Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Розумні форми опитування

Розумні форми опитування

Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки 14 грудня ні базі ЗШ №25 проведено засідання творчої групи вчителів інформатики «Використання Google-форм для проведення тестування», на якому педагоги створювали різноманітні тестові завдання до різних розділів інформатики.

Для перевірки уміння правильно відтворювати отримані знання, доцільно використовувати неоднорідні тестові завдання закритої форми з множинним вибором, які передбачають мінімум три можливі відповіді (але не більше п’яти), серед яких правильною є лише одна. Вважається, що ця форма завдань є найбільш доцільною для різноманітних відомостей із предметів професійно-теоретичної підготовки.

При складанні тестових завдань слід дотримуватись існуючих загальноприйнятих правил, які допомагають правильно формувати завдання з кількома варіантами відповідей:

·         інструкції мають бути простими, зрозумілими та стислими;

·         запитальна (змістовна) частина тестового завдання формулюється, як правило, у стверджувальній формі, стисло, без подвійного тлумачення, тобто настільки просто, наскільки це можливо для точного розуміння завдання; в неї включається лише те, що є необхідним для чіткого розуміння запитання;

·         варіанти відповідей мають бути настільки стислими, наскільки це можливо;

·         усі дистрактори (неправильні варіанти відповідей) повинні бути правдоподібними, “схожими” на правильну відповідь;

·         тільки один варіант із запропонованих має бути правильним;

·         відповідь на одне запитання не повинна давати ключ до відповідей на інші запитання. Це означає, що дистрактори з одного завдання, як правило, не використовуються в переліку інших;

·         не бажано тестувати тривіальне (загальновідоме) з огляду на простоту та очевидність його виявлення;

·         використання висловлювань “жоден з перерахованих”, “правильна відповідь відсутня” як дистракторів можливо лише тоді, коли існує однозначно правильна відповідь, яка не представлена серед дистракторів;

·         використання висловлювань “усі перераховані”, “усі відповіді правильні” як дистракторів може свідчити про наявність невизначеності у формулюванні тестового завдання.

Створити онлайнові тести допоможуть форми на Google диску.

Google Форми – це зручний інструмент, за допомогою якого можна легко і швидко планувати заходи, складати опитування та анкети, а також збирати іншу інформацію. Форму можна підключити до електронної таблиці Google, і тоді відповіді респондентів будуть автоматично зберігатися в ній. Якщо ця функція не включена, ви можете відкрити меню “Відповіді” і переглянути короткий зміст.

Форму можна створити як в меню Google Диска, так і в існуючій електронній таблиці. За допомогою Google Форм можна швидко проводити різноманітні опитування, аналіз та перегляд відповідей.

ялинь