Відбувся семінар-практикум для соціальних педагогів м.Івано-Франківська на тему «Превентивне виховання учнівської молоді»
«Наша робота – це робота серця і нервів, це буквально щоденна
й щогодинна витрата величезних душевних сил».
В. Сухомлинський
Семінар-практикум соціальних педагогів «Превентивне виховання учнівської молоді» відбувся 22.02.2017 року на базі Івано-Франківської установи виконання покарань.
Проблема превентивності була, є і буде найбільш актуальною проблемою під час навчально-виховного процесу. В Україні зростає кількість суїцидальних спроб, «молодшає» алкоголізм, збільшується кількість дітей-ігроманів, які не вміють відрізнити реальний світ від віртуального, щороку збільшується кількість втеч з дому, швидкими темпами розвивається «вуличний рух» (коли діти тільки ночують вдома, а практично весь свій час проводять на вулиці).
Розпочався семінар з візитки Івано-Франківської установи виконання покарань. Старший інспектор відділу соціально-виховної та психологічної роботи Тухній Н.Я. ознайомила соціальних педагогів з специфікою роботи закладу.
Провідний психолог Косюк І.О. поділилася своїм досвідом роботи з неповнолітніми, котрі перебувають у конфлікті з законом, та надала корисні рекомендації по роботі з дітьми схильними до девіантної поведінки. Поруч з тим, п.Ірина відзначила, що на даний час в установі не перебувають неповнолітні з м.Івано-Франківська.
Соціальні педагоги ЗШ №24 (Довга Т.М.) та ЗШ №3 (Павлик Т.М.) надали практичні рекомендації щодо роботи з дітьми різних форм девіації. В ході обговорення проблеми учасники мали можливість обмінятись досвідом щодо важливості здійснення профілактичної роботи в загальноосвітніх закладах. Оскільки проблема є досить актуальною та з метою вдосконалення навичок роботи з дітьми, які мають відхилення в поведінці, практична частина буде продовжена на школі молодого соціального педагога.
Підводячи підсумок семінару, методист ЦППСР Сухоребська О.В. розповіла соціальним педагогам про небезпечні ігри в соціальних мережах, про шляхи запобігання самогубств серед підлітків. Ольга Василівна зазначила, - «Якщо суспільство хоче уберегти дітей від різного роду залежності - воно має у першу чергу впливати на батьків, адже родина відіграє захисну функцію, що дозволяє незрілій особистості сформуватися і стати на ноги. Дітям необхідні любов і увага. Любов і є тим головним інструментом, тим рятівним засобом, за допомогою якого вирішується ця жахлива проблема».