Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Галагуза Юрій Миколайович - учасник ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2016» у номінації «Захист Вітчизни», вчитель ЗШ №6

Галагуза Юрій Миколайович - учасник ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2016» у номінації «Захист Вітчизни», вчитель ЗШ №6

«Усе, що відбувається в моєму класі, школі, місті, країні - все мене стосується, все залежить від мене»  Це і є справжнє почуття патріотизму, яке культивує в учнів на уроках предмету «Захист Вітчизни» вчитель Юрій Галагуза

 

Галагуза Юрій Миколайович має фахову військову освіту, у 1982 році закінчив Кам’янець-Подільське вище військове командне інженерне училище. Проходив службу на різних керівних посадах у інженерно-саперних військах.

Після звільнення з лав Збройних Сил України з 2008 по 2015 роки працював  вихователем, вчителем предмету «Захист Вітчизни» у Прикарпатському військово-спортивному ліцеї-інтернаті.

У 2015 році здобув другу вищу цивільну «мирну» освіту у Прикарпатському  Національному університеті ім. В.Стефаника за спеціальністю «вчитель географії та економіки».

Одним із пріоритетних завдань з підготовки юнаків до служби у Збройних силах України Юрій Миколайович вважає військово-патріотичне  виховання учнівської молоді як складової національно-патріотичного виховання.

При проведенні уроків з предмету «Захист Вітчизни», учні Юрія Галагузи  усвідомлюють цілі і характер національної оборонної доктрини, призначення Збройних Сил; фізично гартуються та отримують психічну та психологічну стійкість.Почавши вивчати  предмет «Захист Вітчизни», учні стають на шлях оборонця рідної землі, захисника українського народу. Цей шлях найпочесніший, але й найважчий. Він политий кров’ю та усіяний кістками наших предків -  найвірніших, найвідданіших Синів Матері-України. Тож наші учні намагаються бути гідними їхньої пам’яті. Бути такими, як вони - чесними, правдивими, безстрашними, незламними…

На уроках з предмету «Захист Вітчизни» та гурткових заняттях Юрій Миколайович, зважаючи на складну ситуацію на східних рубежах України, фактично - бойові дії, розв’язані російським агресором, наголошує на почесному обов’язку юнаків стати зі зброєю у руках на захист своєї Батьківщини. На прикладах героїчних постатей історії українського війська від княжої доби до Другої світової війни, від визвольної боротьби УПА до подвигів сучасних захисників нашої держави на Донбасі, в повній мірі зреалізовує принципи військово-патріотичного виховання, як необхідної складової Концепції національно-патріотичного виховання.   З цієї метою організовує регулярні зустрічі учнів школи з учасниками АТО та офіцерами військової частини. На прикладі власного досвіду служби у Збройних силах проводить профорієнтаційну роботу із старшокласниками щодо вибору престижності професії військовослужбовця та вступу молоді до військових навчальних закладів України.

Уроки з військово-прикладного напрямку у Юрія Миколайовича проходять на високому організаційному та професійному рівні. Спрямовані на набуття учнями основних компетентностей із основ військової справи, формування творчо мислячої особистості, здатної до саморозвитку і самовираження, вміння адаптуватися в житті та самостійно знаходити вирішення поставлених завдань.

«У роботі з формування у учнів військово-патріотичних якостей,- наголошує Юрій Миколайович,- можна використовувати різноманітні способи і методи, спрямовані на виховання і навчання, а також отримання учнями певних знань, умінь та навичок у сфері військового мистецтва».

З цією метою активно та всебічно впроваджує ІКТ у навчальний процес. Дотримується принципів наочності, науковості та доступності. На уроках учні  добре уявляють досліджуване питання, дію. Вчитель добираєелектронний матеріал, який є необхідним для вивчення того чи іншого матеріалу, та який не носить розважальний характер, максимально адаптований відповідно до вікової групи учнів.

Приділяє особливу увагу прикладній фізичній підготовці учнів, що є запорукою міцного здоров’я та, що не менш важливо, способу формування у майбутніх воїнів таких необхідних якостей як сила, спритність, реакція та витривалість. Учнів, які показали кращі результати, залучає до шкільної команди для участі у міських змаганнях з військово-прикладних видів спорту та конкурсах.

 За заслуги перед Батьківщиною та плідну педагогічну працю нагороджений численними грамотами та подяками відомчих Міністерств, організацій та установ, зокрема Грамотою Богородчанської районної  адміністрації (2008 рік), Грамотаою Міністерства Оборони України (2009 рік), Диплом лауреата благодійної організації Фонду Відродження кадетських корпусів в Україні (2011 рік)  «Кращий вчитель 2011року».

Є активним учасником міського методичного об’єднання вчителів «Захист Вітчизни», творчої групи вчителів з предмету. Користується авторитетом серед колег, учнів, батьків. Толерантний, творчий, ініціативний, відданий обраному фаху.