Відбулося засідання методичного об’єднання вчителів географії
Відповідно до плану Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради 03.10.2016 р. на базі ЗШ №13 відбулося засідання методичного об’єднання вчителів географії «Оновлення змісту та форм методичних заходів для підвищення фахового рівня вчителів географії».
Методичне об’єднання розпочало свою роботу з тренінгу «Професійна мобільність педагога», який провела практичний психолог ЗШ №13 Лариса Талайло. Участь педагогів у ньому сприяла покращенню психологічного клімату, вмінню працювати в команді, визначати рівень ІКТ-компетентності учасників навчально-виховного процесу в результаті організації та аналізу навчальних занять, підвищенню комунікативних навичок вчителів.
Теоретичною складовою засідання став виступ методиста Інформаційно-методичного центру Департаменту освіти та науки Ольги Гензи, яка проінформувала присутніх про етапи та часові рамки проведення олімпіад з основних навчальних предметів та про основні вимоги і особливості оформлення документації шкільного методичного об’єднання. Також було доведено до відома перелік запланованих методичних заходів на новий навчальний рік з врахуванням різноманітних форм роботи відповідно до запитів вчителів-предметників. Присутні дали відповіді на опитування щодо використання інновацій методичної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах міста з метою підвищення фахового рівня вчителів.
Голова міського методичного об’єднання, вчитель географії УГ №1 Ольга Яремко проаналізувала роботу за попередній навчальний рік, відзначивши як здобутки так і труднощі у ній. Педагог розповіла про умови та особливості проведення щорічного міського етапу Турніру юних географів та висловила побажання щодо повнішого навчально-технічного забезпечення кабінетів географії загальноосвітніх навчальних закладів для покращення рівня практичних навичок учнів з вивчення шкільного курсу географії.
Практичну частину методичного засідання провів вчитель географії та економіки СШ №5 Михайло Богович, надавши ряд методичних рекомендацій щодо виконання практичної роботи №1 з курсу географії 8-го класу «Визначення напрямків, відстаней, площ, географічних і прямокутних координат, висот точок за топографічною картою».
За підсумками засідання було узагальнено методичні рекомендації для вчителів географії:
1) Розробити практичні завдання з географії 6-го класу для укладення зошита тематичного контролю знань.
2) Спрямувати роботу на покращення матеріально-практичної бази кабінетів географії з метою формування практичних навичок школярів з предмета.
3) Забезпечити участь учнів ЗНЗ міста в інтернет-олімпіаді з географії, яка ініційована МАН.
4) Провести семінар-практикум із застосуванням Google карт.