У здоровому тілі – здоровий дух
Тільки у сильному, здоровому тілі
дух зберігає рівновагу,
і характер розвивається
у всій своїй могутності.
Герберт Спенсер
У листі Міністерства освіти і науки України від 25.07.2016 № 2.1/10-1828 «Про методичні рекомендації з питань організації виховної роботи у навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році», зазначено, що одним із важливих завдань сучасної школи є виховання в школярів свідомого ставлення до свого здоров'я та здоров'я інших громадян як найвищої соціальної цінності, формування гігієнічних навичок і засад здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного та психічного здоров'я учнів (вихованців).
Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки 20 лютого 2017 року відбулось засідання школи молодого вихователя ГПД «Упровадження здоров’язбережувальних технологій у режимі роботи групи продовженого дня».
Методист ІМЦ Зоряна Галас розповілала про роль вихователя та його значення в формуванні здоров’я дитини. А також провела групову роботу щодо збереження зору, постави та емоційного стану школяра.
Надія Фреїк, вихователь ГПД ЗШ №25, провела фізкультурно-оздоровчу годину для молодих вихователів та наголосила на наступному:
- перед проведенням годин здоров’я учням повідомляють про значення цього заходу, місце для гри, а також забезпечують їх відповідним інвентарем та обладнанням;
- спортивно-оздоровча година проводиться на свіжому повітрі (на стадіоні чи спортивному майданчику), за несприятливої погоди – у приміщенні школи;
- особливість методики проведення годин здоров’я полягає в їх загальному ігровому характері;
- кожна «година здоров’я» складається з трьох частин: підготовчої, основної й заключної. Завдання першої – психологічна та фізіологічна підготовка дітей до занять фізичними вправами. У ході основної частини розвиваються такі рухові якості як швидкість, спритність, сила, витривалість. У процесі виконання спільних дій в учнів формуються організованість, дисциплінованість, культура поведінки. Більшість часу, виділеного на проведення годин здоров’я, займають ігри. У заключній частині години здоров’я перевага надається ходінню, повільному бігу, іграм на увагу, які зменшують фізичне навантаження.
Практика свідчить, що процес формування здорового способу життя потребує обов’язкового поєднання інформаційного й мотиваційного компонентів із практичною діяльністю учнів, що сприятиме оволодінню ними необхідними здоров’язбережувальними уміннями і навичками.