Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Відбулися методичні студії бібліотекарів

Відбулися методичні студії бібліотекарів

Сучасний бібліотекар використовує у роботі хмарні технології

26 січня 2017 року на базі ЗШ № 22 відбулися методичні студії бібліотекарів загальноосвітніх навальних закладів «Використання хмарних технологій у бібліотечній справі».

Бібліотекарі ознайомились із теоретичним та практичним аспектом щодо використання хмарних технологій в організації роботи сучасної бібліотеки.

 «Хмара» - це розумний мегасервер, на якому зберігається величезна кількість потрібної інформації, яку можна використовувати у навчально-виховному процесі.

Хмарні технології у бібліотеці пропонують альтернативу традиційним формам роботи, створюючи можливості для персонального навчання, інтерактивних занять і колективного спілкування. Очевидний позитив, який можуть дати хмарні технології:

-         економія засобів на придбання програмного забезпечення;

-         економія дискового простору;

-         антивірусна безпека;

-         простота використання;

-         стабільність роботи;

-         швидкий запуск нових послуг;

-         швидкий доступ до ресурсів;

-         відкритість освітнього середовища.

Для використання хмарних технологій у шкільній бібліотеці, потрібно тільки підключення до мережі Інтернет та наявність активованого  email коду. Використовуючи «хмарний» сервіс, бібліотекар може сформувати статистичну звітність, наприклад, заповнити таблиці «Інвентаризація», звіт щодо наявної у бібліотеці літератури, створити базу даних «Бібліотечні інтерактивні заняття», «Віртуальна бібліотека» тощо.

Слід зазначити, що повномасштабне використання хмарних технологій в бібліотеках знаходиться на початковому етапі в силу фінансових і технологічних причин.

Під час методичних студій бібліотекарі ознайомились із творчим досвідом Стасюк Н.М., завідувача бібліотеки ЗШ № 6, переможця І (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека – 2017» у номінації «Читання і діти: діапазон бібліотечних ідей і можливостей». Наталія Стасюк створила у шкільній бібліотеці сучасний простір для спілкування дітей і підлітків.

- «Якісна дитяча книжка є вагомою та необхідною формою естетики і комунікації сучасного школяра. Саме тому мета моєї роботи - створення бібліотеки нового формату із власним обличчям та іміджем, яка стане привабливою, неповторною і модною для сучасного читача», - вважає пані Наталія.

Вчитель математики ЗШ № 22 Бенза О.І. та завідувач бібліотеки ЗШ № 22 Матвієнко Н.П. презентували свій досвід щодо використання хмарних технологій у роботі та провели із учасниками студій практикум «Хмари» і сучасний бібліотекар».

Методист ІМЦ Чупрунова У.Г. проаналізувала роботу методичного об’єднання шкільних бібліотекарів за 2016 рік та окреслила напрямки на 2017 рік. Основне завдання бібліотечних працівників – це створення у шкільній бібліотеці сучасного простору для якісного забезпечення навчально-виховного процесу закладу.

На завершення роботи бібліотекарі одержали корисні посилання із детальним описом щодо використання хмарних технологій.

Корисні посилання:

https://cloud.google.com/appengine/ - сервіс для зберігання об’єктів;

https://azure.microsoft.com/ru-ru/ - все, що  потрібно, в одному-єдиному рішенні (від технічної документації до партнерських ресурсів);

http://ru.calameo.com/books/00301373023866fa426e2- хмарні технології в бібліотеках;

http://www.slideshare.net/docshyr/ss-40261627 -  хмарні технології в бібліотеках;

http://learningapps.org/createApp.php додаток Web 2.0  -  підтримка навчання та викладання за допомогою інтерактивних модулів;

http://miksike.net.ua/- освітнє он-лайн середовище надає можливість вчителям, учням і батькам створювати та використовувати  власні  навчальні он-лайн матеріали;

http://cross.highcat.org/ru_RU/#- сервіс, що дозволяє складати будь-які кросворди різної форми  та тематики;

http://puzzlecup.com/crossword-ru/

або  http://test.fromgomel.com/index.html

http://letstest.ru  - сервіс, що дозволяє створювати тематичні вікторини;

https://www.google.com/docs/about/    - надає можливість  створювати та використовувати документи, таблиці тощо;

http://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=3c9091505fae– надає можливість  створювати  пазли.


яяюм1


яяюм2


яяюм4