Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Енергоефективність – вимога сучасного світу

Енергоефективність – вимога сучасного світу

Будьте самі шукачами, дослідниками.

Не буде вогника у вас – вам ніколи не запалити його в інших

В. Сухомлинський

Чому діти не завжди із задоволенням ідуть до школи? Причин може бути багато: нудно, нецікаво. На ці та інші запитання спробували дати відповіді на засіданні методичних студій учителі фізики та астрономії, що відбулися відповідно до плану роботи ІМЦ на базі наукового містечка «Нова енергія» 12січня 2017 року «Упровадження інновацій у системі науково-методичної роботи як засіб розвитку професійної компетентності учителя». Учня необхідно зацікавити – прийшли до висновку учасники заходу. Як цього досягти?

З метою пошуку шляхів та методів вирішення даного питання учителі фізики провели захоплююче знайомство з усіма експонатами наукового містечка: віртуальною реальністю, 3D принтерами, вітрогенераторами, сонячними панелями, експериментували з інтерактивною пісочницею, розглянули принцип дії різних видів енергії та їх перетворення, опрацювали програми з енергоефективності.

Наші діти вчаться бути енергоефективними, бо це – вимога сучасного світу, а учителі повинні їм у цьому допомогти. Нова енергія – навчально-пізнавальний проект з елементами експериментальних досліджень, розрахований на учнів 8-12 років та покликаний познайомити їх з основами виробництва перетворення та ефективного використання різних видів енергії. Курс передбачає не тільки науково-популярне пояснення основ енергії, а й проведення досліджень на кожному занятті з використанням прогресивних навчальних технологій (Lego Education, Horizon) та моделей енергетичних установок. Крім того, в процесі навчання учні познайомляться з роботою датчиків, а також з використанням роботизованих механізмів для підвищення енергоефективності в побуті та на виробництві.

Методичні рекомендації:

1.     Проводити уроки-дослідження за темою «Механічна робота та енергія» на базі наукового містечка «Нова енергія».

2.     Зацікавлювати дітей до вивчення фізики шляхом проведення фізичних дослідів та експериментів на уроках фізики та у позакласній роботі.

3.     Пропагувати впровадження та використання альтернативних джерел енергії.

4.     Виявляти ініціативу у сфері енергоефективності, збереження навколишнього середовища, енергетики та раціонального використання природних ресурсів.


фото22


фото33