Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Презентація книги Степана Процюка «Варвари»

      28 листопада 2016 року в Центрі патріотичного виховання ім.С.Бандери  з ініціативи Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради  для учнів та педагогів навчальних закладів міста відбулась презентація книги С.Процюка «Варвари». Захід відбувся з метою популяризації сучасної прози серед учнівської молоді та активізації читацьких інтересів підлітків.

    

Вела захід  Наталія Микула, заступник директора Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради. Пані Наталя із задоволенням представляла творчість письменника рідного краю, оскільки навчалась із ним на  факультеті філології в Івано-Франківському педінституті.

   Творча група вчителів української мови та літератури міста під керівництвом методиста ІМЦ Н.Рущак творчо та змістовно організувала проведення мистецького заходу. Учитель ЗШ № 13 О.Латишевська підготувала презентацію про письменника «Із королями і бомжами будь собою». У презентації вдало поєднано цитати з інтерв’ю зі Степаном Процюком, афоризми із творів письменника, які є досить актуальними.

      З метою активізації читацьких інтересів та зацікавлення книгою «Варвари» вчитель української мови та літератури НВК «Школа-гімназія № 3» О.Гурова створила і презентувала буктрейлер «Презентація сучасної психологічної повісті «Варвари». Стало зрозуміло, що повість С.Процюка засвідчує появу реалістичного тексту про часи радянського тоталітаризму.      

   Якщо повість «Варвари» Степан Процюк адресує, у першу чергу, учнівській молоді, то такий твір доцільно вивчати на уроках літератури рідного краю. З цією метою вчитель української мови та літератури НВК «Школа-ліцей № 23» Л.Лавренюк створила технологічну карту уроку «Хто такі варвари, або чому сучасним підліткам потрібно читати повість «Варвари»?». Пані Ліліана наголосила, які форми та методи можна використати, щоб досягти очікуваної мети.

     Особливо цікавим та захоплюючим став трейлер за мотивами повісті, який підготувала заступник директора, учитель української мови та літератури ЗШ № 19 Т.Йосипчук. Головні ролі Марти та Івана зіграли учні 7 класу: Козубаш Софія та Чепіжко Максим, а роль учительки математики Октябрини Едуардівни виконала вчитель української мови та літератури ЗШ № 19 О.Юзишин.

   Коли надали слово письменникові, то Степан Процюк зазначив, що його вразило сприйняття творчості педагогами та школярами міста, «близьке до ідеального», а таку оцінку почесно заслужити від справжнього майстра українського слова. Пан Степан подякував Департаменту освіти та науки, Центру патріотичного виховання імені С.Бандери, педагогам та учням за сприятливу атмосферу проведеного заходу.

     Матеріали можна й доцільно використовувати вчителям-словесникам на уроках літератури рідного краю.