Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Про результати атестації Івано-Франківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10 Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ  МІСЬКОЇ РАДИ

 

НАКАЗ

 

Від 16.02.2016 р.                                                                           № 110

 

Про результати атестації

Івано-Франківської загальноосвітньої

школи І-ІІІ ступенів №10

Івано-Франківської міської ради

Івано-Франківської області

 

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки від 30.01.2015р. № 67 «Про затвердження порядку державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.02.2015р. за № 173/26618, наказу управління освіти і науки виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області від 26.10.2015р. № 648 «Про проведення атестаційної експертизи Івано-Франківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10 Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області» у період з 30 листопада до 14 грудня 2016р. проведено атестаційну експертизу Івано-Франківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10.

Атестаційну експертизу проводила комісія у кількості 15 осіб, які забезпечили експертну перевірку всіх напрямів діяльності школи згідно з робочою програмою, підготували висновок атестаційної експертизи та вмотивовані конкретні рекомендації (висновок атестаційної експертизи додається).

         На основі аналізу роботи школи за попередній навчальний рік складається річний план роботи на наступний навчальний рік, який обговорюється і затверджується педагогічною радою. Варто зазначити, що структура річного плану індивідуальна, розроблена адміністрацією закладу. На основі річного плану роботи складаються плани роботи педрад, методичних об’єднань, учнівського самоврядування, творчих і динамічних груп. Директор ЗШ № 10 Місюра С.С. заступники директора Горбаль М.М., Петрик Л.П., Шовкопляс В.Є. забезпечують внутрішкільний контроль за здійсненням навчально-виховного процесу: сплановано відвідування уроків, вивчається робота вчителів, що атестуються, контролюється стан викладання та рівень навчальних досягнень школярів.

Робочий навчальний план ЗШ № 10 відповідає типовому. У 8-9-х класах здійснюється поглиблене вивчення фізики, а в 10-11-х класах запроваджено профільне навчання (фізичний та біолого-хімічний профілі). Навчання учнів у ЗШ № 10 організоване у дві зміни з першого дня роботи школи (впродовж 37 років).

Фінансове забезпечення школи здійснюється шляхом використання бюджетних коштів та залученням додаткових джерел фінансування.За рахунок депутатських коштів у 2013-2015рр. придбано основних засобів на суму 47 900грн.: парти та стільці, комплект меблів, проектор, сценічні костюми. З метою залучення додаткових коштів для зміцнення матеріально-технічної бази закладу існує «Благодійний фонд ЗШ №10» (голова Данчук М.Д.).

За період атестації незалежною експертною комісією було відвідано 87 уроків та проведено 33 контрольні випробування, що склало 662 роботи учнів 4-11 класів. 144 учні (22%) роботи не писало. Найбільше учнів контрольні роботи написали на достатньому та високому рівнях: 74%.

Результати виступів учнів школи на ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад за останні три роки свідчить про достатню роботу в цьому напрямку: у минулому навчальному році ЗШ № 10 ввійшла в шестірку кращих шкіл як за підсумками міського, так і обласного етапів. Закономірність хорошого результату підтвердилась за підсумками ІІ етапу і в цьому навчальному році.

За три останні навчальні роки учні школи отримали 98 місць на ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з базових предметів, на ІІІ етапі за останні три роки – 5 місць, Попель Ангеліна цього року була учасником ІV етапу Всеукраїнської олімпіади з біології.

З 2006 до 2010 року школа брала участь у всеукраїнському експерименті «Формування інтелектуальної культури особистості в межах навчально-виховного процесу». Класи, які брали участь в експериментальній роботі, стали основою для профільних класів, а в подальшому випускники цих класів успішно навчались у вузах. Після завершення даної роботи в початкових класах вивчається «логіка». На цих уроках учителі розвивають в учнів логічне мислення, вчать самоаналізу, розв´язуванні проблемних ситуацій.

В поточному навчальному році в школі затверджені і працюють 12 методичних об’єднань, 3 творчі групи, Школа передового педагогічного досвіду, Клуб педагогічних роздумів, Школа педагогічної майстерності. Молоді спеціалісти об’єднані в Школі молодого вчителя. Ефективними формами впровадження нових ідей в практику роботи школи є ярмарки педагогічних ідей, методичні фестивалі, ділові ігри, читацькі конференції. За 3 останні роки на базі школи проведено 14 міських та обласних семінарів.

Атестація педагогів Івано-Франківської ЗШ І-ІІІ ступенів № 10 здійснюється відповідно до Закону України “Про освіту”, Типового положення про атестацію педагогічних працівників. За останні п’ять років атестувався 101 педагог. З них 46 педагогічних працівників підвищили свій кваліфікаційний рівень.

Педагоги школи підтверджують свій професійний розвиток на конкурсах «Учитель року» та «Класний керівник року». Серед них переможці та призери: Пероганич Т.П., Когуч А.А. – початкові класи, Куриндаш Р.Ю., Ковальський С.М. – фізика, Кісіль Г.І., Сакова Н.В., Чик О.М. – українська мова, Мартинюк О.Т. – класний керівник, Артиш Г.П. – англійська мова.

Навичками роботи на ПК володіють 100 % педагогів школи. З 2012 року школа працює в єдиному інформаційному просторі області за програмою «Курс. Школа». Всі комп’ютери в кабінетах інформатики підключені до мережі Інтернет. Адміністрація закладу обладнала комп’ютерний клас для учнів початкової школи.

На увагу заслуговує проведена робота щодо збору матеріалів з історії відкриття та розвитку школи. Зібраний матеріал зберігається в окремо відведеній кімнаті, яка відповідає Положенню про шкільний музей і практично готова до відкриття. На даний час залишилось належним чином облікувати зібраний матеріал.

Споруда школи складається з однієї будівлі (п’яти корпусів) та теплиці, які введені в експлуатацію в 1979р. Незважаючи на вік школи, адміністрація разом із колективом учителів та батьків постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази. Побудований шатровий дах, зроблено капітальний ремонт теплової системи, капітальний ремонт водопроводу, у 80% навчальних кабінетів настелено дощану або паркетну підлогу, в 98% навчальних кімнатах замінені вхідні двері, замінено 305 вікон і 10 дверей на металопластикові, оскільки школа була учасником програми «NEFKO». Поставлені металеві захисні решітки на першому поверсі в навчальних майстернях та адміністративних приміщеннях, бібліотеці; обладнано два гардероби для верхнього одягу, створено радіомонтажний цех, технічний центр; добудовано 4 класні кімнати для вивчення іноземної мови, обладнано два комп’ютерні класи, забезпечено школу Інтернетом, чотирма мультимедійними комплексами, переобладнано методичний кабінет, учительську, кабінет директора, спортивний комплекс і спортивні зали обладнано нестандартним спорядженням, встановлене футбольне поле із штучним покриттям, зроблено капітальний ремонт шкільної оранжереї. При вході до приміщення школи обладнано пандус.

Адміністрацією та педагогічним колективом ЗШ №10 проводиться робота щодо виконання чинного законодавства з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності, дотримання протипожежних заходів, профілактики травматизму серед учасників навчально-виховного процесу.

         Організація харчування учнів 1-11 класів ведеться відповідно до діючих нормативно-правових документів. Створені умови для 100% забезпечення учнів усіма видами харчування (гаряче харчування, буфетна продукція).

Координаційним органом профілактичної роботи з учнями є шкільна рада профілактики правопорушень. Ефективність правовиховної роботи визначається її результативністю. На внутрішкільному обліку дітей, що схильні до правопорушень, перебуває 3 учні. На обліку в кримінальній міліції – жодного.

У школі щорічно проводяться місячники військово-патріотичного виховання, в програмі яких конкурс пісні та строю, змагання з військово-прикладних видів спорту. Проведені Уроки мужності за участю бійців АТО Гошія Романа Петровича та вчителя фізики школи Куриндаша Руслана Юрійовича, який впродовж року перебував у зоні АТО, є фундаментом формування у дітей національної ідентичності на кращих прикладах боротьби за незалежність держави. Ефективною формою роботи класного керівника є проведення екскурсій визначними місцями України, за три останні роки проведено 242 екскурсії, в яких було задіяно 4107 учнів.

У школі ще у 1990 році була створена і на сьогодні успішно працює Мала Академія Мистецтв, у якій займаються 539 учнів у 13 факультетах: «Світ бісеру» (Мазуренко Л. М.), народної вишиванки (Олійник Н. С.), «Художня студії» (Гет О. Ю.). Члени факультетів МАМ є учасниками та переможцями міських та обласних конкурсів.

Неодноразовими лауреатами та переможцями дитячо-юнацького фестивалю «Таланти землі Галицької» були творчі колективи школи. Володарі Гран-прі фестивалю – Зразковий ансамбль народного танцю «Крок». Свій талант, національні традиції ансамбль представляв на світових сценах Європи (Польщі, Литви, Німеччини). Учитель музики Данишенко Надія Михайлівна об’єднала у хорі народної пісні, дітей, вчителів та батьків. Наймасовішим є хор молодших школярів (кер. Лубковський С. Д.). Завжди оригінальні, самобутні колективи формує вчитель музичного мистецтва Максимів В. М.: ансамбль народних інструментів, сопілкарів.

Різними формами позаурочної роботи охоплено приблизно 80% учнів школи, у шкільних секціях, гуртках задіяно близько 44%, у позашкільних закладах приблизно 36%.

У школі працюють 4 спортивні секції: баскетбол (Лобода М.М.), футбол (Дергун В.Р.), волейбол (Семак А.Д.), гандбол (Балагутрак Б.Л.), футбол (дівчата, Марчук І.З.).Вчителями фізичної культури розроблено Положення про шкільну спартакіаду, яка є традиційною. Щорічно в рамках Тижня фізкультури і спорту проводяться відкриті олімпійські уроки, оздоровчі спортивно-масові заходи, Дні здоров’я, спортивні свята, зустрічі з відомими спортсменами нашого міста.

За результатами опитування педагогів, у педколективі домінує демократичний стиль керівництва – 93%. 100%колективу школи вважає себе єдиною командою, яка має чітко окреслену спільну мету. Рейтинг закладу батьки оцінюють на високому рівні - 80%.

Директор школи щорічно у серпні звітуєперед педагогічними колективом, батьківським комітетом, радою школи та Піклувальною радою школи про виконану роботу за рік на спільному засіданні.

У 2006 році школа стала Лауреатом всеукраїнського конкурсу «100 кращих шкіл України» в номінації «Школа шкіл»; у 2009 році - нагороджена Дипломом Міністерства освіти і науки України, Академію педагогічних наук України як флагман освіти України.

Поряд із цим експертною комісією висловлено ряд рекомендацій щодо   покращення навчально-матеріальної бази закладу, забезпечення шкільної бібліотеки комп’ютером та доступом до мережі Інтернет, відновлення сайту школи, завершення роботи щодо відкриття шкільного музею, активізації роботи вчителів у конкурсах фахової майстерності, висвітлення творчих здобутків у фахових виданнях та засобах масової інформації.  

Виходячи з наведеного вище:

 

НАКАЗУЮ:

 

1.      Визнати Івано-Франківську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №10 Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області атестованою.

2.      Спланувати заходи щодо виконання рекомендацій, висловлених в ході атестаційної експертизи. (До 01.03.2016 року, С.Місюра).

3.      Провести перевірку виконання рекомендацій. (Грудень 2016р., П.Ласійчук).

4.      Контроль за виконанням наказу покласти на заступника начальника управління освіти і науки П.Ласійчука.

 

Начальник управління освіти і науки                                     Н.Микула

 

А.Рудак

52-21-59