Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Хороші книжки стануть у нагоді, коли виникне потреба в моральних орієнтирах

22 лютого 2017 року на базі бібліотеки ЗШ № 18 відбулося засідання Школи молодого спеціаліста «Спільна праця вчителя та бібліотекаря – запорука позитивного результату щодо формування особистості учня за допомогою книги».

Письменник Валентин Бердт назвав сучасних підлітків «виснаженими недосяжними мріями, реалізація яких залежить від батьківського гаманця, а не від власних зусиль у навчанні – це якщо коротко. А взагалі, це прекрасні діти, яким потрібні не менш прекрасніші вчителі в широкому сенсі цього слова, – додає автор. – І хочеться вірити, що хороші книжки стануть у нагоді, коли виникне потреба в моральних орієнтирах».

Слухачі школи обговорювали проблемні питання: «Чому сучасний учень менше читає?», «Як зацікавити тинейджерів сучасною літературою?», «Які шляхи вирішення забезпечення бібліотек сучасною літературою?».

Андрейчук Лілія Василівна, учитель 4-А класу, Іванцев Надія Ярославівна, заступник директора з виховної роботи ЗШ № 18 та  завідувач бібліотеки Приймачук Ольга Миколаївна поділилися досвідом роботи щодо  здійснення виховних заходів, спрямованих на формування творчої особистості учня.

Чупрунова Уляна Григорівна, методист ІМЦ Департаменту освіти та науки, провела інтерактивну вправу «Вільний мікрофон» та запропонувала бібліотекарям створити модель читача  минулих років та сьогодення.

Презентуючи своє бачення на особистість сучасного учня-читача, бібліотекарі дійшли висновку, що тинейджери вільні у виборі читацьких уподобань, і як сказала письменниця Ірен Роздобудько, сучасні підлітки набагато розумніші за тих, якими були ми в їхньому віці. У них є самостійне мислення, часом відмінне від мислення їхніх же батьків. Вони розкуті, допитливі, технічно грамотні. Вони не визнають фальшу та загравань. Тому завдання письменників, котрі пишуть для дітей і підлітків, – дати їм мотивацію для читання, навчання і вибору подальшого шляху.

Підсумовуючи результати роботи засідання Школи молодого спеціаліста, можна дійти висновку, що одне із основних завдань бібліотекарів та вчителів - допомогти учням сформувати сучасні читацькі  компетентності.