Про результати атестації Крихівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області
УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
НАКАЗ
від 15.04.2016 р. № 251
Про результати атестації
Крихівецької загальноосвітньої
школи І-ІІІ ступенів
Івано-Франківської міської ради
Івано-Франківської області
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 30.01.2015р. № 67 «Про затвердження порядку державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів», річного плану роботи управління освіти і науки, згідно з наказами управління освіти і науки від 30.12.2015р. № 876 «Про проведення атестаційної експертизи Крихівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області», від 05.02.2016р. № 68 «Про зміни до наказу управління освіти і науки від 30.12.2015р. № 876 «Про проведення атестаційної експертизи Крихівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області», з метою визначення відповідності навчального закладу державним стандартам загальної середньої освіти та надання організаційно-методичної допомоги закладу експертною комісією у період з 15 до 29 лютого 2016р. здійснено атестаційну експертизу діяльності Крихівецької ЗШ.
За результатами атестаційної експертизи встановлено наступне.
Крихівецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів (директор Каспрук С.І.) знаходиться у комунальній власності Івано-Франківської міської ради та підпорядковується управлінню освіти і науки виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради (рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області від 15 червня 1994р. № 216).
Будівля школи введена в експлуатацію у 1995р., знаходиться в доброму стані (свідоцтво на право власності на нерухоме майно від 30.10.2007р., серія САС №668970).
Крихівецька ЗШ І-ІІІ ступенів працює на підставі Статуту, зареєстрованого у 2004 році.
Школа повністю укомплектована кадрами – 49 працюючих (33 педагоги та 16 технічних працівників): 31 педагогічний працівник з вищою освітою, що становить 94 % від загальної кількості та 2 (6%) педагоги з базовою вищою та середньо-спеціальною освітою. Із 33 педагогічних працівників мають повне тижневе навантаження 22 педагоги, що складає 73% від загальної кількості.
За педагогічним стажем: до 3р. – 10 (30 %), до 10р. – 3 (9%), до 20р. – 8 (25%), понад 20р. – 12 (36%).
Як свідчить аналіз, переважають спеціалісти вищої кваліфікаційної категорії (46%) та молоді спеціалісти (33%), віком до 40 років (60%) та педагогічним стажем понад 20 років (36%).
Відповідно до затвердженої мережі у 2015-2016 н.р. в закладі навчається 347 учнів, у т.ч.: в школі І ступеня – 190 учнів, у школі ІІ ступеня – 146 учнів, у школі ІІІ ступеня – 11. Загальна кількість класів - 15, середня наповнюваність класів складає 23 учні. Сформована система роботи щодо організації обліку дітей шкільного віку. У даному освітньому окрузі проживає 631 дитина 6-18 років
За період атестації незалежною експертною комісією проведено 19 контрольних робіт. Всього контрольними випробуваннями були охоплені 284 учні 4-10 класів (82%). На початковому рівні справились з роботою 93 учні (33%), на середньому - 87 учнів (31%), на достатньому - 72 учні (25%), на високому - 32 (11%). За результатами попередньої контрольної роботи: початковий рівень - 61 учень (19%), середній – 111 учнів (34%), достатній - 99 учнів (31%), високий - 51 учень (16%). Якісний показник навчальних досягнень за результатами контрольних робіт є низьким і становить 37%, за результатами попередніх контрольних - 47%. Розбіжність між рівнем навчальних досягнень за результатами контрольних випробувань, проведених експертною комісією, та рівнем навчальних досягнень за попередні контрольні роботи, що проводилися навчальним закладом, загалом становить 10%, що свідчить про необ’єктивне оцінювання навчальних досягнень учнів. Як показав аналіз результатів, в учнів переважає здебільшого початковий та середній рівні навчальних досягнень (180 учнів, 63%).
Більшу увагу питанням результативності навчання слід приділяти на засіданнях педрад, сформувати систему контролю за рівнем навчальних досягнень школярів. Потребує модернізації система методичної роботи, яка повинна бути ефективною, адресною та відповідати потребам вчителів.
Учні школи – учасники предметних олімпіад, конкурсів (Міжнародного природничого інтерактивного конкурсу «Колосок» (координатор Поліщук Л.П.), Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру» (координатор Надорожняк Н.В.), загальноміського інтелектуального конкурсу юних знавців природознавства «Що? Де? Коли?» та інших).
Результати ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, які проводились упродовж 2010-2016рр. свідчать про те, що учні школи вибороли тільки 20 призових місць, що є одним із найнижчих показників по місту.
Одним із пріоритетів у роботі педагогічного колективу Крихівецької ЗШ є виховання учнів на засадах християнства (вчитель Кравчук М.П.). За три останні начальні роки – 5 перемог на ІІ етапі олімпіади з християнської етики.
Вихованці вчителя Тимків О.І. - щорічні учасники та переможці Всеукраїнської експедиції «Моя Батьківщина – Україна» (2012 рік – ІІ місце, 2014р. – ІІІ місце, 2015 рік – ІІ місце), конкурсу мультимедійних проектів «Врятувати від забуття» (2013 р. - І місце).
З огляду на зазначене, педагогам закладу рекомендовано покращити роботу з обдарованими дітьми, сформувати систему підготовки до учнівських олімпіад, залучати школярів до участі в різноманітних конкурсах та турнірах.
Відзначено системну роботу вчителя початковох класів Поліщук Л.П. (3-А клас). Результат- учні переможці олімпіад, відкриті у спілкуванні, самостійні.
Заслуговує схвалення організована робота Шилкіної З.М. (4-Б клас), Бабаєвої Г.М. (2-Б клас), Яців Л.В. (1-А клас). На уроках педагоги створюють атмосферу творчості, викликають в учнів бажання активно працювати та вчити вчитися.
Підтримують доброзичливий мікроклімат на уроках молоді спеціалісти Атаманюк І.П. (4-А клас), Савчук М.М. (3-Б клас), Гуменяк Н.С. (1-Б клас). У ході спілкування їм надавались методичні рекомендації з питань організації навчально-виховного процесу з учнями молодшого шкільного віку в умовах змін у початковій школі.
На високому методичному рівні проводить уроки англійської мови Пасічник Д.М., математики Жовнір Л.С., історії та основ правознавства Тимків О.І. Їх уроки відзначаються практичним спрямуванням, доступністю, логічністю, науковістю.
Добрий рівень викладання показали вчителі Надорожняк Н.В., Лущак М.М., Наквасюк Н.В., Штундер І.Б., Сивухіна К.О., Вінтоняк Л.Р., Тиха Г.К., Кравчук М.П., Галуга Р.В., Гук І.Й., Гнатишин О.М., Стецюк Я.Я., Іванчук С.М. У доступній формі, з опорою на знання дітей організовують засвоєння та закріплення навчального матеріалу, дотримуються логіки викладу, постійно стараються стимулювати активність учнів. Заслуговує схвалення робота молодих перспективних вчителів Артиш І.Ф. та Гавриш Т.В.
За період 2009-2015рр. на базі школи проведено 12 семінарів, зокрема: директорів шкіл міста (2011р.), заступників директорів із виховної роботи (2010р.), 7 загальноміських семінарів вчителів-предметників, засідання школи молодого вчителя математики, української мови та літератури, географії.
Упродовж 2010-2015 рр. учителі школи брали участь та перемагали в конкурсі «Учитель року»: Галуга Р.П. (ІІ місце у номінації «трудове навчання»), Івасів Я.І. (призер у номінації «українська мова та література»), Костинюк Х.І. (ІІ місце у міському конкурсі «Герої не вмирають!»); Гнатишин О.М. (ІІІ місцеу міському етапі Всеукраїнського огляду-конкурсу на кращий стан фізичного виховання); Гук І.Й. (призер Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року»).
Здійснюється соціально-педагогічний патронаж дітей пільгових категорій.
Для дітей, позбавлених батьківського піклування, щорічно виділяються кошти на придбання шкільної форми та шкільного приладдя.
Аналізуючи стан охоплення учнів гарячим харчуванням, встановлено, що гарячим харчуванням забезпечено 33% учнів. Більша частина вихованців віддають перевагу буфетній продукції або принесеній домашній їжі. Тому потребує активізації робота з учнями та їх батьками щодо доцільності вживання саме гарячого харчування.
У Крихівецькій ЗШ працює 6 гуртків (керівники Галуга А.П.; Гук І.Й.), спортивні секції (керівники - тренери спортивних шкіл).
Річний план роботи охоплює всі аспекти діяльності школи. Як показав аналіз, адміністрація школи здійснює достатній контроль за реалізацією заходів, визначених тижневим плануванням.
Робочий навчальний план Крихівецької ЗШ відповідає типовому. У 10 класі запроваджено профільне вивчення технологій (трудове навчання). За рахунок варіативної складової виділено години на допрофільну підготовку (трудове навчання, 5-8 класи), на вивчення християнської етики (1-10 класи), другої іноземної мови (5-7 класи).
90% педагогів школи відзначають демократичний стиль керівництва, 10% - ліберальний. У педагогічному колективі простежується високий рівень гласності. 100% працівників задоволені навчальним закладом.
62% педагогів відзначають, що в їхній роботі приносить задоволення спілкування з дітьми, 52% - можливість викладати свій предмет, 55% - можливість спілкуватися з колегами, 59% - усвідомлення користі від своєї роботи, 52% - можливість реалізувати свій творчий потенціал.
Рейтинг закладу педагоги оцінили так: високий – 72%, середній – 28%.
Виходячи з наведеного вище,
НАКАЗУЮ:
1. Визнати Крихівецьку загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області атестованою.
2. Спланувати заходи щодо виконання рекомендацій, висловлених у ході атестаційної експертизи. (До 01.05.2016 року, С. Каспрук).
3. Провести перевірку виконання рекомендацій. (Лютий 2017р., Н.Микула).
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора департаменту освіти та науки Н.Микулу.
Директор департаменту освіти та науки,
голова комісії з припинення (ліквідації)
управління освіти і науки Ігор Смаль
С.Бойчук
52-26-29
П.Ласійчук