Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Єдина відома розкіш — це розкіш спілкування з людьми

Єдина відома розкіш — це розкіш спілкування з людьми

На базі ДНЗ № 36 «Віночок» відбувся семінар-практикум керівників дошкільних навчальних закладів «Організація роботи дошкільного навчального закладу щодо формування комунікативної компетенції у вихованців».

Основною метою семінару було розкрити значення взаємодії вихователів, психологів, логопедів та батьків вихованців для досягнення результативності у формуванні комунікативної компетенції у дітей дошкільного віку. Акцентувалась увага на ролі науково-методичного забезпечення в роботі з педагогічними кадрами щодо реалізації відповідних завдань Базового компонента дошкільної освіти.

У процесі обговорення проблеми найбільша увага приділялась питанням формування  соціально-комунікативної компетенції  у дошкільнят, яка полягає в їх обізнаності з елементарними соціальними та морально-етичними нормами міжособистісних взаємин, умінні дотримуватись їх під час спілкування, здатності взаємодіяти з людьми, які їх оточують.

Не обминули учасники семінару і проблему взаємодії дорослих учасників навчально-виховного процесу, їх культури мовленнєвої комунікації,уміння слухати співрозмовника, правильно будувати свої стосунки з підлеглими на основі комунікативної компетентності.

 В семінарі взяли участь  та виступили директор Департаменту освіти та науки І.Смаль, директор інформаційно-методичного центру О.Савка, т.в.о. директора центру практичної психології та соціальної роботи І.Рошак, завідувач логопедичного пункту Т.Кудярська, методист ІМЦ Л.Чмелик.

Досвідом роботи з даної проблеми поділились завідувач ДНЗ № 36 О.Зелінська та вихователь-методист даного закладу С.Гребенюк.

Учасники семінару переглянули розвивальні заняття з дітьми, які провели вихователі закладу В.Сенькович, Р.Кирик, практичний психологС.Яблонська, логопед Н.Романишин.

За результатами роботи семінару укладені методичні рекомендації:

1.        З метою  забезпечення взаємодії усіх служб дошкільного навчального закладу щодо формування комунікативної компетенції у дітей дошкільного віку запланувати та провести в усіх дошкільних навчальних закладах перегляди занять педагогів, практичних психологів та логопедів, обговорити проблемні питання спільного розв’язання завдань (грудень-січень).

2.        Активізувати роботу дошкільних навчальних закладів щодо формування комунікативної компетенції у вихованців шляхом проведення методичного тижня, присвяченого даній проблемі (лютий 2017р.).

3.        Для аналізу результатів навчально-виховної роботи з дітьми з освітніх ліній «Мовлення дитини» (комунікативна компетенція) та «Дитина в соціумі» (соціально-комунікативна компетенція) відповідно до змісту Базового компонента дошкільної освіти провести тематичне вивчення даного питання шляхом контролю чи моніторингу освітнього процесу (лютий 2017р.).

4.        Подати в Департамент освіти та науки інформацію про результати вивчення питання і про наявність перспективного педагогічного досвіду чи результативність упровадження інноваційної технології з даної проблеми (до 10.03.2017р.).

DSC_02011

DSC_0266_(2)

DSC_0316_(2)

DSC_0331

DSC_0518

DSC_0613