Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Відбулися методичні студії вчителів предмета «Захист Вітчизни»

Відбулися методичні студії вчителів предмета «Захист Вітчизни»

Головне для кожного – стати людиною, а це означає – стати собою, шляхом до чого є пізнання та самопізнання, творення і самотворення…

Свiдома дiяльнiсть людини, індивіда, який керується знаннями, професiоналiзмом, усвідомленням власної вiдповiдальностi як за себе, так i за суспільство в цілому, має стати домінуючою тенденцією нашого часу. Тому формування особистості сучасного типу, громадянина й патріота суверенної Української держави є одним із найважливіших завдань сьогодення, реалiзацiя якого покладається на систему освіти.

Під час методичних студій вчителів предмета «Захист Вітчизни», що відбулися 30 січня 2017р. в конференц-залі ІМЦ Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради, обговорено ряд проблемних питань, що стосуються виховних систем й технологій навчання, які б відповідали соціальному замовленню держави сьогодні.

Зростає увага до виховання засобами музеїв, театральної педагогіки, дитячого та юнацького спорту тощо. Створюються реальні умови для прояву творчих здібностей молодих людей.

Усе це створює сприятливі умови для розвитку національно-патріотичного виховання як пріоритетної сфери соціального життя країни, підвищення його статусу та розвитку потенціалу, досягнення якісно нових результатів у духовно-моральному, патріотичному, трудовому, художньо-естетичному, екологічному вихованні підростаючого покоління.

Стан науково-методичного забезпечення організації навчально-виховного процесу в  умовах реалізації Концепції нової української школи охарактеризував освітянам Іван Лазор, методист лабораторії національного виховання ОІППО.

Ігор Валько, головний спеціаліст Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради, під час свого виступу наголосив на тому, що національно-патріотичне виховання учнівської молоді є основним чинником формування патріотизму, відповідальності за благополуччя нашої країни.

- «Ставлення учителя до роботи, до оточуючих, високий рівень професіоналізму, ерудиція, самодисципліна, прагнення до творчості сприяють розвитку подібних якостей і в учнівському середовищі. Тільки відповідним чином професійно й ідейно підготовлений та морально вихований учитель може зрозуміти всю масштабність завдань виховання та навчання» - акцентував методист ІМЦ Дмитро Скиданчук, характеризуючи професійну компетентність педагогів у сфері національно-патріотичного виховання.

Ярослав Вацеба, учитель предмета «Захист Вітчизни» ЗШ №24, ознайомив учасників студій з новими методами формування компетенцій учнів через громадянсько-патріотичне, військово-патріотичне та духовно-моральне виховання.

Важливим етапом методичних студій була презентація навчальних програм для організації роботи стрілецьких гуртків «Юний стрілець» та «Влучний стрілець», які підготував   Юрій Галагуза, учитель предмета «Захист Вітчизни» ЗШ №6. Це вперше в Івано-Франківську розроблений методичний посібник подібного типу. Дані гуртки є однією із складових військово-патріотичного виховання, спортивної та оборонно-масової роботи.

Підсумовуючи проведення методичних студій, було визначено, що ефективність виховного процесу неможлива без застосування таких основних компонентів діяльності в роботі учителя:

1.           Конструктивна діяльність (пов’язана з відбором, умінням будувати навчально-виховний матеріал та проектувати розвиток індивідуальності учнів).

2.           Організаційна діяльність (організація своєї поведінки (педагогічні дії в реальних умовах діяльності) на уроках і поза ними; зворотний зв’язок із учнями (точка зору, знання, інтерес).

3.           Комунікативна діяльність (спільна діяльність учителя й учня, побудова міжособистісної взаємодії (сприйняття і розуміння людьми один одного) і стосунків у процесі педагогічної діяльності, процес педагогічного спілкування).

4.           Рефлексивна діяльність (уміння аналізувати й адекватно оцінювати свою педагогічну діяльність, розвивати самосвідомість, яка проявляється в самопізнанні, самооцінці та саморегулюванні поведінки; прагнення до особистісного росту, самореалізації та саморегуляції).

Саме ці принципи повинні намагатися реалізовувати у своїй професійній діяльності учителі, здійснюючи не лише освітній процес, але й виховний.

20170130_132335

20170130_132307