Коли я передаю знання іншим, то стаю майстром. Д. Дьюї
Відповідно до плану роботи ІМЦ Департаменту освіти та науки 12 жовтня 2016 року в читальній залі ІМЦ відбулося засідання творчої групи вчителів зарубіжної літератури «Використання ефективних засобів формування комунікативної компетентності на уроках зарубіжної літератури».
Засідання проводилось з метою підвищення професійної компетентності педагогів та залучення їх до впровадження результатів творчої діяльності як педагогів, так і школярів.
Головною метою діяльності творчої групи вчителі визначили забезпечення поглибленого дослідження вибраної проблеми, активізацію творчого потенціалу вчителя, моделювання уроків, упровадження інноваційних технологій навчання, розробка проекту, спрямована на упорядкування напрацювань учителів міста.
Учителі-словесники зазначили, що середня освіта має стати наближеною до життя, до реальних потреб людини й суспільства, до викликів сучасного світу. З огляду на це, великого значення набуває компетентнісний підхід у системі оновлення української освіти. На уроках зарубіжної літератури важливими є літературні компетентності, які формують духовно-емоційний світ учнів, їхній світогляд, моральні цінності, громадянські якості.
На думку членів творчої групи, для формування комунікативної компетентності слід використовувати ефективні засоби та прийоми. При цьому роль учня в процесі навчання змінюється: із реципієнта (того, хто сприймає інформацію,) він перетворюється на активного учасника освітнього процесу, який здобуває, обробляє і використовує інформацію. Саме комунікативна компетентність дає змогу сформувати творчу та активну особистість із прагненням до постійної самоосвіти, до нових вершин у різних видах діяльності.
За підсумками засідання творчої групи укладено методичні рекомендації. Учителям зарубіжної літератури:
1. Сприяти формуванню в учнів практичних умінь і навичок, які здатні розвивати комунікативну компетентність на уроках зарубіжної літератури.
2. Навчати й виховувати школяра як людину, адаптовану до сучасних умов життя.
3. Упорядкувати збірник із творчими роботами учнів.
4. У роботі застосовувати методи і прийоми, що підвищують мотивацію до результативного навчання школярів.
5. Вивчати та поширювати перспективний педагогічний досвід учителів-словесників у навчальних закладах міста, надавати допомогу молодим учителям, які виявлять бажання брати участь у конкурсі «Учитель року».