Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Про посилення контролю за якістю та безпечністю харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах міста

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ ТА НАУКИ

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

                                                        НАКАЗ

 

від 24.11.2016р.                                                                   № 612

Про посилення контролю за

якістю та безпечністю харчування

учнів у загальноосвітніх навчальних

закладах міста

 

         З метою дотримання вимог щодо якості та безпечності харчування учнів,

посилення контролю за організацією харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах міста

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Керівникам загальноосвітніх навчальних закладів міста:

         1.1. Створити безпечні для здоров’я дітей умови харчування.

1.2. Взяти під особистий контроль та нести персональну відповідальністьза організацію та якість надання послуг з харчування, покращення культури обслуговування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах.

1.3. Здійснювати щоденний контроль за якістю продукції, яка поступає в шкільні їдальні, за закупівельними цінами на продукти харчування, торговою націнкою та асортиментом буфетної продукції. Не допускати прийом продуктів харчування, буфетної продукції до загальноосвітнього навчального закладу без супровідних документів, які засвідчують їхнє походження та якість.

1.4. Тримати на контролі питання реалізації страв та продуктів харчування у шкільних буфетах у відповідності до асортименту буфетної продукції, затвердженого Державними санітарними правилами і нормами влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу (додаток 9).

1.5. Заборонити використання в раціоні харчування дітей сухих сніданків: чіпси, сухарики, шоколадні вироби, газовані напої та інші продукти харчування, що містять штучні консерванти, фарбники, ароматизатори, підсолоджувачі й викликають подразнення слизової оболонки шлунку та є небезпечними.             

1.6. Організувати роботу щодо покращення матеріально-технічного забезпечення торгово-виробничих процесів в їдальнях шкіл, впровадження нових енергозберігаючих технологій, нових форм обслуговування.

1.7. Проводити рейди-обстеження «Харчування у школі» батьківською громадськістю, учнівським самоврядуванням, педагогами.

1.8. Спланувати тематику  семінарів-нарад, батьківських зборів, бесід, індивідуальних консультацій з учнями та батьками з питань безпечного та якісного харчування у навчальних закладах.

          1.9. Заслуховувати на засіданні педагогічної ради питання про стан організації харчування учнів школи і завдання щодо його подальшого поліпшення.

          1.10. Проводити опитування учнів, учителів, батьків щодо оцінки якості обслуговування споживачів у шкільній їдальні.

2. Приватним підприємцям, котрі надають послуги з харчування учнів у

загальноосвітніх навчальних закладах міста:

2.1. Здійснювати послуги з організації гарячого харчування учнів безпосередньо на базі їдальні навчального закладу, з використанням технологічного обладнання, підсобних приміщень та приміщень буфету навчальних закладів. Використовувати обладнання та інвентар тільки за призначенням.

2.2. Забезпечити надходження в їдальні шкіл належної якості та безпечні продукти харчування, продовольчу сировину.

2.3. Організувати раціональне та збалансоване харчування дітей відповідно до норм харчування, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 р. № 1591.

2.4.   Складати єдине меню-розклад для всіх дітей навчального закладу, але з різним виходом страв за віковими групами, наведеними в нормах харчування.

2.5.   Дотримуватись примірних двотижневих меню, умов та термінів зберігання харчових продуктів, температурного режиму готових страв, виданих дітям для споживання.

2.6.   Вимагати від постачальників продуктів харчування належно оформлених документів (угоди, видаткові накладні, сертифікати якості, посвідчення, декларація виробника, ветеринарне свідоцтво, етикетки пришивні на мішках тощо). Усі документи, які посвідчують якість продуктів харчування, систематизувати за групами товарів та зберігати.

2.7. Покращувати матеріально-технічну базу та доукомплектовувати шкільні їдальні столовим і кухонним інвентарем, миючими і дезінфекційними засобами, технологічним і холодильним обладнанням для харчоблоків, а також наборами згідно з нормами оснащення. Зберігати документи, які посвідчують  якість придбаних товарів. Не використовувати пощерблений посуд.

          2.8. Підвищити відповідальність за організацію харчування дітей у навчальних закладах, допуск до роботи на харчоблоках загальноосвітніх навчальних закладів працівників із спеціальною освітою та досвідом роботи.

3. Звертаю увагу всіх керівників навчально-виховних закладів, приватних підприємців, які надають послуги з харчування, на неухильне виконання нормативно-правових документів щодо організації харчування у загальноосвітніх навчальних закладах.

4. Довести наказ до відома усіх учасників навчально-виховного процесу загальноосвітнього навчального закладу, приватних підприємців, працівників харчоблоку.

5. Розмістити наказ на сайті Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради.

6. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

 

Директор Департаменту освіти та науки                                               Ігор Смаль

 

С. Бойчук,  52-26-29