«Historia est magistra vitae»
«Історія вчитель життя» - говорить народна мудрість, а вона, як правило, не помиляється. Пам’ятки архітектури, музеї, неповторні витвори самої природи – все це докази якогось певного періоду часу. Тож для унаочнення певних героїчних чи трагічних подій, глибшого усвідомлення їх суспільного значення необхідними є організація екскурсій, виїзних уроків та інших заходів подібного спрямування.
На засіданні творчої групи керівників методичних об’єднань класних керівників, що відбулося в конференц-залі ІМЦ, одним із ключових питань було використання класними керівниками матеріальної бази міста в рамках національно-патріотичного виховання.
Руслана Сміжак, голова міського методичного об’єднання класних керівників, зазначила, що екскурсії посідають значне місце у навчально-виховному процесі, так як вони спряють розвитку здібностей в учнів діяти з пізнавальних позицій у оточуючому їх навколишньому світі; безпосередньо сприймати і вивчати життєві явища і процеси; формують емоційну сферу учнів, почуття прекрасного, відчуття радості пізнання, бажання бути корисними людям.
На думку Д.Скиданчука, методиста ІМЦ, кожна екскурсія має бути пов'язана з навчальним матеріалом різних предметів. Повинна допомагати учням охопити зміст навчання всебічно, побачити взаємозв'язок досліджуваних у різних курсах явищ і законів, набути навичок їхнього універсального застосування.
Таким чином, використання матеріальної бази міста, держави є обов’язковою передумовою виховання сучасної, молодої, компетентної людини, адже сприяє:
- розширенню світогляду учнів, ознайомленню з новими об’єктами;
- реалізації принципів наочності;
- політехнічному навчанню та конкретній профорієнтації;
- формуванню ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави, нації;
- появі у дітей турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку тощо.