Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Розвиток сили і краси тіла багато в чому залежить від веселих ігор

Розвиток сили і краси тіла багато в чому залежить від веселих ігор

Модернізація освіти спонукає до пошуку нових освітніх і виховних технологій, до впровадження нетрадиційних форм і методів навчання та виховання. Такі технології стимулюють учнів на краще розуміння навчального матеріалу з предмета «Фізична культура», а також їх бажання поліпшити свої спортивні досягнення.

Впровадження та використання інноваційних технологій дозволяє встановити в своїй роботі різні форми взаємодії «учитель-учень», що дасть можливість спрогнозувати позитивне ставлення учнів до уроку фізичної культури та спорту.

На сучасному етапі розвитку загальноосвітньої школи значне місце приділяється впровадженню в навчально-виховний процес інноваційних технологій, орієнтованих на перспективу розвитку нетрадиційних форм та систем оздоровлення, що допоможуть учням встановити зв’язки з природою, навчитись керувати своїми емоціями, поведінкою, рухами, досягти гармонії між тілом і духом тощо.

12 січня на базі ЗШЛ №23 відбулися методичні студії учителів фізичної культури, які разом з освітянами Департаменту освіти та науки області й міста Івано-Франківська вирішували питання про добрі наміри учителя і як утілити їх у життя? Чому в одних цікаво на уроках, а в інших - ні? У чому річ? Як «непомітно» переформатувати уроки фізичної культури відповідно Концепції нової української школи?

Сучасні вимоги до уроку ФК в загальноосвітній школі професійно грамотно охарактеризував Андрій Шпільчак, методист лабораторії дисциплін естетичного циклу та фізичного виховання ОІППО.

Учитель-методист Богородчанської ЗШ №2, переможець ІІ (обласного) етапу Конкурсу «Учитель року», лауреат ІІІ (всеукраїнського) етапу Конкурсу «Учитель року» Роман Багрій, поділився власними дослідженнями щодо виховання здоров’язбережувальних компететностей учнів за рахунок розвитку їх фізичних якостей.

На вихованні і задоволенні фізіологічних потреб дитини як пріоритетному завданні вчителя на уроці наголосила Тамара Жилюк, спеціаліст Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради.

Дмитро Скиданчук, методист ІМЦ, ознайомив учасників студій з новітніми оптимальними та ефективними системами фізичного виховання і оздоровлення молодого покоління в умовах радикальної мінливості українського суспільства.

Якісне пізнавальне та естетичне задоволення отримали освітяни від перегляду відеопрезентації «Підвищення якості й ефективності сучасного уроку засобами новітніх технологій фізичного вдосконалення, що включають танцювальні та ритмічні вправи (різновиди аеробіки: степ-, тайбо-, аква-, бейлі-, денс-, шейпінг- тощо), яку підготував Яків Павленко,  учитель фізичної культури ЗШ №17.

Любов Розман, учитель фізичної культури ЗШ №19, охарактеризувала використання компететнісного підходу і впровадження базових компетентностей в позашкільній освіті.

Підсумовуючи проведення методичних студій, було визначено наступні загальні вимоги до сучасного уроку:

- озброювати учнів свідомими, глибокими, міцними переконаннями про важливість здорового способу життя;

- формувати міцні навички та вміння, що сприяють підготовці їх до життя;

- підвищувати виховний ефект навчання на уроці, формувати в учнів у процесі навчання риси особистості;

- здійснювати всебічний розвиток учнів, розвивати їхні загальні та індивідуальні особливості;

- формувати в учнів самостійність, творчу активність, ініціативу як стійкі риси особистості, вміння творчо вирішувати завдання, які трапляються на уроці, в школі і у житті;

- стимулювати в учнів позитивні мотиви навчальної діяльності, пізнавальний інтерес, бажання займатися спортом, потребу в розширенні й отриманні знань про спортивні досягнення українців, позитивне ставлення до спорту в цілому.

Використання означених форм і методів сприяє трансформації діяльності в бік особистої значущості. Подальша систематизація педагогічного досвіду, класифікація теоретичних і практичних розробок з означеної проблеми та укладання на цих засадах технологій, технологічних карт сприятиме розвитку педагогічної інноватики з формування фізичної культури особистості.


20170112_102302


20170112_104824