Відбулися методичні студії вчителів німецької та французької мов «Комунікативна граматика – нестандартний підхід до вивчення граматики на уроці іноземної мови»
25.01.2017 р. відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки відбулися методичні студії вчителів німецької та французької мов на тему: «Комунікативна граматика – нестандартний підхід до вивчення граматики на уроці іноземної мови».
Навчання граматиці – один з найважливіших аспектів навчання іноземної мови, оскільки повноцінний процес комунікації не може відбуватися без граматики. Без сумніву, знання граматичних правил необхідні для успішного оволодіння іноземною мовою. Граматика має провідне практичне значення, оскільки сприяє формуванню вмінь усного та писемного мовлення. Неможливо відокремлювати граматику від мовлення, адже без граматики не можна оволодіти жодною мовленнєвою формою.
При оволодінні граматикою в шкільному курсі іноземної мови особлива увага повинна бути приділена теорії, з використанням наочності, і її оптимальному поєднанню з мовною практикою. При цьому основним методологічним принципом є принцип свідомості – учні повинні ясно усвідомлювати комунікативну спрямованість досліджуваних граматичних структур і уміти розшифровувати схеми і таблиці. Комунікативна мета навчання граматиці в середній школі дозволяє сформулювати основну вимогу до обсягу граматичного матеріалу, що підлягає засвоєнню в середній школі: він повинен бути достатнім для користування мовою як засобом спілкування в заданих програмою межах і реальним для засвоєння його в даних умовах.
Змістовно і цікаво провела майстер-клас за темою: «Комунікативна граматика – нестандартний підхід до вивчення граматики на уроці іноземної мови» вчитель німецької мови СШ №5 Наталія Форкавець.
Наталія Теодозіївна ознайомила педагогів з ігровими методами при вивченні граматичних феноменів та методикою повторювання на уроці вивчення граматики, провела інтерактивні вправи та пояснила методику роботи над ними.
Учасники методичних студій проявили жвавий інтерес, взяли активну участь, адже гаслом студій був слоган «Learningbydoing». Особливо зацікавили вчителів вправи «Klassenspaziergang», «Autogrammjäger», « Tabu-Spiel» та різні форми диктантів: «Rückendiktat», «Maldiktat», «Prinzessinnendiktat», «Laufdiktat».
Методист ІМЦ Л. Чабан, голови м/о Л. Скорохода та Г. Балицька підвели підсумки роботи методичних об'єднань за І семестр 2016-2017 навчального року, проаналізували результати І та ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з французької та німецької мов, підготовку до ІІІ етапу.
Методист ІМЦ п. Л. Чабан ознайомила вчителів МО із загальними положеннями Концепції нової української школи з 12 річним навчанням та новинами фахової літератури.
За підсумками було укладено методичні рекомендації:
При вивченні граматики на уроках іноземної мови
· здійснювати диференційований підхід до учнів;
· залучати кожного учня до активної роботи, з огляду на його схильності, інтереси, рівень мовної підготовки;
· враховувати, що комунікативний підхід навчання здатний забезпечити мотиваційно-спонукальний рівень спілкування, створити обстановку, наближену до реальних умов, в яких зазвичай виникає потреба у спілкуванні людей один з одним;
· діапазон типів вправ, які можуть застосовуватися в рамках комунікативного підходу, практично не обмежений.