Система державно-громадського управління в навчальних закладах Івано-Франківська
Для продуктивного функціонування галузі освіти дуже важливою є активна участь у цьому процесі не лише державних органів управління, але й органів громадського самоврядування: батьківських комітетів, благодійних організацій піклувальних рад, ради учнівського самоврядування.
В структурі системи державно-громадського управління закладів освіти та управління совіти і науки Івано-Франківської міської ради продовжують функціонувати 40 шкільних рад, 10 рад позашкільних навчальних закладів, 27 рад дошкільних навчальних закладів, 63 благодійні організації піклувальних рад закладів освіти, загальношкільні учнівські та батьківські комітети, міська Рада батьківського самоврядування та міська Рада учнівського самоврядування. Школи міста активно співпрацюють з 17 різноманітними громадськими організаціями, благодійними фондами тощо.
Благодійні організації піклувальних рад активно підтримують залучення спонсорських коштів для покращення матеріально-технічної бази закладів освіти, а батьківські комітети – для проведення ремонтних робіт в літній період. Батьки школярів щорічно забезпечують від 70 до 100 % необхідного фінансування для перебування дітей в пришкільних таборах.
З метою координації спільних дій управління освіти і науки та органів громадського управління проводяться загальноміські зустрічі з головами батьківських комітетів дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних закладів освіти, загальноміські семінари для новообраних голів класних батьківських комітетів 1-х класів, для голів батьківських комітетів 11-х класів.
Управління освіти і науки всебічно сприяє діяльності міських Рад учнівського та батьківського самоврядування.
Голова міської Ради батьківського самоврядування Петро Хмельовський представляє місто в складі Колегії Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації.
У 20142015 навчальному році управління освіти і науки рекомендує керівникам навчальних закладів та головам рад навчальних закладів звернути увагу на:
- дотримання принципів гласності і прозорості в діяльності органів батьківського самоврядування та благодійних організацій піклувальних рад;
- залучення батьківської громади до вирішення питань не лише матеріального характеру, але й до активної участі до організації позаурочної та позашкільної зайнятості дітей, допомоги дітям і сім’ям, що потрапили в складні життєві обставини;
- організації педагогічного та юридичного всеобучу батьків, проведення днів родинної педагогіки тощо.