Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Відбулось засідання Школи молодого вчителя української мови та літератури, зарубіжної літератури «Сучасний урок: пошук та інновації»

Відбулось засідання Школи молодого вчителя української мови та літератури, зарубіжної літератури «Сучасний урок: пошук та інновації»

Урок – це дзеркало загальної і педагогічної культури вчителя, мірило його інтелектуального багатства, показник його світогляду, ерудиції.

В. О. Сухомлинський

Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради 22 лютого 2017 року на базі ЗШ № 2 відбулось засідання Школи молодого вчителя української мови та літератури, зарубіжної літератури «Сучасний урок: пошук та інновації».

З метою формування практичних навичок ефективного проведення уроку, удосконалення професійної майстерності та опанування сучасними методиками і технологіями для молодих педагогів міста (керівник Галина Кісіль, учитель української мови та літератури ЗШ № 10) було проведено майстер-клас учителя української мови та літератури Наталії Дроцюк (тема «Звертання, розділові знаки при них», 8 клас). Педагог проявила високий науково-методичний рівень, застосувавши різні методи та прийоми навчання. Урок був чітко структуризований, відповідав вимогам проведення.

Під час засідання Школи молодого вчителя методист ІМЦ Наталія Рущак зазначила, що сучасним вважається урок, який своїми цілями (освітньою, розвивальною, виховною), змістом, структурою і методами проведення відповідає найновішим вимогам теорії й практики навчання у школі і є високоефективним. На такому уроці школярі оволодівають достатнім обсягом знань, вчаться творчо застосовувати їх, набувають потрібних комунікативних умінь і навичок, формуються як мовні особистості. В умовах проблемно-розвивального навчання урок має функціонувати як цілісна система, елементи якої відображають основні положення дидактики і спрямовані на виховання учнів та стимулювання їхньої пізнавальної активності.

На особливу увагу заслуговує показовий виховний захід під керівництвом учителя української мови та літератури Лідії Сворак. Інтелектуально-філологічна гра «Український гравікон» була проведена на високому художньо-естетичному рівні. Учасники гри  поділялися на три групи та брали активну участь у різних конкурсах: «Видатні українці», «У рідному краї й серце співає», «Невидимка», «Мовне асорті», «Словограй» тощо. Пані Лідія майстерно поєднала вміння організатора (автора сценарію) та ведучого, який зацікавлює учнівську молодь вивченням української мови. Захід сприяв популяризації рідного слова, прищепленню любові до нього та гордості за свою державу. Учні 10-го класу усвідомлюють свою причетність до процесів, які відбуваються в сучасному світі, та виявляють почуття високого патріотизму.

Керівник Школи молодого вчителя Галина Кісіль, учитель української мови та літератури ЗШ № 10, наголосила, що стрижень сучасного уроку української мови – робота з розвитку комунікативної компетентності учнів із широким застосуванням різних засобів навчання, зокрема аудіовізуальних, що дають змогу використовувати у процесі навчання звук і зображення, створювати потрібну для занять мовну ситуацію. Усе це істотно поліпшує оволодіння мовою як засобом спілкування. За підсумками проведення методичного заходу було прийнято рекомендації.  

 Для ІМЦ Департаменту освіти та науки:

1.     Надалі проводити засідання із залученням досвідчених педагогів міста, що сприятиме  вдосконаленню професійної майстерності.

2.     Надавати методичну допомогу щодо організації та проведення уроків, позакласних заходів.

3.     Добирати відповідне теоретичне підґрунтя, яке має визначати науковий рівень підготовки вчителів.

 

    Для молодих педагогів міста:

1.     Здійснювати заходи із поглиблення психолого-педагогічних знань, вивчення нормативних та інструктивно-методичних матеріалів МОН України.

2.     Поглиблювати науково-теоретичну підготовку з української мови та літератури, зарубіжної літератури та методики їх викладання.

3.     Дотримуватися вимог проведення сучасного уроку:

-         урізноманітнювати види робіт, методи та прийоми навчання і викладання, організаційні форми уроку, широко поєднувати індивідуальні, групові та фронтальні форми роботи;

-   забезпечувати інтенсивну мовленнєву практику учнів, цілеспрямовану і систематичну роботу над розвитком зв’язного мовлення;

- постійно активізувати учнів (максимальне включення до різних видів діяльності) і розвивати їхню самостійність та ініціативність;

-   ураховувати навчально-виховні можливості уроку, передбачати, щоб зміст сприяв вихованню (національному, розумовому, моральному, естетичному) особистості учня;

          -          виховувати в учнів стійкий інтерес до мови та літератури;

-          постійно збуджувати позитивне емоційне ставлення до навчання, стимулювати інтелект та естетичні потреби школяра;

-          дбати про високу педагогічну культуру, його постійне духовне збагачення, ідейно-моральне зростання.


ффото1


ффото2