Відбулося засідання школи перспективного досвіду вчителів української мови та літератури
Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради 30 листопада 2016 року у Природничо-математичному ліцеї відбулося засідання школи перспективного досвіду вчителів української мови та літератури. Для педагогів навчальних закладів міста продемонструвала майстер-клас «Педагогічні умови використання дистанційних технологій у процесі навчання української мови і літератури» учитель вищої категорії, «старший учитель» Світлана Галуга.
На початку презентації досвіду пані Світлана наголосила: «Завдання освіти – навчити жити. Ми повинні виховати людину, здатну створити особисте життя». Тому головним рушієм цього завдання є дистанційний стиль спілкування із своїми вихованцями.
Для налагодження роботи вчителі-словесники міста об’єдналися в групи, а вчитель провела тренінг «Сонячне коло», метою якого було виявити, наскільки педагоги можуть запам’ятати інформацію про всіх учасників. Після обговорення такої форми С.Галуга пояснила, що й діти на уроках засвоюють та відтворюють навчальний матеріал по-різному. Із цього випливає необхідність доносити інформацію до кожного учня індивідуально. У нагоді стають мережі Інтернету, які допомагають учню та вчителю спілкуватися і розглядати та вирішувати багато питань.
Учитель наголосила, що технології дистанційного навчання, які вона використовує у своїй роботі, найбільш ефективно вирішують проблеми особистісно зорієнтованого навчання, допомагають виховувати випускника школи, професійно компетентного та здатного досягати певних результатів у різних галузях знань.
Учителі української мови та літератури зрозуміли, що технологія дистанційного навчання полягає в тому, що сам навчальний процес та контроль за засвоєнням матеріалу відбувається за допомогою комп’ютерної мережі Інтернет, використовуючи технології on-lineі off-line. Педагог при цьому допомагає учневі здійснювати оперативний контроль рівня засвоєння інформації.
Використовуючи у своїй діяльності дистанційні технології, Світлана Галуга зазначила, що в їхній основі постають принципи: персоналізації, варіативності, творчої складової, самостійного пошуку, самооцінки, проекту. Пані Світлана здійснила аналіз дослідження і виявила, що в результаті упровадження дистанційної форми навчання у школярів підвищився інтерес до навчання, збільшилася кількість осіб, які бажають взяти участь у різних конкурсах та змаганнях, спостерігається тенденція зростання успішності, підвищення відсотка якості знань.
Своєрідною релаксацією для вчителів-словесників була зустріч із письменником Любомиром Стринаглюком. Митець презентував присутнім книгу «Знаки часу». Захоплююча розповідь про використання амулетів та символів підлітками стала засторогою педагогам у роботі з дітьми. Автор книги, лауреат премії В.Стефаника (2014 р.), член Асоціації українських письменників, наголосив на тому, що в житті немає нічого випадкового і людина повинна замислюватися над символікою та доречністю її використання у своїй діяльності та побуті. Атмосфера духовності сприяла розумінню, що «знаки часу» – насущна умова виживання у ХХІ сторіччі.