Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Відбулися методичні студії учителів образотворчого мистецтва, художньої культури, трудового навчання та креслення

Відбулися методичні студії  учителів образотворчого мистецтва, художньої культури, трудового навчання та креслення

Методичні студії вчителів є однією з групових форм науково-методичної роботи з педагогічними кадрами, спрямованої на підвищення професійної майстерності вчителів, поширення та впровадження ППД, а також його формування й удосконалення. Вони об’єднують педагогів за інтересами, у них створюються оптимальні умови для обміну досвідом роботи,  для творчих дискусій,  виконання практичних завдань.

          Методичні студії вчителів даних категорій проведено 11.01.2017 р. на базі ЗШ №16 відповідно до графіка та плану роботи. У засіданні взяли участь педагоги всіх загальноосвітніх навчальних закладів міста. Розглядалися питання про застосування інноваційних підходів у вивченні варіативних модулів та сучасних технік у виготовленні виробів з конструкційних матеріалів на уроках трудового навчання; аналіз результатів участі школярів ЗНЗ у ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання та у виставках - конкурсах образотворчого мистецтва і декоративно-вжиткового мистецтва (Н.Степаніщенко, методист ІМЦ).

         Проведено майстер-класи: ознайомлення із технологією «Ниткографія по дереву» (В.Гащак, методист ОІППО, І.Тхорик, учитель ЗШ №16);  технологія виготовлення народної ляльки (Т.Савчук, учитель ЗШ №18, В.Лешків, учитель НВК «ЗШЛ № 23»); виконання натюрморту в техніці «гризайль» (Н.Буяк, учитель ЗШ №3).

          Під час засідання педагогами було здійснено обмін думками щодо виконання вправ на уроках образотворчого мистецтва за темою «Кольорознавство» (Н.Бахмат, учитель ЗШ №16, У.Бельмега, учитель ЗШ №21).

          За підсумками методичних студій укладено методичні рекомендації:

1.     Застосовувати сучасні технології та техніки на уроках трудового навчання та в позакласній виховній роботі: технічні види праці -   «Ниткографія по дереву»; обслуговуючі види праці – «Технологія виготовлення народної ляльки».

2.     З метою активізації художньо-творчої діяльності учнів на уроках образотворчого мистецтва використовувати техніку «гризайль» із теми «Виконання натюрморту».

3.     Провести інструктивно-методичну нараду для вчителів щодо вивчення основних складових Концепції нової української школи (упродовж ІІ півріччя 2017 р.).


1фот


2фото


3фото




5фот



6фот