Так хочеться піти на вечорниці, З дівчатами з'єднатись у танку - Такі рум'яні й гарні їхні лиця І душі золоті закутані в вінку.
Щирим жартом, яскравими посмішками, душевною українською піснею й танцями розпочали освітяни міста загальноміський культурологічний проект «Мереживо зимової казки», організувавши постановку Андріївських вечорниць.
Свято Андрія Первозванного вважається найбільшим передноворічним святом, яке відзначається ще з часів Русі 13 грудня. Андрій Первозванний входив в число 12-ти апостолів Христа, згідно з переказами, був братом апостолу Петру і був покровителем жителів України, Росії та Шотландії. Напередодні цієї дати прийнято збиратися на Андріївські вечорниці — ворожіння, з якими пов'язано безліч неординарних звичаїв.
За традицією, в цей вечір і ніч хлопці робили різноманітні дрібні капості дівчатам (викрадали і ховали предмети одягу, прикраси). З настанням темряви хлопці лякали їх на вулицях або стукали у вікна, говорячи на різні лади, намагаючись таким чином звернути на себе увагу.
Дівчата ж в цей час займалися таємним обрядом — проводили ворожіння на судженого і на результат майбутнього сімейного життя. Іноді дійством керувала заміжня і щаслива у сімейному житті ворожка, але найчастіше дівчата виступали в ролі ворожок самостійно.
Андріївські вечорниці супроводжувалися веселими співами, довгими дівочими посиденьками, знайомствами і заграваннями молоді. Вечорниці тривали всю ніч, оскільки наступного разу молоді люди могли поспілкуватися тільки на гуляннях напередодні Різдва.
Завдяки акторському, режисерському професіоналізму О.Кочинаша (заступник директора з виховної роботи ЗШЛ №23) освітянам міста вдалося на найвищому рівні відтворити давній звичай українського народу. Сценічні образи акторів були максимально наближені до традицій давніх українців завдячуючи допомозі дирекції Центрального народного дому, керівництву Івано-Франківського національного академічного Гуцульського ансамблю пісні і танцю «Гуцулія». Гостинно, по-домашньому оформлена актова зала ЗШ №23 перенесла глядачів у минулу епоху і заволоділа їхніми серцями, думками й почуттями, тим самим залишивши по собі приємні солодкі спогади.
Заступник директора Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради з виховної роботи та позашкільної освіти Маріанна Продан подякувала всім, хто брав участь у підготовці заходу: акторам-освітянам, директору ЗШЛ №23 М.Д.Василику, педагогам-організаторам, котрі допомагали за сценою. Побажала міцного здоров’я, радості й щастя, зокрема зауважила: «Вечорниці відроджують наше минуле, дають можливість зрозуміти, шанувати й поважати історію та життя наших пращурів. Правдивим є вислів: «Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього», адже саме вечорниці повертають нас у давні часи наших дідів-прадідів, які так весело й жартівливо, але за роботою, проводили свій вільний час. Подібні заходи повертають нас у минуле і спонукають поважати традиції українського народу»