Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Формування інформаційної компетентності школярів

Формування інформаційної компетентності школярів

Немає абстрактного учня...

мистецтво і майстерністьнавчання, виховання полягаєв тому, 

щоб, розкривши силиі можливості кожної дитини,дати їй радість успіху врозумовій праці...

                                                                                                                             В.Сухомлинський

Головне завдання сучасної системи освіти - створення умов для якісного навчання. Впровадження компетентнісного підходу - це важлива умова підвищення якості освіти. Компетентнісний підхід може бути реалізованим і перевіреним тільки в процесі виконання конкретним учнем певного комплексу дій. Протягом листопада-грудня 2016р. відбулися олімпіади з ІТ та програмування, де учні продемонстрували свої вміння застосовувати знання та навички на практиці. Завідувач лабораторіями центру інформаційних технологій О.Козич проаналізував типові помилки, допущені учасниками олімпіад на засіданні методичних студій учителів інформатики, що відбулися відповідно до плану роботи ІМЦ 11 січня 2017 року на базі ЦІТ Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника. Педагоги взяли участь у навчальному тренінгу з автоматичного тестування задач з програмування. Під час обговорення методів підготовки учнів до олімпіад, учителі вирішили здійснити добір олімпіадних задач, який враховуватиме пізнавальні можливості й нахили учнів, рівень їхньої готовності до такої діяльності, розвиватиме їхні здібності відповідно до освітніх потреб.

Про формування життєвих компетентностейна уроках інформатики шляхом проведення конкурсу «Година коду» поділилася досвідом голова МО вчителів інформатики І.Дорошенко. Година коду - це глобальна ініціатива щодо популяризації програмування серед школярів усього світу, метою якої є знайомство школярів в ігровій формі з азами програмування, руйнування стереотипів щодо роботи програміста, ознайомлення учнів із спеціальностями, які пов’язані з інформаційними системами. Кожен учень повинен мати можливість вивчати інформатику, адже вона допомагає розвивати навички розв'язання задач, логічне та творче мислення. Мета даного заходу — познайомити івано-франківських дітей з ІТ. Для цього вони впродовж тижня відвідували ІТ-компанії, а працівники цих компаній, в свою чергу, робили візити до шкіл міста.

Методист ІМЦ О.Солом’яна представила учасників конкурсу «Учитель року-2017» у номінації «Інформатика» та проаналізувала усі конкурсні випробовування І етапу конкурсу.

О.Воробей, учитель інформатики ЗШ №21, представила новинки фахової літератури та прокоментувала доцільність їх використання.

Методичні рекомендації методичних студій учителів інформатики:

1.     Підвищувати зацікавленість учнів до вивчення предмета шляхом участі у Всеукраїнських учнівських та інтернет-олімпіадах з ІТ та програмування.

2.     Залучати вчителів інформатики для створення банку завдань для І етапу учнівських олімпіад з предмета (інформатики та інформаційних технологій).

3.     Брати участь у предметних турнірах та Всеукраїнському конкурсі учнівських проектів імені Федорука.

4.     Брати участь у міських методичних заходах з предмета.

1а

2а

3а