Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Про підсумки роботи літніх мовних таборів та мовних шкіл на базі загальноосвітніх навчальних закладів

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ ТА НАУКИ

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ  МІСЬКОЇ РАДИ

 

НАКАЗ

 

 

від  30.06.2016р.                                                                                     №214

 

Про підсумки роботи літніх

мовних таборів та  мовних шкіл

на базі загальноосвітніх

навчальних закладів

 

На виконання наказу департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради від 20.05.2016р. №124 «Про  затвердження мережі пришкільних мовних таборів денного перебування  та  мовних шкіл на базі загальноосвітніх навчальних закладів» та  з метою зацікавлення учнів іноземними мовами, забезпечення якісного навчання і практичного застосування іноземних мов, удосконалення розмовної мови, поєднання навчання з відпочинком, створення належних умов  для освітньої, культурно-оздоровчої та спортивної роботи з дітьми під час літніх канікул 2016 року організовано роботу літніх мовних таборів та шкіл на базі СШ № 1,5, 11, гімназії №2,  НВК «Школа-гімназія №З», ЗШ №2, 7, 13, 17, 21, 24, 28, приватної школи «Перша ластівка»,  Католицької школи, в яких мали змогу відпочити та вдосконалити свою іноземну мову  1103 учні м.Івано-Франківська.

До роботи літніх мовних шкіл і таборів залучено не тільки педагогів навчальних закладів, а й  27 студентів Прикарпатського університету

ім. В.Стефаника.  Вони працювали у мовних школах  НВК «Школа-гімназія №3», СШ №11, ЗШ №24, ЗШ №13, ЗШ №17, СШ №1, СШ №5, Католицькій школі.  До цього проекту  активно включились носії мови. У мовному таборі «Гаудеамус» СШ №1 працювали 8 іноземних партнерів із організації «Українська місія»,  у мовному таборі  Католицької школи – 7 волонтерів із США.

У мовній школі СШ №5 працювали  вчителі німецької мови, які пройшли фахову підготовку в Інституті ім.Гете щодо організації роботи мовних таборів під керівництвом Томаса Беренса, асистента з іноземних мов та фахівця з організації роботи у літніх школах і таборах.

В основному мовні табори та мовні  школи вибирали для себе одну іноземну мову, але СШ №5 та НВК «Школа-гімназія №3» поєднали вивчення кількох іноземних мов: СШ №5 (англійська, німецька), НВК «Школа-гімназія №3» (англійська, німецька, польська).

 Під час перебування у мовних таборах учні мали можливість удосконалити свою мовну компетентність з англійської, німецької та польської мов. Тематичні напрямки роботи таборів були різними: здоровий спосіб життя, театральні студії, свята та традиції країн, мова яких вивчається, охорона довкілля.  Заняття у мовних таборах відрізнялись від уроків та проходили у формі різноманітних цікавих вправ, інтерактивних ігор, вікторин, інтерв’ю, інсценізації казок, проектів та їх презентацій. Учні поєднували навчання із захоплюючим відпочинком, отримуючи мотивацію для подальшого удосконалення володіння іноземною мовою.

Досить цікаво, змістовно і нетрадиційно пройшли заняття у мовній школі СШ №5. Кожен день присвячений відповідній темі: День Театру, Музики, Граматики тощо. У рамках проведення Дня Театру  вчителі використали японську методику «Kamishibai», за допомогою якої учні складали історії, казки та презентували їх на імпровізованому екрані. Діти відвідали музей німецького шкільництва у Станіславі, де  дізнались про цікаві факти з життя доктора Теодора Цьоклера – мецената і засновника ряду соціальних та навчальних закладів в Станіславові, очільника німецької громади того часу.

                Удосконалювати мовні навички школярам мовної школи «OASIS» НВК «Школа-гімназія №3» допомагали педагоги та 12 волонтерів-студентів, які організували екскурсію містом, прибирання території школи, засідання  круглого столу на тему «Проблеми довкілля» , «Сучасне телебачення – яке воно?».

Не менш цікаво пройшли заняття в мовних школах інших навчальних закладів, де організовано заняття у різних формах діяльності: ігрових, проектних, екскурсійних. Педагоги творчо підійшли до організації роботи зі школярами, створили для них цікаве й змістовне середовище. Кожний день перебування дітей у таборі наповнений корисними та багатогранними заняттями, які побудовані таким чином, щоб кожен учасник табору зміг проявити творчі здібності, удосконалити навички невимушеного спілкування, долати психологічний бар’єр у спілкуванні іноземною мовою.

 

На підставі сказаного вище

НАКАЗУЮ:

 

1.  Роботу навчальних закладів, на базі яких організовано літні мовні табори та школи вважати задовільною.

2.  За творчий підхід до змістовного відпочинку та організації дозвілля дітей, сумлінню працю, належну організацію роботи нагородити грамотами департаменту освіти та  науки Івано-Франківської міської ради  керівників мовних таборів та шкіл:

-       Бойчук Ірину Євстахіївну («Гаудеамус», СШ №1);

-       Шевчук Галину Петрівну («OASIS», НВК «Школа-гімназія №3»);

-       Когут Галину Іванівну («Цікава англійська», СШ №11);

-       Філіпчук Галину Семенівну («Джерело лінгво-талантів», СШ №5);

3.  Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

 

 

В.о. директора департаменту освіти та науки                     Н.Микула

 

 

Д.Худевич

52-25-87