Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Відбулося засідання творчої групи вчителів правознавства

Відбулося засідання творчої групи вчителів правознавства

     У сучасних умовах українського суспільства правова освіта є одним з найважливіших чинників розвитку особистості, становлення громадянського суспільства і демократичної правової держави, умовою формування правосвідомості громадянина.
     Вона спрямована на отримання знань, навичок, ставлень і ціннісних орієнтацій, необхідних людині для ефективного соціального функціонування, реалізації її життєвих цілей  і  завдань.

     Творча група вчителів правознавства на своєму засіданні, яке відбулося  17.02.2017р. на базі Інформаційно-методичного центру Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради розглянула зміст, види, принципи, методи, форми та критерії оцінювання навчальних досягнень учнів на уроках правознавства.  Педагоги зазначили, що під час оцінювання  необхідно враховувати:

-  рівень оволодіння знаннями про систему об’єктивно існуючих державно-правових реалій;  

-  рівень умінь аналізувати суспільно-політичні події, користуватися правовими актами, юридичною літературою;

-  рівень сформованості навичок діяти згідно з нормами права у конкретних життєвих ситуаціях.          

     Вчителям правознавства варто пам’ятати, що можна оцінювати усні відповіді, письмові роботи, завдання на виявлення операційних умінь, моделювання життєвих ситуацій,  участь учнів у дискусіях, рольових іграх,  у підготовці виставок, збір матеріалу з певної тематики (портфоліо), написання твору (ессе), підготовка проекту та виконання його і т.п.

    Педагоги  проаналізували різні форми контролю навчальних досягнень школярів на уроках правознавства залежно від специфіки організації навчальної діяльності. Зокрема, зупинились на тестовому контролі знань, який є поширеним у сучасній школі Тестовий контроль здійснюється за допомогою набору стандартизованих завдань, які дають можливість за порівняно короткий час перевірити засвоєння навчального матеріалу всіма учнями, виміряти обсяг і рівень конкретних знань, умінь і навичок. У зарубіжних школах впровадження діагностичних тестів має давню історію. Вперше тести пам'яті, уваги, сприймання, інтелекту були впроваджені в США в період 1900-1915 років.

     Творча група вчителів правознавства вирішила підготувати на допомогу вчителям правознавства різнорівневі завдання для поурочного та тематичного оцінювання спрямовані на актуалізацію опорних знань учнів з предмета.

     Основні методичні рекомендації для  вчителів  правознавства:               

   Використовувати у педагогічній практиці різні  форми контролю: фронтальну, групову, індивідуальну, комбіновану, поточну, тематичну, підсумкову, самоконтроль, взаємоконтроль.

      У педагогічній діяльності дотримуватись основних принципів організації контролю і діагностики за навчальною діяльністю:       

·        об'єктивності – виставлені бали збігаються незалежно від методів і засобів контролювання та педагогів, які здійснюють контроль;

·        систематичності - проведення діагностичного контролю на всіх етапах процесу навчання;

·        гласності - проведення відкритих випробовувань усіх учнів за тим самим критерієм. Рейтинг кожного школяра, що встановлюється в процесі діагностування, відомий усім, оцінки оголошуються і мотивуються.


право2


право1