«Хрестики-нулики» – не тільки дитяча гра...
8 грудня 2016р.на базі ЗШ №28 відбувся майстер-клас вчителя математики Н.Когут на тему «Ігрова технологія «Хрестики-нулики» як засіб активізації її суб’єктів» перед вчителями вищої кваліфікаційної категорії математики міста.
Теоретичні основи даної технології, методичні рекомендації щодо її використання в навчально-виховному процесі ЗНЗ та методичній роботі з вчителями розкрила з допомогою мультимедійної презентації Л.Павленко, вчитель історії та правознавства ЗШ №28. Ліліана Григорівна вперше почала застосовувати технологію «Хрестики-нулики» і захопила нею свої колег у школі. Зараз її ідеї поширились між вчителями і в межах області. Міністерство освіти і науки України рекомендувало посібник, створений цими непересічними особистостями, до впровадження у практику роботи навчальних закладів.
А потім був майстер-клас… Наталія Володимирівна Когут продемонструвала різні види роботи з учнями, практичні завдання, які сприяють реалізації компетентнісного підходу при викладанні математики, цікаве ігрове поле. Вчителі самі стали учнями на цей урок, були і членами команд гравців, і членами журі. Всіх захопила доступність, простота організації уроку, які водночас поєднуються з грою та математикою, і 45 хвилин промайнули як одна мить.
Методист ІМЦ М.Присяжнюк висловила одностайну думку присутніх, що за зовнішньою простотою заходу проглядається копітка підготовча робота, підбір творчих завдань, матеріалів та наочних моделей, музичного супроводу, вміння правильно розподілити ролі для кожного учня та оцінити його впродовж уроку. Ігрова технологія «Хрестики-нулики» дає найбільший ефект при використанні на уроках систематизації та узагальнення знань з будь яких навчальних предметів. Є спроби застосування її і для проведення уроку пояснення нового навчального матеріалу. Дану технологію з успіхом використовують класні керівники для проведення батьківських зборів, у позакласній роботі з учнями, для організації методичних семінарів з різними категоріями педагогічних працівників.
Майстер-клас був проведений в рамках удосконалення методичного сервісу шляхом поширення досвіду із застосування ігрової технології «Хрестики-нулики» та підвищення рівня професійної компетентності вчителів математики міста.