Лиш праця світ таким, як є, створила, Лиш в праці і для праці треба жить… (Іван Франко)
Лиш праця світ таким, як є, створила,
Лиш в праці і для праці треба жить… (Іван Франко)
Саме ці рядки з вірша українського письменника стали поетичним кредо творчої групи вчителів української мови та літератури міста. Адже повсякденна творча праця надихає на нові звершення, спонукає до пізнання нового, незвіданого.
Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради 21 грудня 2016 року в НВК «Школа-гімназія № 3» відбулося засідання творчої групи вчителів української мови та літератури міста. Темою засідання було «Формування і розвиток практичних умінь і навичок на уроках української мови і літератури як умова досягнення учнями комунікативної компетентності». Мета діяльності педагогів-словесників – пошук нових методів і прийомів, які призводять до досягнень.Учителі-словесники розглянули питання, пов’язані із певним етапом проекту, який розробляли на першому засіданні. Його завдання – сприяти формуванню в учнів практичних умінь і навичок на уроках української мови і літератури та в позакласній роботі з предмета через розвиток мовних та комунікативних компетентностей. Для цього сплановано поширення створеного досвіду, демонстрування його вчителям; виступи з лекціями, повідомленнями про цей досвід; демонстрування створеного досвіду на практиці; консультування в підготовці та проведенні семінарів-практикумів, майстер-класів, педагогічних моделювань; розробку сценаріїв, упорядкування і друк збірника із творчими доробками вчителів. Методист ІМЦ Н.Рущак наголосила, що педагоги міста активно впроваджують нові форми проведення роботи щодо удосконалення фахового рівня. Так було проведено майстер-класи вчителями: С.Галугою (ПМЛ) – для школи ППД, В.Равлюк та Л.Бідочко (ЗШ № 13) – для школи молодого вчителя. Ці методичні заходи сприяли підвищенню професійної майстерності педагогів, обміну досвідом досвідчених учителів, активізації навчально-виховного процесу.
Методист зазначила, що проведення майстер-класів, педагогічних моделювань буде надалі провідним орієнтиром творчого пошуку сучасного вчителя. Крім того, у січні голови шкільних методоб’єднань зможуть взяти участь у секційному засіданні та ознайомитися із новітніми методичними формами та прийомами.
За підсумками проведеного методичного заходуукладено рекомендації:
Øвикористовувати новітні технології, що сприяють активізації пізнавально-пошуково-творчої діяльності навчально-виховного процесу;
Øурізноманітнювати методи і прийоми у викладі навчального матеріалу;
Øпоширювати створений педагогічний досвід, демонструючи на майстер-класах, педагогічних моделюваннях, тренінгах та інших сучасних методичних заходах.