Відбулися методичні студії вчителів історії та правознавства
«Перша прикмета освіти –
знати минуле і сучасне свого народу»
Іван Франко
Загальновизнано, що школа - це модель суспільства. Саме від якості шкільного навчання й виховання залежить збагачення культурних національних цінностей як держави в цілому, так і певних її регіонів. Розвиток науки та техніки, стрімкий ріст усіх сфер суспільного виробництва вимагає від сучасної освіти постійного оновлення змісту, структури стилю управління, методів і форм навчання. Сучасне замовлення суспільства полягає в тому, щоб створити такі умови навчання, за яких кожен учень успішно навчався, розвивав свій інтелект, був готовий до творчої самореалізації; щоб створити умови для формування національної самосвідомості, активної життєвої позиції громадянина-патріота, який може стати активним учасником процесу утвердження незалежної України.Модернізація змісту освіти на сьогодні є одним із ключових завдань освітньої сфери. Компетентісний підхід у навчанні став невід’ємною складовою даного процесу, мотивуючи будь-які зміни співвідносити з вимогами сучасного стану справ. Саме таким колом питань були окреслені педагогічні студії вчителів історії та правознавства, які відбулись 22 січня 2017 року в конференц- залі Інформаційно-методичного центру Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради.
Головний спеціаліст Департаменту освіти та науки Ігор Валько підвів підсумки навчально-виховної та методичної роботи з предметів суспільного спрямування, зробивши наголос на вагомих досягненнях конкурсів, турнірів та учнівських олімпіад. Підкреслив необхідність оновлення змісту освіти для досягнення кращих результатів у майбутньому, переорієнтацію навчального процесу відповідно до вимог нормативно-правової бази. Також відбулось нагородження призерів та переможців у І етапі «Всеукраїнської історико-краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна».
Директор Івано-Франківського Історико-меморіального музею Олекси Довбуша Юрій Срайчук розповів про перспективи співпраці з освітніми закладами міста. До уваги присутніх була представлена віртуальна екскурсія стаціонарними та переносними експозиціями музею, перелічені можливі теми уроків, виховних заходів, які можна проводити на базі установи, використовуючи наявні експонати та фонди музею.
З метою підвищення та удосконалення ІК навичок учителям була представлена мультимедійна презентація «Мультимедійний урок та мультимедіа супровід: спільне та відмінне», яку підготувала учитель УГ №1 Росина Іваночко.
Жвавою дискусією супроводжувався коментований перегляд мультимедійної презентації «Концепція нової української школи». Учителі висловлювали свої думки щодо ключових компетентностей освіти та життя, мотиваційного компоненту професії учителя, шляхів реалізації принципу дитиноцентризму. Даний принцип педагоги втілювали за допомогою методичного турніру «Конструювання уроку за технологією особистісно орієнтованого навчання», який провела методист ІМЦ Ольга Генза. Учителі могли спробувати себе і у ролі дослідників, і рецензентів, і членів журі.
Майстер-клас із створення та застосування хмарних технологій провела учитель інформатики Крихівецької ЗШ Ольга Яремків. Такий хмарний тег суттєво спростив обмін потрібною інформацією для вчителів-предметників, творчої групи, ІМЦ.
За підсумками методичних студій були укладені такі рекомендації:
1) Провести практикум із застосуванням хмарних технологій у роботі вчителя;
2) Підвищувати рівень мотивації учнів до навчання, використовуючи суб’єктивний досвід, набутий раніше;
3) Використовувати інтерактивні методи навчання з метою активізації навчально-виховного процесу;
4) Формувати стійкі навички та вміння школярів, що сприяють підготовці їх до життя.