Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Відбулися методичні студії практичних психологів ЗНЗ «Створення психолого-педагогічних умов для розвитку дитячої обдарованості»

Відбулися методичні студії практичних психологів ЗНЗ «Створення психолого-педагогічних умов для розвитку дитячої обдарованості»

Учитись важко, а учить ще важче,

    Але не мусиш зупинятись ти, 

Як дітям віддаси усе найкраще, 

То й сам сягнеш нової висоти.

                                     П. Сингаївський

 

Обдарованість дитини… Що це таке? Можливо,  це - своєрідна іскра Божа, яку треба відшукати в її душі і допомогти не тільки не згаснути, а й спалахнути полум’ям. Завдання школи – підтримати учня і розвинути його здібності, підготувати грунт для того, щоб ці здібності було реалізовано.

26 січня 2017 року в  НВК Школа-гімназія №3 відбулися методичні студії практичних психологів ЗНЗ «Створення психолого-педагогічних умов для розвитку дитячої обдарованості». На семінарі були розглянуті актуальні питання щодо виявлення, підтримки та розвитку природних нахилів, здібностей та обдарувань дитини.

       Розпочав семінар дитячий ансамбль «Пацьорки»,  який своїми колядками і щедрівками створив позитивний настрій і налаштував учасників семінару на творчу і плідну працю.

Директор ЦППСР Ляльчук Г.Д. ознайомила присутніх з метою та завданням семінару, наголосила на важливості організації роботи практичного психолога в закладах освіти з обдарованими дітьми.

Методист Семенів Г.М. звернула увагу на забезпечення методичного супроводу у діяльності психологічної служби міста з обдарованими дітьми.

          Цікавим та змістовним став виступ з досвіду роботи практичного психолога  НВК «Школа-гімназія №3» Томин М.С., в якому було окреслено психолого-педагогічні основи обдарованості, прийоми створення ситуації успіху в роботі з обдарованими дітьми.

          У практичній частині семінару практичні психологи стали активними учасниками різноманітних форм роботи, які розвивали креативність мислення, комунікативні здібності, сприяли розвитку творчої уяви, підвищили рівень поінформованості  із проблеми роботи з обдарованими дітьми.

На завершення практичної частини  вчитель образотворчого мистецтва Танчак Г.Я. запросила учасників у «майстерню творчості» та провела з ними майстер-клас із соломоплетіння.

Спеціалісти психологічної служби міста відзначили значущість та практичну користь отриманих під час роботи семінару матеріалів для використання в своїй діяльності. Семінар-практикум сприяв налагодженню робочих контактів, тісної співпраці, формуванню позитивної атмосфери в професійному колі, обміну досвідом роботи.

Підводячи підсумки семінару, практичні психологи зробили висновок, що робота з обдарованими дітьми – це складний процес, який ніколи не закінчується.

DSCN1387

 DSCN1407

 DSCN1414

 DSCN1387