Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Відбулися методичні студії педагогів-організаторів

Відбулися методичні студії педагогів-організаторів


Небо і земля нині торжествують.

Ангели й люди весело празнують…

– «Прийміть найщиріші вітання з Новим 2017-м роком та Різдвом Христовим. Нехай ці свята – вісники оновлення, мрій і сподівань – принесуть Вам і Вашій родині добро, мир і достаток. У 2017 рік ми входимо з новими планами, задумами та сподіваннями на добрі зміни, і тільки наша згуртованість, об’єднання зусиль дадуть змогу гідно відповісти на виклики сьогодення, забезпечити у Новому році вихід на нові рубежі такого стрімкого освітянського розвитку. Щастя Вам, міцного здоров’я, здійснення найзаповітніших бажань. І пам’ятайте, - бережіть Різдво в серці не лише сьогодні, а цілий рік!» - такими щирими словами привітала і відкрила методичні січневі студії педагогів-організаторів, що відбулися в конференц-залі ІМЦ 11 січня 2017р., директор ІМЦ пані Олександра Савка.

Актори Івано-Франківського національного академічного Гуцульського ансамблю пісні і танцю «Гуцулія» вінчували освітян дзвінкою колядою, веселим співом і щедрими побажаннями на увесь наступний рік, а Ярослава Собко, заступник генерального директора ансамблю, під супровід колядок, пісень, мелодій карпатського краю, розповіла учасникам студій про національний одяг українців та його територіальні відмінності, старовинні музичні інструменти, звичаї та традиції українців пов’язані із Різдвом. Пані Ярослава запропонувала укласти разом з педагогами-організаторами орієнтовну тематику виступів для  ансамблю, що би підходила і була цікавою як для дітей, так і для вчителів ЗНЗ.

Серед запрошених гостей був також проректор університету права ім. Короля Данила Олег Андрухів, котрий запропонував педагогам-організаторам розповсюдити інформацію про проект «Школа має талант» та залучити до участі в ньому учнів ЗНЗ міста з добрими вокальними уміннями. Слід зауважити, що переможець конкурсу отримає 70 000 грн. на навчання в університеті права, а загальний призовий фонд складає – понад 600 000грн.

Добре зарядившись енергією української пісні, настроєм карпатських мелодій та голосами колективу ансамблю «Гуцулія», учасники методичних студій поринули в світ науки і знань.

Про аналіз результативності та ефективності використання методичних форм різної спрямованості для впровадження компетентністно орієнтовного навчання в педпрактику розповіла учасникам методичних студій Маріана Продан, заступник директора Департаменту освіти та науки.

Ігор Валько, головний спеціаліст ДОН, охарактеризував основні етапи удосконалення професійної майстерності педагогів в умовах стрімкого технологічного прогресу.

На важливості інформаційної й медіаграмотності, як основ формування компетентностей молоді, наголосив Дмитро Скиданчук, методист ІМЦ.

Основні ключові компетентності нової української школи в рамках проекту Закону України «Про освіту» допомогла пригадати учасникам студій Катерина Костюк, педагог-організатор ЗШ №25.

Підсумовуючи проведення методичних студій педагогів-організаторів, було ухвалено наступне:

-           забезпечити інтеграцію компетентностей і формування компетенції учнів ЗНЗ міста через впровадження: проектних технологій (забезпечують інтеграцію різнопредметних знань і вмінь з різними видами діяльності), ігрових технологій (формують уміння розв'язувати творчі завдання на основі вибору альтернативних варіантів), тренінгових технологій (спрямовані на розвиток творчого мислення, комунікативної, психологічної компетентності учнівської молоді);

-           виявляти особистісний рівень професійної компетентності на підставі самодіагностики, раціонально планувати самоосвітню діяльність з урахуванням основних напрямків розвитку освіти;

-           інтегрувати елементи медіаосвіти у виховну та політико-просвітницьку роботу з використанням медійних повідомлень як додатковий засіб забезпечення зв’язку навчального матеріалу з сучасним життям;

-           розвивати в учнів уміння мислити масштабно, щоб бачити проблему цілісно в контексті її оточення і пов’язувати багато дрібних деталей в єдине ціле; уміння розуміти широкий, а іноді й глобальний контекст проблем, тобто уміння контекстувати знання, щоб одержати доступ до інформаційних відомостей про світ, уміння послідовно викладати й організовувати ці відомості;

-           педагогам-організаторам разом з методистом ІМЦ Д.Скиданчуком, укласти орієнтовну тематику виступів (яка б відповідала навчальним програмам ЗНЗ) для ансамблю «Гуцулія», з метою подальшої тісно налагодженої співпраці.


яя11


яяя2



яяяя5



яяя6