Відбулося заняття школи перспективного педагогічного досвіду з проблеми «Використання прийомів ейдетики у роботі з дітьми дошкільного віку».
Марія Швець, керівник школи, вихователь вищої категорії, презентувала свій досвід, основною ідеєю якого є використання прийомів ейдетики.
Ейдетика – це напрямок психолого-педагогічної науки, який вивчає різновид образної пам'яті і можливості його практичного застосування у різних сферах життя людини.
Заняття школи було орієнтоване на відпрацювання і закріплення ефективних у роботі з дошкільнятами прийомів ейдетики, максимальну активність слухачів та плідну групову взаємодію.
У теоретичному блоці розглянуті основні завдання ейдетики, принципи роботи та використання прийомів на заняттях різної спрямованості.
У практичному блоці педагоги вчилися використовувати прийоми розвитку асоціативного мислення, друдли, піктограми у роботі з дітьми, адже ейдетика розмовляє з дошкільниками їхньою мовою, залучає всі аналізатори дитини: дозволяє не лише побачити, а й доторкнутися, почути, скуштувати, понюхати; подає нове через добре знайомі дітям образи, створює широкий ігровий майданчик, надаючи безмежних можливостей для розвитку дитячої уяви.
Учасники школи педагогічної майстерності продемонстрували високий рівень зацікавленості, прагнення до самоосвіти і вміння творчо мислити. Вони переконалися, що ейдетика дозволяє кожному педагогу розвивати систему ігор і вправ, доповнюючи і адаптуючи її до особливостей своїх вихованців, придумуючи нові і нові ігрові завдання.
Якщо дітям допомагати розвивати асоціативне мислення, уяву змалку, то згодом вони будуть успішнішими і знаходитимуть нестандартні рішення в навчанні і в повсякденних ситуаціях. Це їх також спонукатиме до мовленнєвої активності, допоможе краще писати твори, розв'язувати задачі на логічне мислення, запам'ятовувати іншомовні слова через створення зв'язків з образами, що виникають у їхній уяві.