Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Відбулось спільне засідання творчої групи та Школи молодого вчителя іноземних мов

Відбулось спільне засідання творчої групи та Школи молодого вчителя іноземних мов

         Майстрами не народжуються, ними стають.

                                                                                              Платон

         Іноземна мова — це ціла галузь знань, оскільки розкриває перед людиною скарбницю іншомовної культури, нові стилі життя. Інтеграція України у світову спільноту потребує досконалого володіння іноземними мовами шляхом інноваційних технологій. Тому їх використання визначене як один з пріоритетних напрямів реформування освіти.

         Специфіка іноземної мови як навчального предмета полягає в тому, що спілкування є не тільки кінцевою метою навчання, а і засобом її досягнення. Саме вчитель робить усе можливе і неможливе для цього.

         Оскільки мова залишається єдиною універсальною базою мислення, знання іноземної мови слід розглядати з погляду вдосконалення інтелектуальних здібностей (пам’яті, уяви, критичного, логічного, креативного мислення). Творчість є найвищим виявом розвитку людського розуму. Творча здібність — це здатність дивуватися й пізнавати, уміння знаходити рішення в нестандартних ситуаціях, це спрямованість на відкриття нового і здатність глибокого усвідомлення свого досвіду. Завдяки творчій діяльності в дитини розвивається здатність самостійно реалізувати свої можливості, самореалізація веде до особистісного зростання.

         9 лютого 2017 року відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки  відбулось спільне засідання творчої групи та Школи молодого вчителя іноземних мов на тему «Розв’язання нестандартних ситуацій на уроках іноземної мови».

         Метою засідання було ознайомити молодих педагогів із різними нестандартними ситуаціями , які виникають на уроках іноземних мов та шляхами їх вирішення.

         Члени творчої групи: Людмила Радукан, Ірина Бойчук, Інна Черних, Надія Бортник провели з молодими вчителями майстер-класи, розповіли, як правильно вирішувати питання, які виникають у різних нестандартних ситуаціях на уроках.

Основні методичні рекомендації для молодих педагогів:

·        Сучасному вчителю важливо знати новітні методи викладання іноземної мови, спеціальні навчальні техніки та прийоми, щоб оптимально підібрати той чи інший метод викладання відповідно до рівня знань, потреб та інтересів учнів;

·        якісна мовна підготовка учнів неможлива без використання сучасних інноваційних освітніх технологій. Сучасні інноваційні технології в освіті — це використання інформаційних та комунікаційних технологій у навчанні, проектна робота в навчанні, робота з навчальними комп’ютерними й мультимедійними програмами, дистанційні технології в навчанні іноземних мов, створення презентацій у програмному середовищі Microsoft PowerPoint, використання ресурсів всесвітньої мережі Інтернет;

·        основними принципами сучасних методів є: рух від цілого до окремого, орієнтація занять на учня, цілеспрямованість та змістовність занять, їх спрямованість на досягнення соціальної взаємодії за наявності віри вчителя в успіх своїх учнів, інтеграція мови та засвоєння її за допомогою знань з інших галузей наук;

·        сучасна комунікативна методика пропонує широке впровадження в навчальний процес активних нестандартних методів і форм роботи для кращого свідомого засвоєння матеріалу. 

DSC_0348

DSC_0360

DSC_0405