Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Ми працю любимо, що в творчість перейшла... М.Рильський

   5 жовтня 2016 року, відповідно до плану роботи ІМЦ Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради, на базі НВК «Школа-гімназія № 3» відбулося засідання творчої групи вчителів української мови і літератури на тему «Формування і розвиток практичних умінь і навичок на уроках української мови і літератури як умова досягнення учнями комунікативної компетентності».

   Засідання проводилось з метою організації діяльності творчої групи вчителів-словесників у 2016-2017 н.р. Педагоги обмінялися досвідом щодо сучасних підходів формування компетентної особистості на уроках словесності.

   Питання, які обговорювалися на засіданні, є актуальними, оскільки  сучасна школа  спрямована на   виховання і навчання  людини, здатної приймати відповідальні рішення, критично мислити, творчо вирішувати проблеми, тобто на формування життєвих компетентностей.

   Комунікативна компетентність є досить важливою, оскільки вона формується в умовах безпосередньої взаємодії. Пріоритетним напрямком роботи творчої групи є проектна діяльність, спрямована на підвищення якості роботи вчителя, а також на підвищення учнями рівня комунікативної компетентності на уроках словесності та в позакласній роботі з предмета.

   Під керівництвом методиста ІМЦ Наталії Рущак було розроблено та розглянуто проект роботи творчої групи, результатом якого повинно стати упорядкування творчих доробків учителів української мови і літератури міста, а згодом – друк збірника із сценаріями «Позакласна робота з предмета» та проведення педагогічних моделювань  уроків досвідченими вчителями.

   За підсумками засідання творчої групи укладено методичні рекомендації. Учителям української мови і літератури:

1.     Сприяти формуванню в учнів практичних умінь і навичок, які здатні розвивати комунікативну компетентність на уроках української мови і літератури.

2.     Навчати й виховувати школяра як людину, адаптовану до сучасних умов життя.

3.     Упорядкувати збірник із творчими доробками вчителів української мови і літератури  з позакласної роботи.

4.     У роботі застосовувати методи і прийоми, що підвищують навчально-пізнавальну діяльність учнів.

5.     Вивчати та поширювати перспективний педагогічний досвід учителів-словесників у навчальних закладах міста.