Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Віхи славетного життя...

Віхи славетного життя...

Верховинські гори димлять, тиша неймовірна, чарівний край Черемоша й Прута зустрів 11 жовтня 2016р. бібліотечних працівників на виїзному семінарі «Віхи славетного життя», присвяченому 160-й річниці від дня народження І.Франка та 150-й річниці від дня народження М.Грушевського.

Бібліотечні працівники доторкнулись до краєзнавчої та історичної спадщини Прикарпатського краю.

Робота семінару розпочалась у Криворівнянському літературно-меморіальному музеї імені Івана Франка. Криворівня стала місцем праці та відпочинку для письменників: І.Франка. М.Коцюбинського, Г.Хоткевича, Лесі Українки, О.Кобилянської, Олександра Олеся, В.Стефаника. М.Черемшини, для істориків: М.Грушевського, І.Крип’якевича, В.Антоновича, для вчених: М.Дрогоманова, В.Ноавроцького та багатьох інших українських діячів культури, літератури та мистецтва.

Бібліотекарі із захопленням сприйняли розповідь про те, як працював  у Кроворівні та спілкувався із сучасниками Іван Франко, як народжувались його твори, як вплинула його щоденна праця на творчість однодумців.

Відвідавши храм Різдва Пресвятої Богородиці, намолене місце впродовж 350 років, учасники семінару зрозуміли, що наш благодатний Прикарпатський край дарує душевний спокій для тих, хто прагне  знайти рівновагу у важкі часи сьогодення. Напевно тому всі із задоволенням вийшли із храму, тримаючи в руках книгу з історичним описом про ікони «Поміч Пресвятої Богородиці», яка стане для одних читачів джерелом чудесних легенд, для інших розповіддю про Заступницю людську, до якої прагне все стражденне на землі.

У музеї-садибі ім. Михайла Грушевського бібліотекарі ознайомились із життям та діяльністю видатного історика та державного діяча України – Михайлом Грушевським.

Приємною несподіванкою для всіх бібліотекарів став подарунок від працівників музею ім. Михайла Грушевського. Кожен учасник семінару одержав книгу «Різдв’єна коліда» Параски Плитки-Горицвіт. Дане видання відтворює народний побут, традиції, звичаї та автентичність гуцульської народної культури. Книга посяде почесне місце у шкільних бібліотеках серед краєзнавчої літератури.

Відвідавши Хату-музей кінофільму «Тіні забутих предків», учасники семінару ознайомились з тим, як працював режисер фільму Сергій Параджанов, як створювався кіношедевр, визнаний усім світом.

На завершення семінару методист  інформаційно-методичного центру У.Чупрунова підкреслила важливість краєзнавчої роботи в бібліотечній справі та створенні електронної бази даних «Краєзнавство». 

DSCF0582

DSCF0427

DSCF0632

DSCF0657

DSCF0538