Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Відбулися методичні студії вчителів-логопедів усіх типів навчальних закладів на тему «Логопед – комунікативний лідер»

Відбулися методичні студії вчителів-логопедів усіх типів навчальних закладів на тему «Логопед – комунікативний лідер»

24 січня 2017 року відбулися методичні студії вчителів-логопедів усіх типів навчальних закладів на тему «Логопед – комунікативний лідер».

Мовлення педагога постійно виступає взірцем для наслідування дітей та зразком бездоганного володіння для всіх оточуючих. Мовлення спеціаліста можна назвати і рекламою самому собі, і своєю візитною карткою. Вчитель-логопед – мовленнєва особистість, комунікативний лідер. Від мистецтва мовленнєвого спілкування залежать результати роботи логопеда над подоланням мовленнєвих недоліків у дітей. Він має досконало володіти технікою мовлення, вміти добирати мовностилістичні засоби і прийоми відповідно до умов і мети спілкування: з дітьми – у навчально-виховному процесі та при діагностиці; з батьками дітей – під час консультування; з дорослими з вадами мовлення, з колегами – при обговоренні професійних питань.

Під час роботи студій розглядали питання про роль комунікації для професійної діяльності вчителя-логопеда (Т.Кудярська), особливості професійного мовлення вчителя-логопеда (А.Федунків), типові помилки в мовленні педагогів (Н.Омельченко) та використання різних форм взаємодії логопеда з педагогічною та батьківською громадою (М.Трохимчук, К.Оленич).

Цікавою та емоційною була практична частина засідання. Під час ділових ігор вчителі-логопеди вправлялися у правильному використанні слів та зворотів та вдосконалювали навички налагодження контакту з дітьми і батьками.

В заключній частині всі фахівці пройшли тест на визначення рівня власної комунікативності та отримали на допомогу в роботі брошуру «Варіативність мовленнєвих висловлювань, що сприяють підвищенню культури спілкування з дитиною» (Л.Скавінська).

За результатами обговорення питань було вирішено внести такі пропозиції:

1.     Провести вчителям-логопедам по навчальних закладах «майстер-класи» з батьками та педагогами з метою пропагування використання чистої української мови на заняттях і в побуті.

2.     Підготувати пам’ятку (поради) для батьків «Говорімо з нашими діточками гарно та красиво!» та для педагогів «Пам’ятка фахового мовлення» (лютий-березень).

1

3