Семінар вчителів англійської мови «Ігрові методи вивчення і закріплення граматичного матеріалу на уроках іноземної мови».
На ранньому етапі навчання дітей
іноземної мови одним із основних завдань вчителя - зробити цей предмет цікавим
і улюбленим. У молодшому шкільному віці діти дуже емоційні і рухливі, їх увага
відрізняється безпосередністю і нестійкістю. Важливо враховувати у процесі
навчання психологічні особливості дітей цього віку. Як правило, молодші школярі
звертають увагу передусім на те, що викликає їх безпосередній інтерес. З огляду
на це, необхідно використовувати на уроках різноманітні ігри, змагання, наочний
матеріал. Досвід роботи з учнями молодших класів показав, що такі види роботи
дають позитивний ефект.
На думку С.А. Лисіче, «гра - традиційний, визнаний метод навчання і виховання. Це унікальний засіб ненасильницького навчання дітей ». Гра відповідає природним бажанням і потребам дитини, а тому з її допомогою дитина буде вчитися із задоволенням. Багато вчителів відзначають великі потенційні можливості гри як засобу навчання англійської мови. Гра не тільки вчить, змінює, виховує, але й розвиває. Де гра - там емоції, а де емоції, там активність, увага, уява і, звичайно, мислення.
22 лютого 2017р. на базі Івано-Франківської загальноосвітньої школи-садка І ступеня імені Софії Русової (директор – Марія Ільків) проведено міський семінар учителів англійської мови, котрі викладають у початкових класах «Ігрові методи вивчення і закріплення граматичного матеріалу на уроках іноземної мови». Методист ІМЦ Людмила Чабан, голова м/о Людмила Іванус відзначили великі потенційні можливості гри як засобу навчання англійської мови. Завдяки іграм активізуються всі пізнавальні процеси учнів: розвиваються увага, пам'ять, мислення, творчі здібності. Навчальні ігри допомагають зняти втому, подолати мовний та психологічний бар'єри. Їх використання завжди дає хороші результати, підвищує інтерес до предмета, дозволяє сконцентрувати увагу на головному - оволодінні мовними навичками в процесі природної ситуації спілкування під час гри.
Учитель самооплатної групи англійської мови О. Лютак ознайомила учасників семінару з різними видами ігор, які можна використовувати при навчанні дошкільників та молодших школярів. Цікавим і змістовним був практичний модуль семінару, який підготувала і провела з педагогами учитель англійської мови О. Андрушевська. На завершення семінару Д. Ліщинська, практичний психолог закладу, провела з учасниками семінару практичне міні-заняття з елементами тренінгу «Емоційне вигорання педагогів».