Лілія Гриневич до переможців.

Мова – душа народу

Мова – душа народу

 У День української писемності та мови, 9 листопада 2017 року, відбулося свято, яке підготували учасники гуртка «Літературне краєзнавство».  Захід розпочала керівник гуртка Надія  Гриців своєю власною поезією про рідну мову. Школярі підготували цікаві розповіді про  мову, читали вірші українських поетів, брали активну участь у лінгвістичній вікторині. На занятті згадали ювілярів цього місяця – Андрія Малишка (105 років) та Богдана Лепкого (145 років).

Успішні виступи тхеквондистів  Івано-Франківської ДЮСШ №3

Успішні виступи тхеквондистів Івано-Франківської ДЮСШ №3

Чемпіонат України серед ДЮСШ,СДЮСШОР та клубів.

Чемпіонами стали: Жолобайло Діана, Пірко Софія, Белей Діана - тренер Йосипів Ігор Ігорович та Малімон Велерія - тренер Гаврилаш Володимир Васильович.

Відбувся І тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018» у номінації «Фізичної культури»

Відбувся І тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018» у номінації «Фізичної культури»

Конкурсні випробування проходили з 31 жовтня до 9 листопада 2017 року на базі УГ №1. Участь взяли четверо педагогів: Болехівська Т.М., учитель фізичної культури ЗШ № 18; Шебец А.Й., учитель фізичної культури СШ №1; Павленко О.Е., вчитель фізичної культури ЗШ № 4; Саміло В.Б., учитель фізичної культури ЗШ №12.

Конкурс включав чотири етапи: «Я роблю це так…», «Практична робота», «Методичний практикум» і конкурсне випробування «Урок», під час виконання яких вчителі мали змогу представити себе як індивідуальну творчу особистість, обмінятися досвідом, повправлятися у складанні дорожніх, інтелектуальних карт уроку, довести собі й іншим, що гідні носити це високе звання.

Відбувся  І тур (міський) конкурсу "Учитель року -2018 	у номінації " Іноземна мова. Німецька "

Відбувся І тур (міський) конкурсу "Учитель року -2018 у номінації " Іноземна мова. Німецька "

Знання однієї мови дозволяє                                                                            

увійти в коридор життя, знання                                                                  

двох мов відкриває вам усі двері                                                                      

 у цьому коридорі"                                                                                                               

                                      Франк Сміт

         Інформаційно-методичним центром Департаменту освіти та науки на базі НВК "Школа-гімназія №3" проведено І тур (міський) конкурсу "Учитель року - 2018" у номінації " Іноземна мова. Німецька."

       

Відбувся міський тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018» у номінації «Фізика»

Відбувся міський тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018» у номінації «Фізика»

З 31 жовтня 2017 року до 8 листопада на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №22 проведено І етап Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018» у номінації «Фізика».

Конкурс містив 4 випробування: творчий конкурс педагогічної майстерності «Я роблю це так…»,  «Практична робота»,  «Методичний практикум» та «Урок».

Перемога там, де є рух вперед

Перемога там, де є рух вперед

Будь майстром, поетом, художником у справі, яку ти любиш. Немає такої професії, в якій людина не змогла б дістатися вершини майстерності.

                                                                                                                                                                                        В.О.Сухомлинський

Проведено нараду заступників директорів загальноосвітніх навчальних закладів м. Івано-Франківська з виховної роботи

Проведено нараду заступників директорів загальноосвітніх навчальних закладів м. Івано-Франківська з виховної роботи

08.11.2017р., згідно з планом роботи Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради на базі СШ №1 (директор Л.Мурга) проведено нараду заступників директорів закладів освіти м. Івано-Франківська з виховної роботи.

        

В Івано-Франківську нагородили чемпіонів!

В Івано-Франківську нагородили чемпіонів!

8 жовтня в оновленій актовій залі загальноосвітньої школи № 28 відбулось урочисте вшанування переможців та призерів чемпіонату міста з футболу серед аматорських команд та турніру серед шкільних команд «Шкіряний м’яч».

Уроки плавання для учнів 4-х класів закладів загальної середньої освіти міста

 

Готуємось до Нової української школи

Готуємось до Нової української школи

З 2018 року розпочинається поетапне навчання учнів початкових класів відповідно до нового змісту освіти.

З метою підготовки до Нової української школи відповідно до наказу Департаменту освіти та науки від 06.11.2017р. № 778 «Про створення робочої групи щодо реалізації основних положень пограми «Нова українська школа» 9 листопада 2017 року відбулося перше засідання робочої групи.

Допомога може бути різною

Допомога може бути різною

Відповідно до ст.52 Закону України «Про освіту» учасниками освітнього процесу у школі є батьки здобувачів освіти.

Це підтвердили батьки, котрі обрали для навчання своїх дітей Івано-Франківську ЗШ І-ІІІ ст. № 28 (директор В.Підручний, заступник директора Т.Стефанишин).

ТЕРМІНОВО ПОТРІБНА ДОПОМОГА!

ТЕРМІНОВО ПОТРІБНА ДОПОМОГА!

У нашої колеги по роботі (провідного інженера відділу технічного нагляду при департаменті освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації – Гринишин-Крук Ярослави Ярославівни) важко хворий чоловік - Крук Руслан Улянович (в сім`ї двоє малолітніх дітей), якому необхідно терміново провести операцію. Діагноз: Т-r Клацкіна IV тип по Бісмуту. ТЗN1M0. IIICстадія. III кл.група. Копія діагнозу додається.

         Для проведення оперативного втручання необхідна сума в розмірі 270,0 тис. гривень. Необхідної суми сім`я не має.

Операцію необхідно  провести до кінця листопада поточного року в Національному інституті хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова.

Заслужені перемоги на Всеукраїнських предметних турнірах

Заслужені перемоги на Всеукраїнських предметних турнірах

Упродовж  осінніх канікул команди закладів  загальної середньої освіти міста Івано-Франківська вдало виступили в завершальному етапі Всеукраїнських предметних турнірів А передувала цьому успіху наполеглива підготовка під керівництвом професійних та небайдужих наставників.

На турнірі юних географів, що відбувся в Харкові, наше місто  представляла команда Української гімназії № 1 «If-geo» у складі: Іванюка Михайла (7-Б), Струка Тараса (7-Б), Метошоп Олександри-Анни (7-Б), Басараб Софії (5-А) та Олексин Ксенії (6-А). У турнірі взяло участь 26 команд з 15 адміністративних областей України.

 

У 2018 РОЦІ ТЕСТИ З ІНОЗЕМНИХ МОВ МІСТИТИМУТЬ ЗАВДАННЯ З АУДІЮВАННЯ

У 2018 РОЦІ ТЕСТИ З ІНОЗЕМНИХ МОВ МІСТИТИМУТЬ ЗАВДАННЯ З АУДІЮВАННЯ

Нещодавно на сайті Українського центру оцінювання якості освіти www.testportal.gov.ua було оприлюднено оновлені характеристики сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання. Найсуттєвіші зміни внесено до сертифікаційних робіт з англійської, іспанської, німецької та французької мов: додано нову частину «Розуміння мови на слух (аудіювання)», збільшено кількість завдань і час, відведений на виконання сертифікаційної роботи, обумовлено порядок зарахування результатів для визначення оцінки державної підсумкової атестації випускників 2018 року, які вивчали мову на рівні стандарту або академічному та профільному рівні.

Нас об’єднує спільна мета!

Нас об’єднує спільна мета!

9 листопада у День української писемності та мови  відбудеться написання Всеукраїнського диктанту національної єдності, який розпочнеться о 12.00год. на Першому каналі Українського радіо.

Про підсумки проведення ІІ (міського) етапу VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

Про підсумки проведення ІІ (міського) етапу VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

З метою вшанування творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка,  виявлення  творчо  обдарованої  молоді,   розвитку   її потенціалу,  виховання  в  молодого  покоління  поваги  до  мови і традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в Україні, 2 листопада 2017 року на базі ПМЛ проведено ІІ (міський) етап VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, у якому взяли участь 156 учнів 5-11 класів шкіл міста.

Святковий захід з нагоди 90-річчя від дня народження Михайла Фіголя «Портрет Михайла Фіголя»

Святковий захід з нагоди 90-річчя від дня народження Михайла Фіголя «Портрет Михайла Фіголя»

25 листопада в Центрі патріотичного виховання учнівської молоді імені Степана Бандери був проведений святковий захід, присвячений 90-річчю заслуженого художника України, засновника Прикарпатськоїмистецької  школи і глибинного дослідника історії мистецтва Стародавнього Галича – Михайла Фіголя.

Скажи мені — я забуду, покажи мені — я запам'ятаю, залучи мене — я навчусь.  Східна мудрість

Скажи мені — я забуду, покажи мені — я запам'ятаю, залучи мене — я навчусь. Східна мудрість

1-3 листопада 2017 р. центром практичної психології та соціальної роботи  спільно з дитячо-юнацьким пластовим центром організовано навчання підлітків-інструкторів з числа вихованців Пласту Національної скаутської організації України  за методикою "рівний-рівному" щодо формування навичок здорового способу життя.
Незламний борець за волю України

Незламний борець за волю України

           Під такою назвою у Центрі патріотичного виховання учнівської молоді імені Степана Бандери пройшов урок історичної пам’яті на вшанування 58-ої річниці загибелі Степана Бандери. З цим  ім’ям пов’язана ціла епоха. В історію Степан Бандера  увійшов як особистість крицевого гарту, усім своїм єством віддана  Україні, непохитний борець-революціонер. Тому так важливо для сучасної молоді, розбудовуючи по-справжньому незалежну державу, мати  приклад патріота-борця, який цілковито віддав життя боротьбі за свободу України.

21-22.10.2017  у м. Івано-Франківськ відбувся XIV  Відкритий турнір з Тхеквондо ВТФ "GOLDEN DRAGON CUP-2017" м. Івано-Франківськ

21-22.10.2017 у м. Івано-Франківськ відбувся XIV Відкритий турнір з Тхеквондо ВТФ "GOLDEN DRAGON CUP-2017" м. Івано-Франківськ

Участь прийняли понад 250 учасників .

Івано-Франківькі спортсмени - команда-господарі відділення Тхеквондо ВТФ ДЮСШ N3 та с-к "Пантера", вперше до нас завітала команда з м. Полтави, наші традиційні гості м. Хмельницького та Кам'янець-Подільського, 6 команд з м. Києва, Київської області м. Боярка та Бровари, тхеквондисти з Житомира.

Відбулися змагання з міні-футболу серед учнів 5-7 класів Крихівецької ЗШ на Кубок сільського голови

Відбулися змагання з міні-футболу серед учнів 5-7 класів Крихівецької ЗШ на Кубок сільського голови

У вівторок 17 жовтня 2017 року відбулися змагання з міні-футболу серед учнів 5-7 класів Крихівецької ЗШ на Кубок сільського голови. Проводились змагання на футбольному полі містечка «Калинова Слобода».

Відбувся майстер-клас з естрадного вокалу  у кандидата мистецтвознавства Інституту мистецтв ПНУ ім. В. Стефаника  Зоряни Рось

Відбувся майстер-клас з естрадного вокалу у кандидата мистецтвознавства Інституту мистецтв ПНУ ім. В. Стефаника Зоряни Рось

31 жовтня 2017 року керівники гуртків музичного профілю міського Центру дитячої та юнацької творчості взяли участь в майстер-класі з естрадного вокалу  у кандидата мистецтвознавства Інституту мистецтв ПНУ ім. В. Стефаника  Зоряни Рось.

Продаючи пластові сорочки, франківські пластуни допомагають військовим АТО

Продаючи пластові сорочки, франківські пластуни допомагають військовим АТО

      Пластуни спільно з КП «Муніципальна варта» Івано-Франківська з вилучених коштів із сорочок передали 600 грн. на паливо 24-му окремому штурмовому батальйону «Айдар» та 450 грн. на два магазини в 10-й гірсько- штурмовий батальйон ЗСУ.

Підготовка керівників ДНЗ до роботи в умовах автономії освітнього закладу

На базі ЗШС № 6 проведено семінар-практикум керівники дошкільних навчальних закладів міста на тему «Особливості переходу освітнього закладу на самостійне ведення бухгалтерського обліку».

Фінансова звітність закладу – вимога нового Закону «Про освіту»

Фінансова звітність закладу – вимога нового Закону «Про освіту»

Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради повідомляє про те, що 2 листопада відбулася нарада Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич з керівниками усіх обласних управлінь освіти України.

Розглядалося питання щодо виконання статті 30 «Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти» Закону України «Про освіту», а саме: про обовʼязок кожного закладу освіти оприлюднювати фінансову звітність щодо фінансових надходжень та витрат закладу.

        

Свято «А у нас дворі» на Позитроні

Свято «А у нас дворі» на Позитроні

18 жовтня 2017р. біля дитячо-юнацького клубу «Прометей» по вул. Вовчинецькій, 198 за ініціативи керівника осередку від ВО «Свобода» Уляни Павликівської та за підтримки міського голови Руслана Марцінківа відбулося свято «А у нас у дворі».

На свято завітали міський голова Руслан Марцінків, секретар міської ради Оксана Савчук та керівник осередку мікрорайону, ВО «Свобода» Уляна Павликівська, які привітали дітей та мешканців і запевнили, що депутатський корпус від ВО «Свобода» і надалі буде робити все, щоб кожен двір нашого міста ставав ще кращим.

Протягом 13-19 жовтня 2017 року в рамках відзначення 75-річчя УПА у Крихівецькій ЗШ проведено ряд заходів.

Протягом 13-19 жовтня 2017 року в рамках відзначення 75-річчя УПА у Крихівецькій ЗШ проведено ряд заходів.

         Адміністрація та учні школи 14 жовтня були присутні на  поминальній службі у Храмі Успіння Пресвятої Богородиці, вшановували пам’ять загиблих біля Меморіалу борцям за волю України , розташованого у селі Крихівці.

          

Івано-Франківські пластуни на Львівщині організували табір для дітей загиблих атовців

Івано-Франківські пластуни на Львівщині організували табір для дітей загиблих атовців

     14-20 жовтня 2017 р. Божого в с. Росохи на території "РА Центр Росохи", що на Львівщині пластунами Івано-Франківська проводився табір спрямований на організацію наставництва, соціально-психологічної реабілітації та створення дружнього середовища для спілкування підлітків зі Сходу та Заходу України, розрахована на хлопців та дівчат, які, в міру об’єктивних обставин, залишилися без батьківської опіки; діти з родин загиблих військовослужбовців, Героїв АТО, а також круглі сироти та безбатченки.

    

УЧИТЕЛІ ЗМОЖУТЬ ПРОАНАЛІЗУВАТИ, ЯК ВИКОНУЮТЬ ЗАВДАННЯ ЗНО ЇХНІ УЧНІ

УЧИТЕЛІ ЗМОЖУТЬ ПРОАНАЛІЗУВАТИ, ЯК ВИКОНУЮТЬ ЗАВДАННЯ ЗНО ЇХНІ УЧНІ

На сайті  Українського центру оцінювання якості освіти з’явились  дані про виконання завдань зовнішнього незалежного оцінювання випускниками закладів освіти 2017 року. Дані доступні в розділі «Керівникам навчальних закладів» на сайті УЦОЯО www.testportal.gov.ua.

Світлої пам’яті Вчителя!

Світлої пам’яті Вчителя!

Педагогічна спільнота м.Івано-Франківська сумує з приводу передчасної смерті колишнього директора Навчально-реабілітаційного центру Малюти Ярослава Миколайовича, великого життєлюба, мудрого керівника, який понад 17 років сумлінної праці віддав вихованню та навчанню дітей з особливими потребами.

Розпочався І тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2018»

Розпочався І тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2018»

З метою пошуку і підтримки ініціативних та талановитих педагогів, підвищення їх професійної майстерності 31 жовтня 2017 року розпочався перший (міський) тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2018», в якому звання переможців виборюватимуть 15 педагогів закладів загальної середньої освіти міста, серед яких є спеціалісти вищої кваліфікаційної категорії, педагоги зі званням «старший учитель».

Поезія устами дитини

Поезія устами дитини

Поезія, друже, всюди є —

І в людях, і в природі,

І, поки чоловік жиє,

Її умерти годі.

Вона сміється на устах

Маленької дитини,

Вона летить до нас у снах,

Як вітер з Верховини.

Богдан Лепкий

         З ініціативи Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради та за підтримки загальноосвітніх навчальних закладів проведено І загальноміський конкурс читців сучасної української поезії серед учнів 1-4 класів.

В Україні проведуть моніторинг початкової освіти

В Україні проведуть моніторинг початкової освіти

Із 7 до 30 листопада відбудеться другий пілотний етап моніторингу початкової освіти. Про це йдеться в наказі Міністерства освіти і науки України №1404 від 23.10.2017р. «Про проведення в 2017 році ІІ пілотного етапу загальнодержавного моніторингового дослідження якості початкової освіти».

Для депутатів РУС проведено тренінг «Разом проти корупції»

Для депутатів РУС проведено тренінг «Разом проти корупції»

25 жовтня на базі Івано-Франківської ЗШ №18 (директор Дмитро Чміль) проведено навчальний тренінг «Разом проти корупції» для депутатів Ради учнівського самоврядування навчальних закладів м. Івано-Франківська .

               

Впровадження Закону України «Про освіту». Виклики і можливості

Впровадження Закону України «Про освіту». Виклики і можливості

 24.10.2017 року відбулося чергове спільне засідання трьох робочих груп  щодо реалізації положень Закону України «Про освіту» за участі заступника міського голови п.Олександра Левицького, на якому розглядались основні положення Закону.

Головний спеціаліст з юридичних питань Департаменту освіти та науки П.Чорнописький ознайомив присутніх із змістом листа МОН України № 1/9-554 від 13.10.2017р. «Щодо нагальних питань впровадження Закону України «Про освіту»».