Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Про підсумки організації відпочинку школярів у пришкільних таборах

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ ТА НАУКИ

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

НАКАЗ

від 24.06.2016р.                                                                                  № 206

Про підсумки організації відпочинку школярів у пришкільних таборах

На виконання Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей", рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 21.04.2016 р. № 279 «Про організацію відпочинку та оздоровлення дітей м. Івано-Франківська влітку 2016 року», наказів Департаменту освіти і науки від 11.05.2016р. № 90 «Про організацію відпочинку та оздоровлення школярів влітку 2016року» та від 06.06.2016р. №161 «Про організацію екскурсій місцями визвольних змагань», з метою здійснення заходів, спрямованих на зміцнення здоров'я дітей шляхом організації оздоровлення та відпочинку, створення оптимальних умов для безпечного та ефективного перебування дітей у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, організації оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, упродовж 30 травня-16 червня 2016 року 2993 дитини (12,3% від загальної кількості учнів) мали змогу відпочити у 22 пришкільних таборах з денним перебуванням дітей, які працювали на базі 19 загальноосвітніх навчальних закладів м. Івано-Франківська.

З ініціативи Департаменту освіти та науки упродовж квітня-травня ц.р. було проведено ряд організаційних та навчальних нарад для працівників, яких залучали до роботи в оздоровчих таборах: начальників та вихователів пришкільних таборів, приватних підприємців, які забезпечували гаряче харчування школярів у пришкільних таборах. На ці наради запрошувались працівники державного міськрайонного відділу Держсаепідемслужби України в Івано-Франківській області, управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, управління економічного та інтеграційного розвитку Івано-Франківської міської ради, медичних установ, головного управління статистики в Івано-Франківській області, департаменту молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради, культурно-освітніх установ.

На виконання побажань батьків школярів, згідно з поданими керівниками закладів освіти пропозиціями, було затверджено планову мережу літніх дитячих оздоровчих та відпочинкових об'єднань закладів освіти міста на період літніх канікул. На цьогорічну літню оздоровчу кампанію кошторисом видатків управління освіти і науки було виділено 600 тисяч гривень. З них – 97245,42 грн. на харчування дітей у пришкільних таборах (16,2% від загальної суми коштів на оздоровлення).

Керівники навчальних закладів (на базі яких функціонували пришкільні

табори) відповідально поставились до організації роботи літніх пришкільних таборів з денним перебуванням дітей. Вони врахували попередньо надані пропозиції та рекомендації щодо організації роботи таборів, своєчасно видали організаційні накази, призначили начальників пришкільних таборів, затвердили план основних заходів з літнього відпочинку дітей та забезпечили виконання затверджених заходів.

Начальники таборів оформили усі необхідні дозвільні документи для відкриття пришкільного табору, щоденно дбали про змістовну організацію дозвілля дітей у таборі, результативність проведення виховних заходів та контролювали хід відпочинку школярів. Завдяки вказаним вище заходам цьогорічна літня оздоровчо-відпочинкова кампанія пройшла на належному організаційному рівні.

По два пришкільні табори для дітей різних вікових груп діяло у ЗШ №18 (директор Д.Чміль), СШ №1 (директор Л.Мурга), СШ №5 (директор Я.Олексин). Тематичні мовні табори працювали на базі СШ №1 (140 дітей) та Католицької ЗШ (99).

Найбільше дітей відпочило у пришкільних таборах ЗШ №18 (493 дитини), СШ №1 (442), СШ №5 (338), ЗШ №3 (277), ЗШ №19 (156), ЗШ №4 (130).

У пришкільних таборах відпочило 14 дітей-сиріт, 108 дітей із родин учасників АТО, 212 дітей, які виховуються у багатодітних родинах, 119 дітей із малозабезпечених сімей, 26 – постраждалих від аварії на ЧАЕС, 20 дітей-інвалідів, 23 – із родин внутрішньо-переміщених осіб, 29 дітей, що перебувають на «Д» обліку.

До роботи в таборах було залучено 660 працівників. З них: 473 - педагогічні працівники, 23 – медичні, 72 – кухарі, 93 – адміністративно-господарський персонал.

Мінімальна вартість харчування дітей у таборах становила 11 гривень на одного вихованця (у 12 таборах з 22). У зв’язку з побажаннями батьків, з метою забезпечення збалансованого та вітамінізованого харчування дітей за рахунок батьківських коштів плата за один день харчування дітей у 10 таборах була вищою за 11 грн.

В усіх таборах було проведено урочисте відкриття та закриття табірної зміни. Діти побували на екскурсіях в музеях міста, у пожежній частині, рятувальній станції, виробничих підприємствах, аеродромі, ЦПКіВ ім. Т.Шевченка, тощо. Діти мали змогу переглянути кінофільми у кінотеатрах та вистави у театрах міста.

Працівники позашкільних навчальних закладів (МЦНТТУМ, МЦДЮТ, МДЕС, ЦПВУМ ім. С.Бандери) організували проведення навчальних майстер-класів для вихованців таборів. На них діти опановували ази танцювального, художнього, декоративно-ужиткового мистецтва та технічної творчості.

Понад 300 вихованців СШ №1, ЗШ №3, ЗШ №18, ЗШ №26 здійснили екскурсійну поїздку місцями визвольних змагань (у криївку воїнів УПА, розташованої на околиці с. Клубівці Тисменицького району). На автобусних екскурсіях у Карпатах побували вихованці СШ №1, Крихівецької ЗШ, у Древньому Галичі - ЗШ №8, ЗШ №12, у Коломиї – ЗШ №8, у Маняві – СШ №1, ЗШ №12, у Львові – СШ №1, СШ №5. Учні СШ №5, ЗШ №8, ЗШ №18 відвідали дельфінарій та зоопарк у м. Трускавець Львівської області.

У таборах для дітей вихователі провели цікаві вікторини, забави, спортивні змагання. Гостем дітей був відомий український силач Назар Павлів, який особистим прикладом пропагував здоровий спосіб життя та демонстрував силові можливості людського організму. Більшість вихованців пришкільних таборів зустрічалась з працівниками новоствореної поліції. Також було проведено ряд інших тематичних заходів, що є свідченням сумлінного ставлення педагогічного персоналу до організації змістовного дозвілля школярів.

Загальні статистичні показники про роботу пришкільних таборів наведено у додатку до наказу.

По завершенні відпочинкових змін усі начальники пришкільних

таборів своєчасно подали статистичну та звітну інформацію про підсумки літнього відпочинку дітей. Хід літнього відпочинку школярів постійно контролювали працівники Департаменту освіти та науки, фінансового управління виконкому Івано-Франківської міської ради, Держсанепідемслужби в Івано-Франківській області.

Довідку про результати перевірки відвідування учнями пришкільних таборів в Департамент подало фінансове управління. За наслідками перевірок було констатовано факти покращення фактичної присутності дітей у таборах, збільшення на 13,1% відвідування дітьми таборів у порівнянні з минулим роком. Також, з метою економії бюджетних коштів, було дано ряд рекомендації щодо оптимізації роботи пришкільних таборів в наступному році.

         На підставі вказаного вище,    

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Нагородити грамотами Департаменту освіти та науки за належну організацію роботи та сумлінну працю у пришкільному таборі влітку 2016 року:

1.1. Директорів пришкільних таборів:

- Авраменко Світлану Геннадіївну (табір «Краплинки сонця», СШ №1);

- Бойчук Ірину Євстахіївну («Гаудеамус», СШ №1);

- Герасимчук Оксану Петрівну («Промінь», ЗШС імені Софії Русової);

- Гошій Ірину Михайлівну («Сонечко», ЗШС №6);

- Закірову Тамару Олексіївну («Маленька країна», ЗШ №3);

- Іванішак Наталію Василівну («Пасічнянка», ЗШ №18);

- Кальянову Ольгу Ярославівну («Сонечко», ЗШ №26);

- Карась Ольгу Богданівну («Ластівка», Угорницька ЗШ);

- Костинюк Христину Ігорівну (Бджілка», Крихівецька ЗШ);

- Кочержук Любов Степанівна («Сонечко», ЗШ №18);

- Кузьму Галину Михайлівну («Рукавичка», ЗШС №3);

- Куляву Любов Михайлівна («Дзвіночок», ЗШ №4);

- Куцан Тетяну Ярославівну («Сонечко», ЗШ №8);

- Майданюка Євгена Михайловича («Сонечко», СШ №11);

- Матвієнко Людмилу Василівну ( «Веселий школярик», ЗШ №16)

- Садловську Оксану Михайлівну («Чемпіон», СШ №5);

- Федунь Лесю Степанівну («Сонечко», ЗШ №10);

- Цаплик Ольгу Станіславівну («Ангелятко», Католицька ЗШ);

- Цибик Аллу Михайлівну («Сонечко», ЗШ №19);

- Шустикевич Оксану Михайлівну («Усмішка», СШ №5);

- Ярошик Олену Анатоліївну («Сонечко», ЗШ №12 імені Івана Франка);

 

1.2. Вихователів пришкільних таборів:

- Арсеник Ірину Борисівну («Усмішка», СШ №5);

- Гайду Віру Володимирівну («Чемпіон», СШ №5);

- Гітіс Ольгу Марківну(«Гаудеамус», СШ №1);

 - Грушу Наталію Володимирівну («Маленька країна», ЗШ №3);

- Донецьку Іванну Михайлівну («Маленька країна», ЗШ №3);

- Карпінську Нелю Богданівну («Усмішка», СШ №5);

- Лудикову Тетяну Степанівну («Маленька країна», ЗШ №3);

- Павленко Олену Михайлівну («Маленька країна», ЗШ №3);

- Польчій Галину Василівну («Усмішка», СШ №5);

- Радукан Людмилу Миколаївну («Гаудеамус», СШ №1);

- Реус Галину Геннадіївну («Гаудеамус», СШ №1);

- Толоконнікову Тетяну Юріївну («Гаудеамус», СШ №1);

- Турані Ірину Адамівну («Гаудеамус», СШ №1);

- Роп’як Віру Ярославівну («Усмішка», СШ №5);

- Саву Світлану Анатоліївну («Гаудеамус», СШ №1);

- Сергієнко Тетяну Анатоліївну («Маленька країна», ЗШ №3);

- Сливанюк Людмилу Володимирівну («Усмішка», СШ №5);

- Черних Інну Володимирівну («Гаудеамус», СШ №1);

- Черниш Олену Володимирівну («Маленька країна», ЗШ №3).

 

2. Директорам загальноосвітніх навчальних закладів:

2.1. Проводити впродовж 2016-2017 навчального року роз’яснювальну та заохочувальну роботу щодо виявлення бажаючих учнів відпочивати влітку 2017 року у пришкільних таборах.

2.2. Здійснювати постійний контроль та моніторинг наповнюваності учнів у пришкільних таборах під час їх роботи.

2.3. Оголосити подяку усім працівникам, які були задіяні до організації роботи пришкільних таборів влітку 2016 року.

3. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника начальника Департаменту освіти та науки       М.Продан.

 

В.о. директора

Департаменту освіти та науки                                   Наталія Микула

 

 

І.Валько

52-13-11