Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Немає людей, більш допитливих, невагомих, більш одержимих думками про творчість, як учителі (В. Сухомлинський)

Відповідно до плану роботи ІМЦ Департаменту освіти та науки 21 листопада  2016 року в читальній залі ІМЦ  відбулося засідання творчої групи вчителів зарубіжної літератури «Використання ефективних засобів формування комунікативної компетентності на уроках зарубіжної літератури».

     Засідання проводилось з метою формування в педагогів уявлення про сучасні технології навчання як спосіб впливу вчителя на учнів, з одного боку, сукупність форм і методів надання навчальної інформації – з іншого. Методист ІМЦ Н.Рущак наголосила, що сьогодення вимагає від учителя бути сучасним, креативним, іти в ногу з часом і на крок випереджати своїх учнів. Тому педагогам у своїй діяльності потрібно керуватися інноваційними  методами і підходами.

   Керівник творчої групи Оксана Гусак, учитель зарубіжної літератури ЗШ № 24, ознайомила педагогів із змістом основних педагогічних технологій, які пропонує кандидат філологічних наук, доцент кафедри гуманітарної освіти Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, член-кореспондент Ноосферної академії науки та освіти А.Богосвятська у статті«Сучасні педагогічні технології у практиці вчителя світової літератури».

     Опрацювавши теоретичне підґрунтя окресленої теми, вчителі зарубіжної літератури визначили, що педагогічна технологія — це не просто окремі прийоми, а налагоджена система з набагато більшим та вдосконаленим набором стратегій та прийомів, справжній "золотий ключик", здатний розкрити душу навіть найбільш лінивого читача. При цьому ніхто не відміняє творчого підходу. Крім того, успішність будь-якої педагогічної технології залежить від особистості вчителя та психологічно грамотного спрямування його педагогічної діяльності.

   Під час засідання педагоги зазначили, як рішуче змінюється  роль учителя: його найголовнішим завданням при підготовці до уроку стає організація навчальної праці, підбір необхідних для реалізації уроку стратегій та прийомів. Педагоги з҆ясували, що технології сприяють активізації пізнавальної діяльності учнів, підготовці  до життя в інформаційному просторі, підвищенню мотивації до навчання, розвитку творчих здібностей школярів. Тому домашнім завданням було визначено опрацювати педагогічні технології, дібрати до однієї з них, на вибір члена творчої групи, конспекти уроків, на яких проглядається технологічна карта уроку, тобто його чітка структура. За підсумками проведеного методичного заходу перед учителями зарубіжної літератури постали завдання:

·        використовувати новітні технології, що сприяють активізації пізнавально-пошуково-творчої  діяльності навчально-виховного процесу;

·        урізноманітнювати методи і прийоми у викладі навчального матеріалу;

·        збагачувати інтелектуальний та чуттєвий досвід школярів;

·        підвищувати читацькі інтереси та якість знань учнів;

·        розкривати творчі можливості учнів засобами художнього слова;

·        виховувати духовні цінності підростаючого покоління.