Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Про підсумки проведення І етапу обласної історико-краєзнавчої акції «Герої не вмирають»

 ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ ТА НАУКИ

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

НАКАЗ

 

від     29.03.2016р.                                                                 № 24

 

Про підсумки проведення І етапу

обласної історико-краєзнавчої акції

«Герої не вмирають»

 

         На виконання наказу управління освіти і науки виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 25.12.2015 року № 864 «Про проведення обласної історико-краєзнавчої акції «Герої не вмирають» упродовж січня – березня 2016 року вихованці та педагоги закладів освіти м. Івано-Франківська брали участь у проведенні міського етапу обласної історико-краєзнавчої акції «Герої не вмирають».

Мета акції - активізація національно-патріотичного виховання учнівської молоді, всебічного вивчення героїчного подвигу і належного вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, активістів Майдану та Революції Гідності, захисників Вітчизни – учасників антитерористичної операції на Сході України.

Учасниками міського етапу акції було 43 чол.: 40 учнів, 2 студенти (вихованці ЦПВУМ імені Степана Бандери та МАНУМ) та вчитель початкових класів ЗШ №10 Рудяк Н.Р. На конкурс було представлено 14 робіт із 11 навчальних закладів міста: 9 загальноосвітніх навчальних закладів (СШ №5, ЗШ №7, ЗШ №10, ЗШ №13, ЗШ №17, ЗШ №21, ЗШ №28, Крихівецької ЗШ, Угорницької ЗШ) та 2 позашкільних навчальних закладів (МАНУМ та ЦПВУМ імені Степана Бандери).

Журі відзначило, що усі подані роботи є актуальними та значимими, адже розповідають про трагічні сторінки боротьби українського народу за збереження територіальної цілісності нашої держави та утвердження ідеалів демократії, свободи та незалежності. Вони відповідають меті та завданням акції, написані в формі інтерв’ю, спогадів чи фоторепортажу.

Пошукова група учнів Крихівецької ЗШ (керівники Тимків О.І. та Івасів М.Д.) у роботі «В долі людини – безсмертя держави» зібрали матеріал про Романа Дземана та Стрембіцького Любомира, мешканців села Крихівці, які були учасниками АТО. Дана робота містить багато світлин, які розповідають про будні героїв в зоні проведення антитерористичної операції.

Млиниський Андрій та Мрака Андрій, учні ЗШ №7, у роботі «Учителі Івано-Франківаських загальноосвітніх навчальних закладів – учасники АТО» (керівник І.Валько) зібрали матеріал про усіх вчителів навчальних закладів

м. Івано-Франківська, які в зоні проведення військових дій на сході України чесно й сумлінно виконували свій громадянський обов’язок щодо захисту кордонів та інтересів Батьківщини. Роботу доповнюють фотокопії документів, світлин, відгуки колег про героїв.

Опис останніх днів життя Героя Небесної Сотні С.Дідича гармонійно доповнений світлинами та спогадами рідних та близьких героя у роботі вихованців ЦПВУМ ім. С.Бандери С.Брус та О.Микуляк «Сергій Дідич – Герой Небесної Сотні» (керівник Б.Максимець).

Робота Дирди Христини та Бойко Людмили, учнів 9-Б кл. ЗШ №28, (керівник Козяр Н.І.) розповідає про передумови, причини, хід основних подій та наслідки Революції Гідності, а також містить матеріал про відкриття Музею Небесної Сотні в Івано-Франківську, спогади вчителя ЗШ №28 Н.Козяр про події на Майдані у 2013-2014 роках.

Пошукова робота учнів СШ №5 (керівник С.Токарук) присвячена Революції гідності та медикам Майдану. Вона містить багато світлин про героїв Майдану.

Вчитель початкових класів ЗШ №10 Рудяк Наталія Романівна написала роботу про свого чоловіка Івана Рудяк, активного учасника Майдану, бійця АТО у складі 128 гірничо-піхотної бригади, який пройшов пекло Дебальцевського котла. Для родини Наталії Романівни Іван є справжнім героєм та зразком для патріотичного виховання підростаючого покоління.

Синівська любов, велика повага та гордість за батька, бійця 128 гірничо-піхотної бригади, який пройшов горнило боїв під Дебальцево, спонукала учня

8-Б класу ЗШ №10 написати роботу «Роман Павлович Гошій – герой сьогодення» (керівник Т.Кнежевіч).

Оригінально, з естетичним смаком, учениця 10-А класу ЗШ №17 Кіт Ярина оформила роботу «Хто з мечем до нас прийде… від меча й загине» (керівник О.Одольчук), у якій проаналізовано події неоголошеної російсько-української війни на сході України.

Однак, члени журі звернули увагу на те, що ряд робіт не відповідають вимогам проведення акції. Зокрема.

1. Не дотримані вимоги щодо формату фотографій в роботах учнів СШ №5, ЗШ №13, МАНУМ.

2. Не дотримані вимоги щодо оформлення титульної сторінки пошукової роботи учнями СШ №5, ЗШ №10, Угорницької ЗШ.

3. Не дотримані вимоги щодо параметрів сторінок у роботах учнів СШ №5, ЗШ №13.

4. Не відформатовані сторінки у роботах учнів СШ №5, ЗШ №10, Угорницької ЗШ.

5. Не пронумеровані сторінки роботи учнів ЗШ №17.

         Беручи до уваги викладене вище

НАКАЗУЮ:

1. Визнати переможцями міського етапу акції «Герої не вмирають» та нагородити дипломами департаменту освіти та науки роботи учасників акції:

1.1. Брус Софію, Микуляк Ольгу (вихованок ЦПВУМ ім. С.Бандери за роботу «Герой Небесної Сотні Сергій Дідич», керівник Б.Максимець);

1.2. Млиниського Сергія, Мраку Андрія (учнів 9-А класу ЗШ №7 за роботу «Учителі Івано-Франківських загальноосвітніх навчальних закладів – учасники АТО», керівник І.Валько);

1.3. Луцик Наталію (ученицю 11 класу за роботу «Антон Боєв: репортаж з героєм», керівник Г.Савченко);

1.4. Рудяк Наталію Романівну (вчителя ЗШ №10 за роботу «Іван Рудяк – мій герой», керівник Т.Кнежевіч);

1.5. Кравчук Христину (ученицю 8 класу Крихівецька ЗШ за роботу «В долі людини – безсмертя держави», керівники М.Івасів, О.Тимків);

1.6. Мосійчук Марту та Гавришків Христину (учениць 8-Б кл. та 10-Б кл. ЗШ №21 за роботу «Герої не вмирають» (керівник О.Черняєва).

1.7. Бойко Людмилу та Дирду Христину (учениць 9-Б класу ЗШ №28 за роботу «Герої не вмирають», керівник Н.Козяр);

1.8. Цебер Ірину, вихованку МАНУМ за роботу «Майдан я пережив і взяв у душу», керівник Б.Максимець).

2. Нагородити дипломами департаменту освіти і науки за активну участь у проведенні акції та актуальність тематики пошукової роботи:

2.1. Пошукову групу учнів 10-В кл. СШ №5 у складі Михаськів Ірини, Проць Христини, Рибак Марії (керівник Токарук С.І.);

2.2. Пошукову групу учнів 7-8 класів ЗШ №13 у складі Марти Борищак, Тетяни Губської, Назара Маріяша, Олега Шака за роботу «Війна очима дітей» (керівник Л.Плеченко);

2.3. Членів гуртка «Видатні люди України та села Угорники» (керівник О.Комановська);

2.4. Гошія Олега, учня 8-Б кл. ЗШ №10 (керівник Т.Кнежевіч);

2.5. Єрмакова Максима, Уучня 3-Б кл. ЗШ №10 (керівник Рудяк Н.Р.);

2.6. Кіт Ярину, ученицю 10-А класу ЗШ №17 (керівник О.Одольчук)

3. Нагородити керівників, які підготували переможців акції грамотами департаменту освіти та науки.

4. Вальку І.Б. подати в обласний державний центр туристично-краєзначої роботи учнівської молоді роботи переможців міського етапу акції (до 01 квітня 2016 року)

6. Керівникам закладів освіти звернути увагу вчителів на необхідність дотримуватись затверджених вимог при написанні конкурсних робіт.

7. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника начальника управління освіти і науки С.Уварову.

 

 

 

 

Заступник директора

департаменту освіти та науки                                                Наталія Микула

 

 

 

 

І.Валько

52-13-11