Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Спритні пальчики

Спритні пальчики

А якщо точніше, то взаємозв'язок між дрібною моторикою і розвитком мозку, і зокрема мови – це доведений та беззаперечний факт. Уміння виконувати чіткі і точні рухи, спритно управляти пальчиками і кистями рук – це запорука гарної успішності учня в навчанні, розвитку мовного апарату, творчих здібностей, уваги, пам'яті, мислення.

         Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки 23 лютого 2017 року в НВК «Школа-гімназія №3» (директор Іванцев Л.К.) відбувся другий майсер-клас для вчителів початкових класів «Розвиток дрібної моторики в учнів на уроках в початковій школі».

         Свій досвід представили члени творчої групи: Надія Яцевич, учитель НВК «Школа-гімназія №3», та Лариса Загрійчук, учитель ПШС «Перша ластівка».

Надія Яцевич поділилася своїм доробком щодо розвитку дрібної моторики, збереження здоров’я молодших школярів, мотивації та зацікавлення дітей шляхом використання на уроках, особливо в першому класі, мішечків з сіллю, масажних м’ячиків, пальчикового театру тощо. Та пояснила, що дрібна моторика, — це сукупність скоординованих дій м’язової, кісткової і нервової систем людини, часто в поєднанні із зоровою системою у виконанні дрібних, точних рухів кистями і пальцями рук, і ніг.

Лариса Загрійчук провела групову роботу на прикладі вивчення вірша з рухами. Розповіла про власний досвід організації групової роботи, починаючи вже з першого класу. Зазначила, що у цьому вчителям стане у нагоді посібник «Введення в шкільне життя», співавтором якого вона є. Та зупинила свою увагу на етапах проведення групової роботи:

-         поділ на групи,

-         правила роботи в групі,

-         чітке завдання (з обмеженням в часі),

-         виконання групової роботи,

-         презентація робіт.

Підсумок зробила методист ІМЦ Зоряна Галас.

Останнім часом вчителі зауважують велику кількість дітей з порушенням мовлення. Через те важко переоцінити пальчикову гімнастику, вправи та ігри на розвиток дрібної моторики саме для розвитку мовленнєвої комунікації.

SAM_3020

SAM_3155