Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Відбулося засідання творчої групи вчителів географії «Проектна технологія як засіб формування ключових компетентностей учнів»

Відбулося засідання творчої групи вчителів географії «Проектна технологія як засіб формування ключових компетентностей учнів»

Недостатньо знати, необхідно застосовувати

                                                                          (Анатоль Франс)

Відповідно до плану Інформаційно-методичного центру  Департаменту освіти та науки 07.11.2016 р. на базі СШ №5 відбулось засідання творчої групи вчителів географії «Проектна технологія як засіб формування ключових компетентностей учнів».

«Проектна технологія – це прагнення знайти розумний баланс між академічними і прагматичними знаннями, уміннями та навичками» - саме такими словами розпочала засідання голова творчої групи вчителів географії Світлана Гарасимчук, учитель ЗШ №18. Технологія проектування  та планування довготривалого проекту стала основною темою обговорення. Голова творчої групи Світлана Ярославівна та методист ІМЦ Ольга Генза представили до перегляду мультимедійну презентацію «Проектна технологія».  Творча група попередньо узгодила тему проекту: «Формування інформаційної компетентності на уроках географії», який планується зреалізувати упродовж трьох років. Члени творчої групи  в ході педагогічної дискусії  визначили основні етапи реалізації проекту, мету, основні завдання та його актуальність.

Перехід до інформаційного суспільства зумовлює об’єктивну потребу у вихованні конкурентоспроможного випускника, набуття ним таких якостей, як самостійно, критично і творчо мислити; вміло працювати з інформацією (вміти збирати певні факти, аналізувати їх робити ґрунтовні висновки, вирішувати практичні задачі). Це актуалізує розв’язання проблеми формування інформаційної компетентності учнів як одного з найважливіших чинників успішності молодої людини. Тому, зважаючи на вимоги часу дана компетентність є актуальною.

За результатами проведеного засідання творчої групи визначено наступні завдання:

-         залучити  вчителів географії, яких зацікавила реалізація даного проекту за запропонованою темою до співпраці;

-         визначити відповідальних за реалізацію запланованої роботи творчої групи;

-         спланувати очікувані результати та окреслити результативність  проекту;

-         до кінця навчального року виконати перший  теоретичний етап.