Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Позашкільна освіта

Позашкільна освіта є складовою системи безперервної освіти, визначеної Конституцією України, законами України "Про освіту", "Про позашкільну освіту", і спрямована на розвиток здібностей та обдарувань вихованців, учнів і слухачів, задоволення їх інтересів, духовних запитів і потреб у професійному визначенні. Позашкільна освіта здобувається  у позаурочний та позанавчальний час у позашкільних навчальних закладах, гуртках, студіях та секціях загальноосвітніх навчальних закладів. Здобуття позашкільної освіти ґрунтується на принципі добровільності вибору типів закладів та видів діяльності.Заклади позашкільної освіти Івано-Франківської міської ради є традиційними осередками формування громадянської компетентності дітей та учнівської молоді, художньо-естетичного виховання, організації краєзнавчо-пошукової та спортивно-масової роботи. Завдяки органічному поєднанню різних форм освітньої діяльності з організацією змістовного дозвілля вихованців, у позашкільному закладі створюються можливості для вирішення проблем зайнятості молоді у вільний від навчання час та умови для загальнонаукового та загальнокультурного розвитку,  допрофесійної підготовки.

За останні 15 років мережа позашкільних навчальних закладів управління освіти і науки виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради не тільки не зменшилась, але й суттєво збільшилась  з  6 ПНЗ у 2002-2003 навчальному році до 11 у цьому навчальному році:

-         у 2003 році створено міський Дитячо-юнацький пластовий центр;

-         у 2004 році відкрито ПОК «Лімниця»;

-         у 2008 році під юрисдикцію управління освіти і науки передано міський Центр по роботі з дітьми за місцем проживання;

-         в лютому 2009 року сесія Івано-Франківської міської ради прийняла рішення про відкриття на базі Меморіального комплексу С.Бандери ще одного позашкільного закладу освіти – Центру патріотичного виховання учнівської молоді ім. С.Бандери, який було урочисто відкрито 15 жовтня того ж року;

-         2 січня 2013 року розпочав свою діяльність новий позашкільний навчальний заклад – міська Мала академія наук учнівської молоді.

 Таким чином, в підпорядкуванні Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради працюють 11 позашкільних навчальних закладів Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради  комунальної форми власності.