Відбулося засідання методичного об’єднання для вчителів історії та правознавства
Відповідно до плану Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради 04.10.2016 р. на базі ЗШ №4 відбулось засідання методичного об’єднання вчителів історії та правознавства «Оновлення змісту та форм методичних заходів для підвищення фахового рівня вчителів історії та правознавства».
Теоретичною складовою засідання став виступ методиста Інформаційно-методичного центру Департаменту освіти та науки Ольги Гензи, яка проінформувала присутніх про етапи та часові рамки проведення олімпіад з основних навчальних предметів, зосередила увагу на основних вимогах і особливостях оформлення документації шкільного методичного об’єднання. Також було доведено до відома методичні заходи на новий навчальний рік з врахуванням різноманітних форм роботи відповідно до запитів вчителів-предметників.
Голова міського методичного об’єднання, вчитель історії та правознавства ЗШ №4 Ольга Куцакова проаналізувала роботу за попередній навчальний рік, відзначивши ряд здобутків та труднощів у ній. Педагог розповіла присутнім про умови та особливості проведення щорічного міського етапу Турніру юних правознавців. Вчитель звернула увагу на нові вимоги до складання ЗНО з історії України, збільшення навчального матеріалу про архітектурні та мистецькі пам’ятки, видатні постаті у «Програмі зовнішнього незалежного оцінювання з історії України» у 2017 році.
Практичну частину методичного засідання провів вчитель історії та правознавства ВШ №1, кандидат історичних наук Олександр Коломийчук. Ознайомивши присутніх з вимогами до науково-дослідних та науково-пошукових робіт в рамках «Всеукраїнської історико-географічної експедиції «Моя Батьківщина – Україна», наголосив на всебічному та ґрунтовному вивченні історичних джерел, виклавши інформацію у вигляді доповіді «Особливості формування сімейного архіву як історичного джерела в контексті дослідження історії родини».
На завершення засідання методичного об’єднання практичним психологом ЗШ №4 Галиною Семенів було проведено декілька релаксаційних вправ для налагодження позитивного психологічного клімату та покращення взаємодії між учасниками методичного об’єднання.
За підсумками засідання укладено методичні рекомендації для вчителів історії та правознавства:
1) Організувати участь учнів ЗНЗ у «Всеукраїнській історико-географічній експедиції «Моя Батьківщина – Україна».
2) Підготувати методичний збірник, присвячений трагедії Бабиного Яру та «бабиних ярів» України.
3) Сприяти покращенню роботи з обдарованими дітьми.
4) Навчати і виховувати школяра шляхом використання предметних компетентностей, адаптованого до сучасних вимог часу.