Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Відбувся майстер-клас викладача Прикарпатського національного університету ім.В.Стефаника Р.Ткачука

Відбувся майстер-клас викладача Прикарпатського національного університету ім.В.Стефаника Р.Ткачука

Про працю вчителя, що в творчість перейшла

Великий той учитель, який проймається справою, якої навчає.

Катон

 

Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки 16 лютого 2017р. відбувся майстер-клас викладача Прикарпатського національного університету ім.В.Стефаника Р.Ткачука «Про працю вчителя, що в творчість перейшла» для вчителів фізики загальноосвітніх навчальних закладів м.Івано-Франківська на базі фізико-технічного факультету Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника.

З вступним словом виступив декан фізико-технічного факультету, доктор фізико-математичних наук, професор І.Гасюк, який запропонував шляхи співпраці вчителів фізики загальноосвітніх навчальних закладів з Прикарпатським національним університетом ім.В.Стефаника. Останнім часом суттєво знизилися як знання, так і зацікавленість учнів у вивченні точних наук. Це стосується не лише фізики, а й математики і хімії, що є поганим симптомом для подальшого розвитку фундаментальних наук і, внаслідок цього, прикладних галузей техніки. На факультеті до навчального процесу та наукової роботи залучено 12 докторів наук, професорів та 18 кандидатів наук, доцентів. Входження у склад факультету ряду наукових підрозділів дозволяє в повній мірі реалізувати основні принципи здобуття знань через наукову та дослідницьку діяльність, до якої можуть долучитися навіть старшокласники.

Для підвищення зацікавленості до навчання, цілеспрямованого і постійного розвитку творчих можливостей учнів необхідно, щоб організаційні методи, форми та засоби навчання відповідали цілям і завданням навчально-творчої діяльності. У класі сидять діти з різними здібностями і талантами. У вчителя непросте завдання – розкрити їх і розвинути. Потрібно допомогти дітям не просто засвоювати певну інформацію, але, і осмисливши її йти далі, вміти застосовувати набуті знання у реальному житті, а можливо й винайти щось нове. Як саме можна зацікавлювати учнів на уроках фізики продемонстрував Р.Ткачук, викладач, керівник гуртка з робототехніки. Учителі майстрували різноманітні прилади з підручних матеріалів, побачили роботу безпілотника, гаусівської гармати, досліди з теми «Магнітне поле». Основне завдання вчителя, на думку Р.Ткачука, зацікавити учня за допомогою експеримента, викликати у нього подив, запитання. Особливо хочеться відзначити, що моделювання різних явищ за допомогою «живих» дослідів дозволяє на більш високому рівні пояснити зміст того чи іншого матеріалу. Такі уроки викликають в учнів справжній інтерес, примушують працювати всіх і якість знань при цьому помітно зростає.


фото2


фото3