Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Про результати державної атестації дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 4 “Калинова сопілка” управління освіти і науки виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради



Управління освіти і науки виконавчого комітету

Івано-Франківської міської ради

 

НАКАЗ

 

від                                                                                         №

 

Про результати державної атестації

дошкільного навчальногозакладу

(ясел-садка) № 4 “Калинова сопілка”

управління освіти і науки виконавчого

комітету Івано-Франківської міської ради

 

На виконання Закону України «Про дошкільну освіту», Порядку державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 30.01.2015 № 67, наказу управління освіти і науки виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 20.11.2015р. № 742 з 21.12.2015р. до 31.12.2015р.здійснено атестаційну експертизу діяльностідошкільного навчальногозакладу (ясел-садка) №4 “Калинова сопілка” управління освіти і науки виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.

Атестаційну експертизу проводила комісія у кількості 13 осіб, які забезпечили експертну перевірку всіх напрямів діяльності дошкільного закладу згідно з робочою програмою, підготували висновок атестаційної експертизи та вмотивовані конкретні рекомендації (висновок атестаційної експертизи додається).

Встановлено, що педагогічний колектив дошкільного навчального закладу забезпечує реалізацію державної політики,  вимог чинного законодавства в галузі дошкільної освіти.

Керівництво дошкільного навчального закладу здійснює Тамара Іллівна Сливоцька – “Відмінник освіти України”, лауреат педагогічної премії імені Богдана Ступарика. Педагогічний стаж 44 роки. На посаді завідувача 33 роки.

В дошкільному навчальному закладі створено сприятливі умови для здійснення освітнього процесу з дітьми раннього та дошкільного віку.

ДНЗ №4 «Калинова сопілка» у 2009р. став переможцем обласного конкурсу «Кращий дошкільний заклад».

В закладі наявні всі нормативно-правові документи щодо діяльності, виготовлено майнові документи.

Функціонує 11 груп із списковим складом 338 дітей.

Групи комплектуються відповідно до санітарно-гігієнічних норм і правил утримання дітей в дошкільному закладі. Прийом дітей до дошкільного закладу здійснюється відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад, Положення про порядок загальної міської електронної реєстрації дітей до поступлення у дошкільний начальний заклад міста Івано-Франківська.

Аналіз комплектування груп за нормативами та середні показники фактичного комплектування груп ДНЗ за останні 3 роки вказує на перевантаження спискового складу.

Матеріально-технічні умови дошкільного закладу відповідають державним вимогам, стан приміщень, територіясанітарно-гігієнічним нормам утримання дошкільних установ.

В групових приміщеннях створені необхідні умови для якісної організації життєдіяльності дітей.

Харчоблок забезпечено необхідним кухонним інвентарем та обладнанням.

Заклад повністю забезпечено м’яким і твердим інвентарем.

Адміністративно-господарська діяльність здійснюється спільно з батьками та громадськістю.

Фінансове забезпечення діяльності дошкільного навчального закладу здійснюється у відповідності до Закону України «Про дошкільну освіту» та інших нормативно-правових актів.

Джерелами фінансування дошкільного навчального закладу є кошти міського бюджету у розмірі передбаченому нормативами фінансування.

З міського бюджету на придбання матеріальних цінностей та господарських товарів для закладу впродовж  2014-2015р.р. виділено кошти  на суму 4546,0 грн.

Значну допомогу для покращення матеріальної бази садка надають батьки та інші благодійники. У 2013-2015р.р. заклад отримав матеріальних цінностей всього на суму 210787,1 грн.

З метою залучення додаткових коштів для зміцнення матеріально-технічної бази закладу у 2007 року створено благодійну організацію «Піклувальна рада дошкільного навчального закладу (ясел-садка) №4"Калинова сопілка" (голова Клюба М.М.).

Придбанні матеріальні цінності та господарські товари оприбутковано у централізованій бухгалтерії управління освіти і науки згідно з наданими накладними, рахунками та актами на оприбуткування матеріальних цінностей. Матеріально-відповідальні особи ведуть книги обліку складських матеріалів та інвентаризаційні описи.

Адміністрацією та колективом дошкільного навчального закладу створено умови для всебічного повноцінного розвитку, комфортного перебування дітей в закладі.Забезпечено оптимальне використання групових приміщень, музичної та фізкультурної зали.

Планується та здійснюється контроль  за дотриманням санітарно- гігієнічних, протипожежних норм і правил техніки безпеки, вимог безпечної життєдіяльності дітей і працівників.

На реалізацію першочергових завдань розроблена «Програма розвитку дошкільного навчального закладу на період до 2017р.»                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

В ДНЗ використовуються інформаційно-комунікаційні технології на всіх рівнях та у всіх напрямках: у сфері управлінської діяльності, в навчально-освітньому процесі, роботі з батьками, підвищенні професійної компетентності педагогів. Слід відзначити позитивну динаміку використання ІКТ на заняттях, святах та інших заходах  педагогами закладу: Л.Павликівською, О.Лесів, Т.Клименко, Т.Німчук, С.Москвин, С.Ліщинською, І.Боднар, О.Бойчук, Ю.Федак, Г.Калиняк.

У дошкільному закладі належною є навчально-методична база. Дитячий садок забезпечений обладнанням та посібниками на 97%.

Предметно-розвивальне середовище дошкільного закладу організоване та наповнене з урахуванням вимог Базового компонента дошкільної освіти і програми «Українське дошкілля». Педагоги вміло створили у дошкільному закладі цілісне ігрове оточення, безпечне та комфортне для дитини.

Навчально-виховний процес здійснюється згідно програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля».

Діяльність дошкільного закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти, зокрема, зміцнення фізичного і психічного здоров'я дітей, формування особистості, забезпечення соціальної адаптації та готовності до навчання в школі.

Адміністрація дошкільного навчального закладу забезпечує системний та комплексний підхід до управління навчальним закладом. Визначення мети, завдань і перспектив розвитку закладу здійснюється  згідно   Законів України   "Про освіту",  "Про  дошкільну освіту".

З метою утвердження відкритої і демократичної державно-громадянської системи управління закладом, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень, керівником навчального закладу  здійснюється звітування  перед педагогічним колективом та  батьківською громадою про виконану роботу за рік. В закладі зберігаються  матеріали щорічного звітування завідувача навчального закладу.

За результатами  опитування педагогів у педагогічному колективі домінує демократичний стиль керівництва – 96% , ліберальний – 4% .

100% педагогічного колективу ДНЗ  вважає себе єдиною командою, яка має чітко окреслену спільну мету.

У закладі створено сприятливі умови для підвищення професійного та кваліфікаційного рівнів педагогів.

Пріоритетним напрямком діяльності дошкільного навчального закладу є забезпечення комплексного підходу до особистісного зростання кожної дитини з урахуванням її проблем та задатків. Саме цьому сприяє злагоджена співпраця всього педагогічного колективу.

Якісно забезпечують зміст навчально-виховного процесу з дітьми, новизну, ефективність методів та прийомів розвитку дітей педагоги: Ю.Федак, С.Ящук, О.Бойчук, Н.Гнилиця, М.Роман, Л.Фіцик, Т.Пігуляк, Т.Клименко, Г.Гошовська, С.Гавриш, О.Бардашевська, О.Процак,   молоді вихователі, С.Москвин, Т.Німчук, вчитель англійської мови Л.Гунчак.

Вони творчо підходять до організації освітнього процесу з дітьми.

Вгрупі раннього віку працюють досвідчені вихователіС.Лещинська, О.Габуда, Л.Михайленко, які подбали про належне розвивальне середовище наповнене різноманітними дидактичними іграми та ігровим матеріалом. Поруч з  вихователями піклуються про здоров’я малят, їх фізичний розвиток та безпеку досвідченні помічники вихователів Г.Кандюк, Н.Довган, М.Малайна, М.Гринюк, Н.Капітан, М.Балабан, Н.Доманська та інші.

У дошкільному закладі здійснюється моніторинг стану здоров’я дітей за групами здоров’я, фізкультурними групами, веденням диспансерного обліку та захворюваністю.

Результати моніторингу свідчать, що у дошкільному навчальному закладі №4 (порівняно з іншими закладами міста)  - кращі показники стану здоров’я дітей.

Суспільний рейтинг навчального закладу за відгуками батьків, громадськості, керівників установ та організацій щодо діяльності навчального закладу високий. Дошкільний заклад користується авторитетом територіальної громади.   

Виховні заходи, що проводяться в дошкільному навчальному закладі  сприяють збагаченню у вихованців духовного та культурного світу, успішній соціалізації  дошкільнят, знайомлять їх з особливостями та традиціями рідного краю, розширюють знання дитини про саму себе і про навколишній світ.

З метою забезпечення наступності сімейного і суспільного виховання, надання психолого-педагогічної допомоги батькам дітей, які виховуються в умовах сім’ї, в дошкільному закладі організовано роботу консультативного центру.

Поряд з цим експертною комісією висловлено ряд рекомендацій щодо   покращення матеріальної бази дошкільного закладу, соціально-психологічної та логопедичної служби, системи роботи педагогів закладу тощо.

Виходячи з вищенаведеного та на підставі висновку експертної комісії:

 

НАКАЗУЮ:

 

1.  Визнати атестованим дошкільний навчальний заклад (ясел-садок) №4 “Калинова сопілка” управління освіти і науки виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.

2. Підтвердити право надання дошкільної освіти дошкільним навчальним закладом №4 “Калинова сопілка” управління освіти і науки виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.

3. Керівнику дошкільного навчального закладу п. Т.Сливоцькій спланувати заходи щодо виконання рекомендацій, висловлених в ході атестаційної експертизи. (до 11.03.2016 року).

4.  Провести перевірку виконання рекомендацій (грудень 2016 р.).

5.  Контроль за виконанням наказу покласти на заступника начальника управління освіти і науки Ласійчука П.М.  

 

Начальник управління освіти і науки                                 Н.Микула

 

 

 

Г.Сич

522629