Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Справжній педагог повинен працювати на майбутнє (В.Сухомлинський)

Справжній педагог повинен працювати на майбутнє (В.Сухомлинський)

       Відповідно до плану роботи інформаційно-методичного центру Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради    18 листопада 2016 року на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 13  проведено засідання школи молодого вчителя української мови та літератури, зарубіжної літератури «Сучасний урок: пошук та інновації».

     З метою поглиблення знань про форми і методи проведення сучасного уроку, формування вміння педагогів аналізувати урок української літератури, удосконалення професійної майстерності молоді педагоги були ознайомлені з елементами педагогічної техніки, опанування якої дасть можливість здійснювати відбір необхідних і доцільних прийомів роботи.

     Учителі-словесники  відвідали майстер-клас з української  літератури  вчителя В.Равлюк (тема: Т.Шевченко «Іван Підкова». Патріотичні мотиви, героїчний пафос твору, зображення історичного минулого, 6 клас). Учитель продемонструвала присутнім педагогам високий фаховий рівень. Урок відповідав вимогам проведення, тому молоді педагоги змогли побачити його чітку структуру. Учитель В.Равлюк застосувала мультимедійні та інноваційні технології.

   Методист ІМЦ Н.Рущак зазначила, що на уроці досягнуто поставлених цілей та реалізовано мету. Заслуговує на увагу виховний, дуже важливий аспект, через який проглядається зв’язок між історичним минулим та сьогоденням. Учні під вдалим  керівництвом В.Равлюк називали імена героїв, які загинули за честь України. Проведені різноманітні форми та прийоми свідчать про систему роботи педагога, яка вміє зацікавити школярів і прищепити їм любов до літератури, історії, культури.

    Методист Н.Рущак звернула увагу вчителів на те, що сучасний учитель повинен бути менеджером, організатором, скеровувати творчий потенціал та набуті знання школярів на формування життєвих компетентностей. Тому методист визначила перед молодими педагогами завдання: скласти план реалізації методів і прийомів, які сприятимуть формуванню комунікативної та творчої компетентностей у їхній діяльності.

    На особливу увагу заслуговує інсценізація за драмою прикарпатського письменника Василя Бабія «Станіславівська княгиня» (учитель української мови та літератури Л.Бідочко). Показовий захід проводився з метою вшанування 160-ї річниці від дня народження І.Я.Франка. Педагоги переглянули мультимедійну презентацію «Тричі мені являлася любов», адже саме про кохання йдеться у творі. Учні 9-Б класу виконували головні ролі із драми «Станіславіська княгиня»: Івана Франка та Юзефи Дзвонковської. Майстерна сценічна культура виконання полонила присутніх педагогів, і вони поринули у світ театрального мистецтва. Усіх вразив високий рівень постановки драми, оскільки 15-річні підлітки продемонстрували щирість та відданість почуттів головних героїв. До художньої краси рідного слова долучилася й пісенна: у виконанні Марини Доровських, учениці 9-Б класу, лауреата багатьох пісенних конкурсів та фестивалів,  прозвучала пісня «Ой ти, дівчино, з горіха зерня…».

    Підсумки проведення засідання відбувалися в «Тарасовій світлиці», де панувала особлива атмосфера, адже це кабінет-музей із портретами Тараса Шевченка та багатою бібліотекою творів Кобзаря і про нього.

      Під час засідання молоді  педагоги поглибили знання про методи, прийоми і форми сучасного уроку, удосконалили свою професійну майстерність, ознайомилися з досвідом роботи досвідчених учителів української мови та літератури на уроці та в позакласній діяльності. За підсумками проведення методичного заходу було укладено рекомендації.

    Для ІМЦ Департаменту освіти та науки:

1.     Створювати для молодих учителів таке методичне середовище, у якому реалізовуватиметься творчий потенціал педагога.

2.     Надалі проводити засідання із залученням досвідчених педагогів міста, що сприятиме  вдосконаленню професійної майстерності.

3.     Надавати методичну допомогу щодо побудови та проведення уроків, позакласних заходів.

    Для молодих педагогів міста:

1.     Здійснювати заходи із поглиблення психолого-педагогічних знань, вивчення нормативних та інструктивно-методичних матеріалів МОН України.

2.     Поглиблювати науково-теоретичну підготовку з української мови та літератури, зарубіжної літератури та методики їх викладання.

3.     Працювати над формуванням кожного учня як високо розвиненої особистості на основі традицій національного виховання та особистісно зорієнтованої концепції освіти.

нр2

нр1