Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Сидорик Надія Михайлівна, лауреат обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2016» у номінації «Історія»

Сидорик Надія Михайлівна,  лауреат  обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель  року - 2016» у номінації  «Історія»

Учитель – людина, яка може робити важкі речі легкими.

Ральф Емерсон


Ніколи не може бути бажання без прагнення його втілити.  Той, хто прагне, зробить більше за того, хто може.

Я – вчитель… Безліч разів повторюємо цю фразу у різних життєвих обставинах! Але хто такий вчитель? Професіонал, який володіє предметом і методикою його викладання? Психолог, який знайшов ключ до дитячих сердець? Так, але цих умов недостатньо. Вчитель – це особлива місія, особливий склад душі й розуму, це відповідальність, самовіддача, терпіння.

Професіоналом своєї справи, вчителем за покликанням душі, можна назвати Сидорик Надію Михайлівну,  лауреата  обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель  року - 2016» у номінації  «Історія».

    Зараз освіта переживає не найкращі часи. Вона відображає і несе в собі всі проблеми нашого суспільства. Сьогодні не для всіх престижно бути вчителем. Правда, не для  Сидорик Н.М., яка  працює на посаді вчителя історії  в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 7 з 2008 року. Кожний день в школі дарує їй усмішки дітей, їхню любов, можливість реалізовувати себе, посіяти в їхніх душах любов до Батьківщини та гордість за  минуле. Робота вчителя – це робота серця й нервів, щоденна і щогодинна витрата величезних душевних сил. 

Надія Михайлівна  прагне бути віддзеркаленням сучасності, провідником нового. Для цього  використовувує новітні технології (проектну, інтерактивну, кейс-технологію, критичного мислення, тощо).   ЇЇ завдання на сьогодні –  знайти і відібрати із методичних надбань усе прогресивне і організувати навчальний процес так, щоб забезпечити його дослідницький і пошуковий характер. Відповідно до сучасних вимог освітнього процесу під час проведення уроків історії та правознавства враховує вікові й фізіологічні особливості учнів, забезпечує індивідуальний та диференційований підхід. Навчально-виховний процес організовує на принципах співробітництва, робить його максимально наближеним до запитів і можливостей дитини..

 Надія Михайлівна вважає, що особистий приклад є дуже важливим в освіті. Активна, енергійна та цілеспрямована особистість. ЇЇ життєве кредо:«Мрія стає ціллю, якщо вжито дію до її досягнення». Надія Михайлівна активно займається самоосвітою,  не зупиняється на досягнутому. Вільно володіє німецькою та польською мовами, а  на побутовому рівні - англійською. На підставі привселюдного захисту дисертації 10 жовтня 2013 року їй присуджено науковий ступінь  кандидата історичних наук. Надія Михайлівна є автором  численних наукових статей, що надруковані у збірниках  ВАК України, та була учасником Всеукраїнських та Міжнародних конференцій  в м. Рівному, Львові, Переяслав-Хмельницькому, Миколаєві та Івано-Франківську, де виступала з цікавими та змістовними доповідями. У 2015 р. була учасником міжнародного навчально-методичного семінару для викладачів історії, прослухала курс лекцій з проблем дискримінації, антисемітизму і ксенофобії.  Учасниця VIIIВсеукраїнського дитячого форуму «Формула успіху правової держави очима дітей», що  відбувався в місті Тернополі у 2015 році.

Учитель бере активну участь в роботі міського методичного об’єднання. Ділиться своїм досвідом із колегами.  Неодноразово проводила для учнів школи і міста навчально-виховні заходи, присвячені пам’ятним датам історичного календаря. Зокрема, у січні 2014 р. – загальноміський захід в Центрі патріотичного виховання імені С. Бандери на тему «С. Бандера – символ української нації», у листопаді 2014 р. – Круглий стіл для учнів 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів міста «Голодомор – свічка пам’яті»; листопад 2015 р. – загальноміське віче - пам’яті до роковин Голодомору та геноциду на Україні в 1932-1933 рр.

Результатом  професійної діяльності вчителя є успіхи  її вихованців на ІІ- етапі Всеукраїнських предметних олімпіад з історії та правознавства; на ІІ-ІІІ етапах Всеукраїнських експедицій «Моя Батьківщина–Україна», «Історія міст і сіл України», на загальноміському конкурсі мультимедійних учнівських проектів «Андрей Шептицький – видатний державний та політичний діяч»; в загальноміській інтерактивній грі «Таємниці Станіславської фортеці»; у загальноміській олімпіаді «Знавців істор

ії міста» у Всеукраїнському інтерактивному конкурсі юних істориків «Лелека».            

Сидорик Н. М. володіє  педагогічним тактом, користується авторитетом серед педагогів міста, знана як висококваліфікований фахівець.

Радіємо за успіхи нашої молодої колеги, сподіваємось, що її перемога на конкурсі «Учитель року 2016» - це тільки перша сходинка   професійного злету  Сидорик Надії Михайлівни,   вчителя історії   загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7.

 

Надя

7а клас

9б клас

IMG_1191

IMG_1211

форум