Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Про підсумки роботи літніх мовних таборів у м.Івано-Франківську

Знання іноземних мов – це ключ до успіху в сучасному світі, де спілкування іноземними мовами набуває все більшого значення.

Міністерство освіти і науки ініціювало великий загальнонаціональний проект літніх мовних таборів, мета якого – підвищити рівень володіння іноземною мовою, спонукати школярів практично застосовувати знання з мов, отримані протягом навчального року.

Створення літніх таборів не було обов’язковим для кожної школи, адже важлива не кількість, а якість проведення мовних шкіл. Програма кожного табору мала чітку структуру, педагоги намагалися чергувати інтерактивні заняття  з інтелектуальними іграми, розвагами, екскурсіями, творчими завданнями, спортивними змаганнями, поєднувати навчання із захопленим відпочинком. Керівник мовної школи, вчитель німецької мови НВК «Школа-гімназія №3» Г.Шевчук  зазначила: «Участь у мовному таборі чи школі допоможе дітям розкрити свої таланти та отримати досвід спілкування іноземною мовою».

Проведення літніх мовних таборів у м.Івано-Франківську не є новизною. Традиційно 10 років поспіль Івано-Франківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів   №1 з поглибленим вивченням англійської мови організовує літній мовний табір «Гаудеамус», результатом роботи якого стали концерти, конкурси, екскурсії, виставки, круглі столи.

  Загалом ініціативу проведення літніх мовних таборів підхопило 13 навчальних закладів м.Івано-Франківська: СШ № 5, 11, гімназія №2, НВК «Школа-гімназія №З», ЗШ №2, 7, 13, 17, 21, 24, 28, приватна школа «Перша ластівка»,  Католицька школа, в яких мали змогу відпочити та вдосконалити свою іноземну мову  1103 учні м.Івано-Франківська.

           До роботи літніх мовних шкіл і таборів залучено не тільки педагогів навчальних закладів, а й  27 студентів факультету іноземних мов Прикарпатського університету ім. В.Стефаника.  Вони працювали у мовних школах  НВК «Школа-гімназія №3», СШ №11, ЗШ №24, ЗШ №13, ЗШ №17, СШ №1, СШ №5, Католицькій школі.  До цього проекту  активно включились носії мови. У таборі «Гаудеамус» СШ №1 працювали 8 іноземних партнерів із організації «Українська місія»,  у мовному таборі  Католицької школи – 7 волонтерів із США.

Вчителі німецької мови СШ №5 пройшли фахову підготовку в Інституті ім.Гете з питань організації роботи мовних таборів під керівництвом Томаса Беренса, асистента з іноземних мов та фахівця з організації роботи у літніх школах і таборах.

В основному мовні табори та мовні  школи вибирали для себе одну іноземну мову, але СШ №5 та НВК «Школа-гімназія №3» поєднали вивчення кількох іноземних мов: СШ №5 (англійська, німецька), НВК «Школа-гімназія №3» (англійська, німецька, польська).

 Під час перебування у мовних таборах учні мали можливість удосконалити свою мовну компетентність з англійської, німецької та польської мов. Тематичні напрямки роботи таборів були різними: здоровий спосіб життя, театральні студії, свята та традиції країн, мова яких вивчається, охорона довкілля.  Заняття у мовних таборах відрізнялись від уроків та проходили у формі різноманітних цікавих вправ, інтерактивних ігор, вікторин, інтерв’ю, інсценізації казок, проектів та їх презентацій.

Досить цікаво, змістовно і нетрадиційно пройшли заняття у мовній школі СШ №5. Кожен день присвячений відповідній темі: День Театру, Музики, Граматики тощо. У рамках проведення Дня Театру  вчителі використали японську методику «Kamishibai», за допомогою якої учні складали історії, казки та презентували їх на імпровізованому екрані. Діти відвідали музей німецького шкільництва у Станіславі, де  дізнались про цікаві факти з життя доктора Теодора Цьоклера – мецената і засновника ряду соціальних та навчальних закладів в Станіславові, очільника німецької громади того часу.

                Удосконалювати мовні навички школярам мовної школи «OASIS»

НВК «Школа-гімназія №3» допомагали педагоги та 12 волонтерів-студентів, які організували екскурсію містом, прибирання території школи, засідання  круглого столу на тему «Проблеми довкілля» , «Сучасне телебачення – яке воно?».

                Умотивована участь учнів, зацікавленість батьків, активна волонтерська діяльність та самовіддана робота вчителів – основні принципи роботи мовної школи «OASIS».

З метою формування комунікативних умінь учнів у мовній школі, що працювала на базі СШ №11, організовувались заняття та тренінги з англійської мови, інсценізації казок, конкурси, виготовлення проектів.

Не менш цікаво пройшли заняття в мовних школах інших навчальних закладів, де організовано заняття у різних формах діяльності: ігрових, проектних, екскурсійних. Педагоги творчо підійшли до організації роботи зі школярами створили для них цікаве й змістовне середовище. Кожний день перебування дітей у таборі наповнений корисними та багатогранними заняттями, які побудовані таким чином, щоб кожен учасник табору зміг проявити творчі здібності, удосконалити навички невимушеного спілкування, долати психологічний бар’єр у спілкуванні іноземною мовою. 

1 / 13
СШ № 1